Работа, CV-та, HR-и, съвети - 78

  • 44 159
  • 1 377
# 300
Въпросът ми е принципен.
Има ли значение дали заплатата е:
1. бруто 1200 лева, от които 800 лева заплата и 400 лева от начисления за 30 години трудов стаж = 1200  или
2. 1200 лева заплата, от които 1170 основна запалата, плюс 30 лева от начисления за 3 години трудов стаж.
Моля, не обръщайте внимание на цифрите. Знам, че не са 10 лева на година при заплата 1200 лева. Не съм изчислявала проценти. Просто давам пример.
Виж целия пост
# 301
Въпросът ми е принципен.
Има ли значение дали заплатата е:
1. бруто 1200 лева, от които 800 лева заплата и 400 лева от начисления за 30 години трудов стаж = 1200  или
2. 1200 лева заплата, от които 1170 основна запалата, плюс 30 лева от начисления за 3 години трудов стаж.
Моля, не обръщайте внимание на цифрите. Знам, че не са 10 лева на година при заплата 1200 лева. Не съм изчислявала проценти. Просто давам пример.

Няма значение, от опит го казвам. Важна е сумата, върху която се начисляват съответните осигуровки, а тя е сбор от двете посочени от теб суми (заплата+прослужено време).
Виж целия пост
# 302
Въпросът ми е принципен.
Има ли значение дали заплатата е:
1. бруто 1200 лева, от които 800 лева заплата и 400 лева от начисления за 30 години трудов стаж = 1200  или
2. 1200 лева заплата, от които 1170 основна запалата, плюс 30 лева от начисления за 3 години трудов стаж.
Моля, не обръщайте внимание на цифрите. Знам, че не са 10 лева на година при заплата 1200 лева. Не съм изчислявала проценти. Просто давам пример.
За болнични - няма значение.
За отпуск - няма значение.
За бонус - може и да има значение. Зависи как работодателят е решил, че се калкулират бонусите.
Виж целия пост
# 303
А при заплата, например 1000 лв бруто, колко е реалната заплата след осигуровките, които са за сметка на служителя?
Защото на мен често ми казват, че тогава реалната заплата е около 700 лв, а доколкото ми е известно 70% от осигуровките са за сметка на работодателя и 30% са за сметка на служителя. Така, че сметката не излиза.
Давам 1000 лв за пример, защото е по-лесно за смятане, иначе в сектора, в който кандидатствам за моята позиция заплатите варират от 800 до 3000 лв 😒
Виж целия пост
# 304
https://www.calculator.bg/1/zaplata_bruto_neto.html
Според този калкулатор е 779 лв за 1000 лв бруто.
Виж целия пост
# 305
Има калкулатор за заплати.
Еовин ме изпревари.
Виж целия пост
# 306
Благодаря ви🌸
Според този калкулатор осигуровката е 224 лв, но реално работодателят би трябвало да плаща 70% от тях. На мен ми казват, че цялата осигуровка е за моя сметка и то не на едно и две места
Виж целия пост
# 307
https://kik-info.com/trz/zaplata.php

Ето тук е по-подробен.
Осигурителните вноски за работника за 138 лв, но имаш и ДОД 86 лв. Общо 224 лв. за твоя сметка.

Работодателят плаща отделно за негова сметка.
Виж целия пост
# 308
https://kik-info.com/trz/zaplata.php

Ето тук е по-подробен.
Осигурителните вноски за работника за 138 лв, но имаш и ДОД 86 лв. Общо 224 лв. за твоя сметка.

Работодателят плаща отделно за негова сметка.

Сега разбрах , благодаря 🍀
Виж целия пост
# 309
Silver light, 1000 лв брутна заплата НЕ означава, че разходът за работаделя е 1000 лв, той е 1000 лв + осигуровките за негова сметка.
Виж целия пост
# 310
Silver light, 1000 лв брутна заплата НЕ означава, че разходът за работаделя е 1000 лв, той е 1000 лв + осигуровките за негова сметка.

Не съм написала никъде, че разходът на работодателя е 1000 лв при 1000 лв заплата…
Питах, при 1000 лв заплата, колко е нетната заплата за служителя след осигуровките за негова сметка.
Виж целия пост
# 311
Не са 70% от осигуровките за работодател. Разпределението е различно за различните осигуровки, но в повечето случаи е 60:40. Отделно, след като се приспаднат осигуровките, се удържа и 10% ДОД, който си е изцяло за сметка на служителя.
В най-честия случай (трета категория труд, без осигуряване в професионален пенсионен фонд), служителят плаща 13,78% от заплатата си под формата на осигуровки. След това плаща и ДОД.
При заплата от 1000 лв. осигуровките са 137,80 лв. Данъчната основа е 862,2 лв. ДОД е 86,22 лв.
Чистата сума за получаване е 1000-137,80-86,20 = 775,98 лв.
Не знам защо си мислите, че работодателят поема 70% от осигуровките, но това не е вярно.
Виж целия пост
# 312
Здравейте
На интервю съм във фирма, която е една от BIG4, за позиция junior auditor.
Работила съм до сега само за една фирма, която е в банковия сектор - 8 години на позиция оперативен счетоводител, но нищо свързано с одит.
Завършила съм Финанси, счетоводство и контрол.
Ако стигна до там да ме попитат каква заплата очаквам, моля ориентирайте ме в този сектор как се движат заплатите, какво да отговоря. Да не кажа нещо твърде ниско или нещо твърде високо.
Благодаря.
Виж целия пост
# 313
При тези обстоятелства - нещо в диапазона от 2000 до 2500 лв.
Виж целия пост
# 314
Не бих се пуснала с 8г стаж като джуниър в биг4. Те са за начален тласък и гърч.
Повече от 2000 няма да ти дадат, но ти искай повече. Като цяло, първите 3-4г. там не са особено добре платени.
На познат 2020-та му бяха предложили за джуниър позиция 1300-400. Нещо такова. Но той няма твоя опит, де.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия