Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 44 365
  • 743
# 390
Пак ли?
Виж целия пост
# 391


За мен ли е този въпрос?
Виж целия пост
# 392
И аз с въпрос. Не помня вече питала ли съм, че отдавна се каня, така че ако се повтарям се извинявам.

Някой да се е ваксинирал против варицела? Карам мъжът ми, че не я е карал (направи си изследване за антитела и няма). Децата ни и те не са я карали и се притеснявам, че около мен доста деца болни има. Обаче днес ЛЛ казал на мъжа ми, че ваксината била много тежка и 3-4 дни имало ужасни реакции от нея, и той почна да бие отбой. Хем не искам да настоявам, хем се притеснявам. Аз и на децата обмислях да сложа, той съвсем ме психира.
Виж целия пост
# 393
И аз с въпрос. Не помня вече питала ли съм, че отдавна се каня, така че ако се повтарям се извинявам.

Някой да се е ваксинирал против варицела? Карам мъжът ми, че не я е карал (направи си изследване за антитела и няма). Децата ни и те не са я карали и се притеснявам, че около мен доста деца болни има. Обаче днес ЛЛ казал на мъжа ми, че ваксината била много тежка и 3-4 дни имало ужасни реакции от нея, и той почна да бие отбой. Хем не искам да настоявам, хем се притеснявам. Аз и на децата обмислях да сложа, той съвсем ме психира.


Тази ваксина не се ли слага докато сме малки (около 1г и половина) или се бъркам
Виж целия пост
# 394
Здравейте, правено ли ви е гастроскопия, моля споделете, как протича.
Виж целия пост
# 395
Вече се прави с пълна упойка, общо взето нищо не разбираш. И е за минути.
Виж целия пост
# 396
Вече се прави с пълна упойка, общо взето нищо не разбираш. И е за минути.


Благодаря много
Виж целия пост
# 397
Лошото е, че все още има болници, които правят без упойка. Дори за колоноскопия разбрах и недоумявам защо? Нямат анестезиолози?
На мен ми е правена и по двата начина гастроскопия. Не е толкова страшно, зора е на удържиш гаденето. После ме боля гърлото, от тръбата.
Втория път беше с упойка, нищо не усетих.
Виж целия пост
# 398
Някой знае ли може ли да се извади направо зъб, който е с оток и болезнен или първо трябва да се пие антибиотик? Една зъболекарка ми каза, че трябва да пия, и с оток упойката не хваща, друг зъболекар ми каза, че може да се извади и така, има начин как да се сложи упойката, за да те хване..?
Виж целия пост
# 399
Някой знае ли може ли да се извади направо зъб, който е с оток и болезнен или първо трябва да се пие антибиотик? Една зъболекарка ми каза, че трябва да пия, и с оток упойката не хваща, друг зъболекар ми каза, че може да се извади и така, има начин как да се сложи упойката, за да те хване..?


Май се пие антибиотик,
Виж целия пост
# 400
Здравейте, днес разбрах, че съм се сдобила с хеликобактер. Имам изписани оспамокс и лекоклар по 1 на 12 часа за 10 дни. Питането ми е, чувала съм, че гадината е много упорита. Затова и док ме иска на контролен преглед след месец. Някой има ли опит с успешно отърваване от гадта? И също, как съм се сдобила с нея? Тука чета за някакъв продукт чудо на хербамедика.
Виж целия пост
# 401
Как установиха, че имаш Хеликобактер?
Виж целия пост
# 402
Здравейте, правено ли ви е гастроскопия, моля споделете, как протича.
Правих във ВМА без упойка (по мое желание). Не боли изобщо, не ми се е гадело и не съм имала проблеми с гърлото. Всичко трае около 2-3 минути. Обаче се бях заблудила от снимки в нета, че тръбата е по-тънка. Ако пак ми се наложи да правя, май ще предпочета да ме упоят.
Виж целия пост
# 403
Как установиха, че имаш Хеликобактер?
Биопсия проба при гастроскопия. Миналата седмица ми я правиха заедно с колоноскопия. За статистиката, приспаха ме и нищо не съм усетила. Около 30 минути двете процедури общо.
Виж целия пост
# 404
Е, тук вече може да получа доста негативни отзиви, но да си дам и моите пет стотинки относно Хеликобактер пилори-то.
След сума ти стомашно-чревни неволи и съответните медицински процедури, изследвания и лечение, имам твърдо мнение за нея.
Бактерията си живее ВИНАГИ у нас и само нарушеното здравословно състояние на организма понякога я активира в норми над допустимите.
Подобие на нещо като нарушената природна хомеостаза.
В предишни години на стрес имах дуоденална язва, която в следващи години се е самоизлекувала без кой знае какви  усилия от моя страна.При далеч по-късна нужда от гастроскопия заради друг проблем ми съобщиха, че е останал белег само.
Пак във време на стрес се активира хроничен пангастрит, който ми създаваше наистина огромни проблеми в сравнение с язвата. И биопсии, изследвания, ту я има, ту я няма бактерията... Изписаха три вида /или не помня точно/ антибиотици с някакви още черни хапчета/ и тях не помня/.
Започнах ги от страх най-вече, че имало опасност от рак на стомаха, ошашкаха ме до пълно безумие.
Пих ги точно два дни, на втория ден ми се подуха езикът  и гърлото, и бях дотам с тях. Явно тялото ми само предизвика алергията и стопира нещата.
Продължих с лекарствата за стомах, друго за успокоение на нервната система и всичко премина.
Вероятно и бактерията се е занулила като язвата преди години. А тя ми се беше впила в мозъка като най-страшното нещо от всички болести, диагнозите не ме плашеха толкова, колкото тъпата бактерия.
Вече колко години нямам проблеми с храносмилателната система, най-вече защото разбрах, че фиксациите ми усложняват нещата. Спираш да мислиш, да ровиш и търсиш,и най-вече включваш на режим самосъхранение, и нещата си идват на местата.
Пак повтарям  - тялото си знае работата. Ние само му пречим.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия