Родени през март - тема 1

  • 26 388
  • 749
# 240
С ПИК се подава з еднократната помощ. Не е нужен електронен подпис, само инсталация на адоб програма, която се тегли директно от сайта им. В системата си излизат и вашите данни и тези на детето и само се попълниха някой дребниннеща като мейл и телефон. Миналия понеделник подадох, вторник получих известие, че е входирано, но още чакам потвърждение к превод.
Виж целия пост
# 241
Оо чудесно, благодаря за информацията! Като имам налко време ще отворя сайта да видя как става.
Виж целия пост
# 242
Здравейте момичета,
Идвам с едно питане. Малката има ситни пъпчици по лицето, сякаш имат бяло връхче. Какво е това и как мога да ги махна?
Виж целия пост
# 243
За тази еднократна помощ има ли някакъв срок за подаване на документите?

MG1722, да не е бебешко акне? На Мишо му се появявят от време на време някакви пъпчици и ги минавам само с преварена вода.

Дайте някой трик за много подсечено дупе (чак до кръв). Sob
Ние сме си виновни за това - не го мием всеки път, а с кърпички...... Край вече на кърпичките. Докторката не вдига и не връща обаждане, за да я питам с какво мога да мажа...
Виж целия пост
# 244
И дъщеря ми е много подсечена. Педиатъра ни изписа смяна на памперсите, кремче клотримазол и кремче бепантен и да ги редувам на всяка смяна. Повлиява се добре.
Виж целия пост
# 245
Аз миех всеки път наакано дупе, но преди това хубаво го забърсвах с мокри кърпички и се подсече. Още като видях, че е започнало да се подсича взех Бепантен за подсечено дупе (не този против подсичане) и мажа с него и след баня оставям бебето по голо дупе, за да може кожата да диша. Понякога има изненади с наакване и напишкване докато седи гол, но какво да се прави. На него му харесва да го слагам по корем по голо дупе. Оправи се за няколко дни и вече е съвсееем леко зачервено и продължавам да мажа с Бепантена докато съвсем се оправи. Вече не ползвам мокри кърпи, освен ако не е нещо спешно. Вкъщи обирам акото хубаво с памперса доколкото е възможно и на мивката. 🙂
Виж целия пост
# 246
Здравейте момичета,
Идвам с едно питане. Малката има ситни пъпчици по лицето, сякаш имат бяло връхче. Какво е това и как мога да ги махна?

Според мен е бебешко акне. С преварена вода и тампонче минавай.

За подсечено дупе и аз съм за Бетантен, макар,че и Судокрема при нас помагаше.
Може и да мажеш със смрадлика-успокоява много
Виж целия пост
# 247
Промивка със смрадлика, промивка и с вода със сода, това от Люба го знам Simple Smile
Така за кърпичките, на моятани излизаха пъпчици от кърпичките на памперс и дупето се подсичаше... Бочко
също не и хареса, дупето и е добре с Бебо и Бебелан, аз също забърсвам голямото ако и тогава под чешмата... ама през нощта няма  сили за баня, аз също гледам са я оставям поне по 5мин без памперс, да сменям подложката на повивалника почти всеки ден Joy ама това да ми е. Като забележа подсичане мажа с биодерма за смяна на пелени, за крайни ситуации имам судокрем, галофарм и здраве бебе , дано не се налага често.
Виж целия пост
# 248
Момичета, имате ли идея могат ли да се ядат сушени плодове при кърмене?
Виж целия пост
# 249
Момичета, имате ли идея могат ли да се ядат сушени плодове при кърмене?

Мисля че ако не са алергени няма проблем, аз избягвам само ягоди... въпреки, че като малката беше на около 1седмица ядох, салава Богу нищо и няма. Сега ям ябълки и круши Simple Smile
Виж целия пост
# 250
За круши, ябълки и сливи става въпрос. При мен действат разхлабващо по принцип и затова се притеснявам на бебето как ще му понесат.
Благодаря, Миленка! Simple Smile
 
Момичета, имате ли идея могат ли да се ядат сушени плодове при кърмене?

Мисля че ако не са алергени няма проблем, аз избягвам само ягоди... въпреки, че като малката беше на около 1седмица ядох, салава Богу нищо и няма. Сега ям ябълки и круши Simple Smile
Виж целия пост
# 251
Благодаря ви за съветите! Почнах да го мия и взехме канестен крем и по съвет на педиатър ще вземем и джин джира алба бебе. Когато не го мажем с канестен, ще мажем с бепантен. Много ми е гузно, че не предприех действия, още когато видях че се е зачервил... Cry

True, ако ти действат можеш да пиеш и сок от круша или ябълка. Даже са много подходящи за кърмачки. Аз доста изпих, чак ми втръснаха, но за сметка на това успях да раздвижа червата след бременността и количеството изпито желязо Wink

Не знам дали са подходящи, но изядох сигурно цяло кило сушени червени боровинки..
Виж целия пост
# 252
Момичета може да не включите в групата с бебе Микаел 3160кг 50 см
Още сме в болницата надявам се скоро да се приберем и да започва лудницата
Бебан е добре тази нощ ще си остане при мен, днес не успяхме много да се кърмим защото бях на системи малко да ме подсилят, че ме болеше главата от упойката и дето хич не лягам...
Виж целия пост
# 253
Може ли и мен да ме запишете с бебе Матей роден на 24.02.2022, 3440 кг и 51 см😉
Виж целия пост
# 254
Аз да ви питам на колко дни изведохте бебетата на разходка? При какви градуси, за колко време? Преди това извеждахте ли ги на терасата, колко пъти? Аз съм я извеждала  на терасата два пъти за 5 и 10 минути, днес пак щях, но има вятър, а сме на 8 етаж. Утре обаче се очертава много хубаво време и ми се иска да излезем с количката, но умувам за колко време да е разходката.

И още един не толкова  важен въпрос. Кога ясно пролича цвета на очите на бебоците ви? Как се промениха? /От по-тъмни към по-светли или обратното/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия