Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 76

  • 36 360
  • 750
# 105
Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?

Ами не е същото. При гестационните седмици се казва "в" коя седмица си, а не колко са навършените седмици. Т.е. се има предвид седмицата, която тече в момента, а не колко са навършените. По същия начин е и с месеците от бременността. Казваш в кой месец си в момента, а не колко месеца са навършени. Когато си в 9ти месец, си на 8 навършени месеца + няколко дни или седмици. Тогава казваш, че си в 9ти месец, а не казваш, че си на 8 месеца, нали? Grinning

Докато с възрастта е друго. Прието е да казваме колко години сме навършили, а не коя година тече в момента. По твоя пример, казваш че си "на" 35 години, но реално тече 36-тата ти година. Просто е прието да казваме  "на" колко години сме, а не "в" коя година от живота си сме или коя година "караме"(както бабите казват).  Не е никак сложно, просто трябва да се помисли малко логично.
Виж целия пост
# 106
Не мога да си обясня защо е толкова трудно на много момичета да разберат това с г.с. В почти всяка тема свързана с бременност през определено време все се завърта този въпрос и се коментира и обяснява.
Виж целия пост
# 107
Само ще вметна че новородено не препоръчват да се слага слънцезащита. Просто не препоръчват да се излага на слънцето до 6 месечна възраст.  От болницата до колата нищо няма да му стане Simple Smile . Имам девойка на 39 дни и я показвам за 1- 2 мин на слънце, но не повече, все пак витамин Д е важен. Моето зимно бебе беше облечена с тънко боди с дълъг ръкав и плътен ромпър,  в комплекта имаше и жилетка и панталон... но неонатоложката каза че са излишни и ми ги върна. Беше увита в зимна пелена(дебела) и шапка и ръкавички. Беше -2 и виелица... сняг с дъжд
Виж целия пост
# 108
Имайте предвид, и че новородените не могат все още да регулират телесната си температура, така че е добре в началото да не са много тънко облечени дори и да е топло. Аз имам априлско бебе и в началото отгоре му обличах ватирано гащеризонче(не зимно), а отдолу му обличах памучно дрешки - например боди и ританки. Слагах му и пролетна памучна шапчица. Но не съм купувала други дебели дрехи, защото в началото те много бързо ги израстват и няма смисъл за 1 месец преходен сезон човек да купува много дрехи. Ние започнахме с разходките началото на май.
Виж целия пост
# 109
Само ще вметна че новородено не препоръчват да се слага слънцезащита. Просто не препоръчват да се излага на слънцето до 6 месечна възраст.  От болницата до колата нищо няма да му стане Simple Smile . Имам девойка на 39 дни и я показвам за 1- 2 мин на слънце, но не повече, все пак витамин Д е важен. Моето зимно бебе беше облечена с тънко боди с дълъг ръкав и плътен ромпър,  в комплекта имаше и жилетка и панталон... но неонатоложката каза че са излишни и ми ги върна. Беше увита в зимна пелена(дебела) и шапка и ръкавички. Беше -2 и виелица... сняг с дъжд
Имате предвид ,че само на терасата я показвате ? А следобедните часове не са ли подходящи за разходка ?
Виж целия пост
# 110
Ами обяснете като е толкова лесно ,аз лично се обърквам ,защото двама ралзлични АГ-та го смятат по различен начин .
Не мога да си обясня защо е толкова трудно на много момичета да разберат това с г.с. В почти всяка тема свързана с бременност през определено време все се завърта този въпрос и се коментира и обяснява.
Виж целия пост
# 111
Обяснено е вече няколко пъти, пак ли не го разбирате?
Виж целия пост
# 112
Големият се роди края на януари,на 10 дена го извадих на първата разходка.40 дена вкъщи абсурд да го държа,от слънце не съм го крила,лично аз го мажех със слънцезащита,има си 0+ точно за нежната бебешка кожа.Точно защото още нямат терморегулация не трябва да се навличат и претоплят,което е много по вредно от лекото каляване.Всеки си знае и преценява според него си.
Виж целия пост
# 113
Само ще вметна че новородено не препоръчват да се слага слънцезащита. Просто не препоръчват да се излага на слънцето до 6 месечна възраст.  От болницата до колата нищо няма да му стане Simple Smile . Имам девойка на 39 дни и я показвам за 1- 2 мин на слънце, но не повече, все пак витамин Д е важен. Моето зимно бебе беше облечена с тънко боди с дълъг ръкав и плътен ромпър,  в комплекта имаше и жилетка и панталон... но неонатоложката каза че са излишни и ми ги върна. Беше увита в зимна пелена(дебела) и шапка и ръкавички. Беше -2 и виелица... сняг с дъжд
Имате предвид ,че само на терасата я показвате ? А следобедните часове не са ли подходящи за разходка ?

Разхождам си я , просто не я оставям да я грее слънце  Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Момичета,вие емоционални ли сте? Аз всеки път ,когато видя малките дрешки и ми става толкова мило ,че чак си поплаквам . Само при мисълта колко ще е малко човеченцето ,от щастие и възхищение ми се доплаква. То не,че от инати не ми се доревава ,амаааа 😅 чак пък и от дрехите за бебето ли да рева. Направо нямам угодия май с моите емоционални състояние.Вие ,как си прекарвате бременността ,освен разбира се тръпката за всеки преглед? ❤
Виж целия пост
# 115
Момичета,вие емоционални ли сте? Аз всеки път ,когато видя малките дрешки и ми става толкова мило ,че чак си поплаквам . Само при мисълта колко ще е малко човеченцето ,от щастие и възхищение ми се доплаква. То не,че от инати не ми се доревава ,амаааа 😅 чак пък и от дрехите за бебето ли да рева. Направо нямам угодия май с моите емоционални състояние.Вие ,как си прекарвате бременността ,освен разбира се тръпката за всеки преглед? ❤

Ами аз лично почти по цял ден съм вкъщи. Гледам сериали, почивам си, чета книга, подреждам, чистя нещо малко, ако има. По някое време отивам до магазина и след това готвя за вечеря. Иначе през уикенда обикаляме повече навън. Заведения, разходки, ако е топло или пък до мола. Днес купихме малко бебешки дрешки. Много са сладки, постоянно ходя да ги гледам☺
Виж целия пост
# 116
И аз постоянно ги гледам 😍
Виж целия пост
# 117
Момичета, при болки в гърлото изписвали ли са ви спрей Бронхо стоп?
Чудя се дали има проблем да го взимам
Виж целия пост
# 118
Момичета, при болки в гърлото изписвали ли са ви спрей Бронхо стоп?
Чудя се дали има проблем да го взимам
Виж какво пише на листовката:Поради липсата на достатъчно данни и съдържанието на алкохол, употребата по време на бременност и кърмене не се препоръчва. Липсват данни за ефекти върху фертилитета.

Още за БРОНХОСТОП сироп 150 мл (BRONCHOSTOP syrup 150 ml.), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30027352/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%85 … -150-%D0%BC%D0%BB
Виж целия пост
# 119
На мен за болка в гърлото АГ ми изписа трахизан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия