Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 313
  • 741
# 330
Момичета, към края на стимулацията съм. В събота (8 ми ден) от старта ЛХ бе 5, днес вече е 11. Пункция в сряда, ако няма овулирал фоликул. При това ЛХ от днес опита обречен ли е?
Виж целия пост
# 331
Здравейте, как се определя дали ще е дълъг или къс протокол? Ясно е, че лекаря го определя, но има ли фактори, които спомагат за избора?
Честит празник!🇧🇬😇
Виж целия пост
# 332
Момичета, предстои ми трансфер. Резултатът на TSH е нисък 0.8 . Приемам л тироксин, но според гинеколозите няма проблем. Скоро ми предстои и среща с доктор Начев за консултация.
На вас случвало ли ви се е трансфер при ниско ТSH.
Благодаря ви !
Виж целия пост
# 333
Момичета, към края на стимулацията съм. В събота (8 ми ден) от старта ЛХ бе 5, днес вече е 11. Пункция в сряда, ако няма овулирал фоликул. При това ЛХ от днес опита обречен ли е?
На 11 ден лх ми беше 18.3,на 13 ден имах успешна пункция. Късмет 🍀
Виж целия пост
# 334
Момичета, предстои ми трансфер. Резултатът на TSH е нисък 0.8 . Приемам л тироксин, но според гинеколозите няма проблем. Скоро ми предстои и среща с доктор Начев за консултация.
На вас случвало ли ви се е трансфер при ниско ТSH.
Благодаря ви !
По-добре да е ниско, отколкото високо. А и 0,8 според мен не е толкова ниско.
Виж целия пост
# 335
Момичета, може би малко тъп въпрос, но наистина не знам отговора. При отрицателен тест, може ли да се разбере дали е имало опит за имплантация?
Виж целия пост
# 336
Дали по къс, или дълъг протокол определя лекаря, както и дали сте с поликистозни яйчници, АМХ и т.н. Т.е. всички фактори определят кой вариант за стимулация е най-подходящ.
Виж целия пост
# 337
Дали по къс, или дълъг протокол определя лекаря, както и дали сте с поликистозни яйчници, АМХ и т.н. Т.е. всички фактори определят кой вариант за стимулация е най-подходящ.
Здравейте, благодаря за отговора!😇 С отлично АМХ съм, без поликистоза, на 28 години, имам само Хашимото. Предполагам, че ще е къс протокол и се надявам на него😅
Виж целия пост
# 338
Момичета, може би малко тъп въпрос, но наистина не знам отговора. При отрицателен тест, може ли да се разбере дали е имало опит за имплантация?
На кръвния тест ниските стойности на ЧХГ може да означават, че е имало имплантация. Най-добре е да ги тълкувате с лекаря.
Виж целия пост
# 339
Момичета, предстои ми трансфер. Резултатът на TSH е нисък 0.8 . Приемам л тироксин, но според гинеколозите няма проблем. Скоро ми предстои и среща с доктор Начев за консултация.
На вас случвало ли ви се е трансфер при ниско ТSH.
Благодаря ви !
По-добре да е ниско, отколкото високо. А и 0,8 според мен не е толкова ниско.
Моето ТСХ е 0.650 и според репрудуктивния няма проблем. Не пия лекарства влияещи на ТСХ. За преценка дали стойностите са ОК се пускат ФТ3, ФТ4, ТАТ и МАТ, т.е. пълния пакет за щитовидната, ако не сте ги пускали вече. Мисля, че дефицит е ако стойностите са под 0,400. Поправете ме ако греша....
Виж целия пост
# 340
Момичета,
здравейте! днес бях на преглед - от утре увеличаваме дозата на мериоферт от 225 на 300 и добавихме цитротид. От това, което прочетох, мога да очаквам сърбеж и леки подувания. Може ли да споделите мнение? Също така лекарката ме посъветва да не спортувам, мога да вървя повечко според нея. И последно - тъй като това ми е първа стимулация - с тези хормони да очаквам ли сериозни промени на настроенията или не е задължително?
Виж целия пост
# 341
Аз не съм имала промени в настроенията, освен просто притеснението дали ще станат нещата.
Иначе от цитротид имах сърбежи и ми ставаше като плюска на мястото. Хич не го харесвам, но е необходимо.
Виж целия пост
# 342
Аз лекичко изкарвах въздуха на Cetrotide, но без да се появява капка. И така не ми ставаха подутини. Не знам до колко е правилно, но така му хванах цаката.
Виж целия пост
# 343
При мен от Cetrotide-а се появяваше лек обрив и сърбеж, който изчезваше в рамките на час. Гледах в ютюб клипче как се "приготвя", като подобен опит имах преди с Менопур от инсеминациите. Там акушерка ми показа. Въпреки това обаче и на мен до последно ми беше трудно, макар че ставаше въпрос за 5 инжекции.

За промени в настроението - по-скоро не. Накрая вече ми беше доста тежко физически, защото бях с много фоликули и чисто физически не се чувства оптимално. С наближаването на пункцията започнаха някои притеснения, вълнения, но тях ги отдавам на неизвестното, не на препаратите. При мен те бяха Gonal и Cetrotide.
Виж целия пост
# 344
И при мен имаше след инжекцията леко зачервяване и сърбеж с цетротид, но бързо отшумява ше. Така че, нищо страшно. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия