229 пролетни надежди - Немската тема

  • 27 125
  • 725
# 105
... Ще ескалира ситуацията. Чехия изпращат войници. ...
и колко деца ще засегнат с тази ескалация ?
... Бела стига се кахари за психиката само на европейските деца.
Защо аз? Европейски и неевропейски деца страдат от десетки години заради какви ли не конфликти и инвазии ...  Чак сега ли го забелязват повечето?

А как ли ще помогне Ремарк , след като хилядолетната човешка история не може да помогне?
Хората са си хора и явно винаги действат по един и същи начин. Само им дай актуално основание.

После всички се чуудят защо ли не забелязахме какво става. А става отдавна вече.
Виж целия пост
# 106
Историята е уж да ни учи...е, не си научихме уроците.
Виж целия пост
# 107
Бибит , ако ти е много интересно за казарми, войни и пр. каква песен е да участваш тук и там ... можеш да седнеш и да (пре)порчетеш Ремарк например . И той е немец, следва би трябвало да е прав.
Хм, не съм го написала в смисъл, че ми е голямо удоволствие да чета за казарми, камо ли за войни.
Предложението ми е да прочета нечий разказ от първо лице как е организирано.
Защото от мъжа ми, който е бил на служба в българска казарма, съм чувала отчасти безумия и излишни мизерии в целта да те направят мъж.

В момента се дискутира завръщането на казармата, защото са под шок и се оказват неподготвени.
Аз съм също за право на избор за казарма или поне да е направено по-цивилизовано, колкото да бъдеш запознат донякъде с военните дела, за обща култура. И да не отнема много време, все пак учениците завършват на 19 след Г9.
Виж целия пост
# 108
Бибит, мъжът ми е бил в казарма, всичките му приятели са изкарали Zivildienst, за двама знам, че са били към линейки. Парамедици ли ги водят?! Т.е учили са ги да дават първа помощ и т.н

Мъжът ми каза, че са му дали един огромен вързоп с всичко, което му се полага, и едвам го е носил, а той е доста едър и трениран. Каза, че някои по-слабички момчета не са можели да си носят вързопа.
Основното военно обучение е било доста строго и натоварващо - тичане с пълно бойно снаряжение и подобни неща.
После е бил към казиното (където се хранят офицерите) и не е имал гърч повече. Не знам към кой род войски е бил. Може би сухопътни...🤔
За ядене не се е оплаквал. Даже като е бил в казиното доста хубаво ядене е имал...

В Бг казармата беше повече гърч и извращения, отколкото чисто трениране на тяло, дух и боравене с оръжие.
В Бг също много майки искаха да “спасят” синовете си от казарма, особено от определени войски (строителни, гранични напр., танковите подразделения също не бяха много желани).
Храната там е била покъртителна...

Тук съм при Бела: битка, която е осуетена и не се е състояла е по-добре от битка, която си спечелил.
Дали печелиш или губиш една война в релацията на човешкия живот е винаги загуба, защото и двете страни дават жертви! Да не говорим за травмите на оцелелите - и цивилни, и военни.

Изкуството е да обърнеш ситуацията и да не ескалира конфликтът в битка/война.
В случая сега със случващото се, това беше задача на политиците...
Виж целия пост
# 109
Историята е уж да ни учи...е, не си научихме уроците.

"Историята учи, че хората не се учат от историята" е казал Хегел още преди три века. Но то не е нужно да си немски философ, за да стигнеш до този извод.
Категорично против казармата съм.
Виж целия пост
# 110
Аз имах колега (немец),който ми е споделял, че бил много разочарован от немската служба. Естествено не влизаше в подробности, но работеше на още две места да си покрива разходите..

Имам също двама приятели американци(пак в армията) .Никава разлика не съм чувала и от тях
Виж целия пост
# 111
Тук съм при Бела: битка, която е осуетена и не се е състояла е по-добре от битка, която си спечелил.
Дали печелиш или губиш една война в релацията на човешкия живот е винаги загуба, защото и двете страни дават жертви! Да не говорим за травмите на оцелелите - и цивилни, и военни.
Това всеки го иска. Но ето, че отново и отново се случва.
Мъжкият политически свят все го докарва до войни в един момент.

Благодаря за разказите! Hug
Виж целия пост
# 112
Гейм, ни Хегел, ни Кант са чели и както казва една приятелка: 🙈Lesen und Verstehen sind zwei paar Schuhe...  

Мисля, че и с историята е така: четат, но не разбират.

Амитата мисля, че само професионална армия имат?! Или се бъркам?

П.п Бибит, някъде прочетах, че всички лекари подлежат на запас или нещо такова, независимо дали са ходили казарма.

Колкото до мобилизацията на жените, традиционно са в тила и се грижат за ранените.
Майка е карала такова военно обучение: учили са ги да слагат противогаз и с него да транспортират ранен с носилка. Това при полеви условия.
За стрелби и тренировки не е споменавала, не вярвам да се очаква като в Израел да са с оръжие в ръка. Там неомъжените жени ходят в казарма, т.е обучени са да боравят с оръжие.
Виж целия пост
# 113
Аз не знам кви са тия мъже, които един вързоп не могат да носят - моя съседка е войник, на 24 години, прекрасно момиче, красиво, умно и възпитано. Носи си всичко, постоянно пътува насам-натам където я пращат, някакви 25-30км ги върви за ден, с една раница колкото нея голяма.

Много се изнежи народа, проблема е в нашия телевизор. Критично мислене е нужно. Ама да не почвам темата, че пак ще има обидени.
Нищо, де - Европа се уреди с 1 милион жени и деца, а Русия - с Украйна. Важното е да сме живи и здрави.
Приятен ден
Виж целия пост
# 114
Чела съм Ремарк, и върху немските и ненемските философи изпит съм държала, не ми помагат някак тези неща.

Американците имат само професионална армия, но е слабо вероятно на тяхна територия да има война, а мобилизация се прави в такава ситуация.

Американски сенатор призова някой от  руския народ да елиминира Путин, ако не искат до края на живота си да живеят изолирани в мрак и крайна бедност. Не че олигарсите вече не търсят начин да го направят. Малко му е каквото и да му направят, лошото е, че има хора, които го подкрепят. Трябва да си освен крайно тъп и изначално много лош човек, за да подкрепяш или дори да намираш причини и оправдания за такова нещо.

Зиги, на Германия и без това й трябват чужденци, но не виждам украинките с децата да са се засилили към Германия. А Русия се е уредила само с вечна омраза.
Виж целия пост
# 115
Изкуството е да обърнеш ситуацията и да не ескалира конфликтът в битка/война.
В случая сега със случващото се, това беше задача на политиците...
В случая това е планирано. Само дето много дърпат кучето за опашката, а кучето е бясно. Дългосрочно може би една нестабилна Русия ще е лесна.
Виж целия пост
# 116
Много добре я знаят историята, обаче са алчни.

Нали не забравяте, че след WWII на Германия е забранено да има армия и това е до 90та, мисля, че все ще няма право да има всички видове войски или оръжия, не съм сигурна точно.
Виж целия пост
# 117
През 1955 е създадена германската армия и е била многобройна, почти половин милион. След 1990 намалят числеността. В неделя обаче гласуваха 100 милиарда евро за армията.

Ето историческа хронология.

https://www.nato.int/nrfc/database/germany.pdf
Виж целия пост
# 118
Аз съм ходила на военно обучение в 10-ти клас. То тогава всички ходихме. И АК съм разглобявала за норматив, и дупки за мини съм копала, и противогаз съм носила за наказание с часове. После се оказа, че докато ние се подготвяме да се борим с империалистите, Чернобил гръмнал. А ние 16 годишни деца си изкарахме две седмици в гората на окрито. Просто прекрасно.
Нямам против да се карат курсове за парамедици, за спасители в планината и други екстремни ситуации, но да си мисля, че синът ми ще стане "мъж", защото разглобява и сглобява за 20 секунди автомат, няма как да стана. За ексцесиите и издевателствата в една такава затворена, чисто мъжка среда не ми се и мисли.
Виж целия пост
# 119
Изкуството е да обърнеш ситуацията и да не ескалира конфликтът в битка/война.
В случая сега със случващото се, това беше задача на политиците...
В случая това е планирано. Само дето много дърпат кучето за опашката, а кучето е бясно. Дългосрочно може би една нестабилна Русия ще е лесна.
Ако опираше само до тях до сега щяха да са се намесили. Но напоследък толкова население има настроено анти и квер по различни начини, толкова има, запролетено ... че настане ли с меле не се знае кой накъде.
Немците за пръв път участват въоръжено про войната в Сърбия. Спец. им разрешават. Сега активно се опитват да ги въвлекат, те не искат, но накрая пратиха нещо. Въпреки че миля нямат и на това право ., но не съм се занимавала да чета с подробности.
Днес ще е разкошен слънчев ден. Децата имат ваканция Simple Smile  Нека си го изкараме хубаво
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия