Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 313
  • 741
# 315
Mrvv, funn, имате силно стиснати палчета от мен! ❤️❤️❤️ Чакам ви с добри новини! Стиснете по едно палче и за мен, че ще са ми нужни другата седмица 🍀
Виж целия пост
# 316
Здравейте!Днес официално започнахме стимулация - като ми предписаха инжекции Мериоферт 225 до 24ти вклч., а на 25 съм на преглед. Някоя от вас приемала ли е Мериоферт? Има ли някакви по-специфични странични ефекти?
Виж целия пост
# 317
rdfkst, и моята беше с Мериоферт, първо няколко дни с 225, после с 300.Аз бях по дълъг протокол.Не съм забелязала някакви странични ефекти, предвид че и 2 месеца пих противозачатъчни.Много лекичко ми беше даже, а извадихме 17 Я.
Успех!
Виж целия пост
# 318
Момичета, цял ден имам главоболие. Ту се усилва, ту намалява. Предполагам, че е от някое от лекарствата странична реакция(Декапептил, гонал 300 и. Менопур).До колко трябва да се притеснявам или си е нормално?
Виж целия пост
# 319
Здравейте!Днес официално започнахме стимулация - като ми предписаха инжекции Мериоферт 225 до 24ти вклч., а на 25 съм на преглед. Някоя от вас приемала ли е Мериоферт? Има ли някакви по-специфични странични ефекти?
Привет,
И аз съм на Мериоферт 2 разтвора + 4 прахчета за 10 дни. Предстои пункция във понеделник. Няма никакви странични реакции при мен, единсвеното неприятно е че при поставянето леко пари под кожата, но не е нищо страшно. Simple Smile Всичко ще бъде наред! Успех!
Виж целия пост
# 320
И аз съм на Менопур и Гонал. Имам болки в яйчниците,която отива и към кръста,но са поносими и мисля че е нормално. Няма страшно. Е,ако вече усещаш нещо по-притеснително,питай доктора си,но като цяло не би трябвало да има сериозни проблеми.
Като знам,че на мъжа ми му извадиха зъб без упойка в Мексико,гледам да се мобилизирам и да търпя безмълвно 😉

[Вquote author=funn link=topic=1428870.msg44796975#msg44796975 date=1653157996]
Момичета, цял ден имам главоболие. Ту се усилва, ту намалява. Предполагам, че е от някое от лекарствата странична реакция(Декапептил, гонал 300 и. Менопур).До колко трябва да се притеснявам или си е нормално?
[/quote]
Виж целия пост
# 321
Благодаря ти, Аniem. Тази сутрин съм по - добре, дано спре. Иначе само няколко придърпвания усетих вчера и нищо повече. Даже и корема не ми е подут. Предполагам, че е още рано, все пак днес ми е 3 ден. Прекрасен ден, момичета! ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 322
Точно така. Funn! Няма да се предаваш. Моля се за теб и стискам силно палчета Simple Smile
Благодаря ти, Аniem. Тази сутрин съм по - добре, дано спре. Иначе само няколко придърпвания усетих вчера и нищо повече. Даже и корема не ми е подут. Предполагам, че е още рано, все пак днес ми е 3 ден. Прекрасен ден, момичета! ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 323
BGT200694, 😘😘😘
Виж целия пост
# 324
Здравейте! По дълъг протокол съм. В понеделник е 3 ден от цикъла ми и съм при доктора да ми изпише стимулация. Дотогава ще си слагам Декапептила. Може ли да ме ориентирате горе-долу на кой ден ви беше пункцията? И който е пускал отпуска по чл157 какви документи е представил, за да му я одобрят?
Здравей, за отпуска по чл. 157 се представят документи от клиниката. Не знам точно какво трябва да пише на тях, защото на мен ми дадоха нещо като удостоверение, че съм била на преглед на определена дата без нищо повече и не ми я признаха. Отделно отпуск по чл. 157 се дава за напреднал етап инвитро, а някой умник е решил, че това е времето от пункцията до трансфера. Най-добре попитай в работата ти какво ще искат да им представиш и ще те пуснат ли. Успех със стимулацията!
Виж целия пост
# 325
Да, много е тъпо... тогава няма прегледи. Доколкото знам тази отпуска е за времето на прегледи, т.е. работодателя да те пуска само за прегледа, а не цял ден или няколко дни.
Виж целия пост
# 326
Да, точно така разбрах и аз. Че използват бележката за определени часове в работно време. При мен клиниката е на 2 часа път, така че изобщо не мога да се възползвам.
Виж целия пост
# 327
Благодаря за отговорите!  Странно ми е, че отпуската по чл. 157 важи само от пункция до трансфер. На мен все ми се струва, че трябва да си почиваш след трансфера. Доколкото съм чела след пункцията (освен деня на самата пункция) ти реално само чакаш… то не че след трансфера не чакаш де 😀 Не знам… кажете според вас кога реално е нужното лежане 😀 и почивка.
Довечера ще разбера дали да почвам Мериоферт - 300. Зависи от естрадиола дали ще излезе нисък. Ако не е, ще изчакаме някой друг ден да падне и ще почнем по-късно. Продължавам си с Декапептила.
Успех на всички!!!
Виж целия пост
# 328
Моята пункция я изместиха с 1 ден и беше вчера. Изкараха 10 яйцеклетки,оплодили са 7,от тях 3 ембриончета вървели уж много добре. Не знам това достатъчно ли е или не. Ще им правим и задължително предимплантационна диагностика,накрая,дали ще остане поне 1,не знам. Надяваме се и това е.
Аз имам добър резрв,АМ ми е 4, и очаквах повече качествени яйцеклетки,но явно не се е получило.
Виж целия пост
# 329
Лежане не трябва.
Трябват ти два дена отпуска - 1 ден пункция и 1 ден за трансфер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия