Струва ли си работата на морето?

  • 14 177
  • 210
# 60
Ако целта на работата е за един сезон да се спести някой лев за езиков курс и квартира в по-голям град, според мен е по-добре да поработиш в чужбина. На доста места можеш да си намериш работа с английски В2, пък и ще го усъвършенстваш в движение. Хотелите по европейските градове масово набират персонал сега, след като охлабиха ковид мерките, заведения и барове също, а след 3-5 месеца там ще се прибереш със спестявания със сигурност. На морето е малко хазарт дали ще ти платят въобще, има я тази практика у нас.
Виж целия пост
# 61
Отивай на морето задължително.

Имам 3 сезона в Слънчев Бряг, дадоха ми опит, езици, способности и приятели за цял живот. Пари също се изкарват.

Много е важно да си намериш добър работодател. Продавачка в магазин не те съветвам. Нищо особено няма да научиш, а все пак ще се развиваш в тази сфера.

Гледай рецепция, сервитьор, барман, ПР/ викач с покрита квартира. Основната заплата е важна там където няма много бакшиши, поне 1000 да е.
Про сервитьор и барман е минимална основната, но се вадят големи бакшиши.

Английският ще го подобриш бързо, като навлезеш в средата. Според мен си доста по-добре отколкото си мислиш.
Търси задължително в големите курорти с чужденци- Сл. бряг, Златните, Албена и големи фирми.
Виж целия пост
# 62
Английският вече е като българския, никой не го брои за чужд език. Записвай да учиш поне още един език спешно на интензивен курс, че доста си позакъсняла.
Наистина ли никой не брои  английски за чужд език. Какви езици се котират? Немски, френски, испански?
Признавам, че не съм запозната.

По мои наблюдения - руски и иврит са другите два езика, които се търсят освен ангийски. Плюс е ако знаеш два от трите.

Авторке, щом искаш да работиш с деца, защо не се пробваш като аниматорка в някой хотел или детски център?
Виж целия пост
# 63
Авторке, извинявай, но твоите родители не ти ли помагат?
Аз бих заминала по морето, имам дълги години стаж там, много хубави години бяха.

Докато учех и събирах пари за семестър,не са ми искали пари за сметките вкъщи.


Авторке, щом искаш да работиш с деца, защо не се пробваш като аниматорка в някой хотел или детски център?
Бих пробвала,но последно като бях гледала обява, бяха искали опит минимум 1-3 години.
Става въпрос за града в който живея.
Виж целия пост
# 64
https://www.burgas.bg/bg/novini/trudova-borsa-za-letniya-sezon-s … -kulturen-dom-nhk
Виж това, провери и кога има във Варна, щом искаш там. Съветвам те да пробваш и в Бургас, носи си дипломата и сертификат за езика, бъди уверена , демонстрирай самочувствие и приемай , особенно ако ти предлагат в Слънчев бряг, ще ти хареса.
Виж целия пост
# 65
https://www.burgas.bg/bg/novini/trudova-borsa-za-letniya-sezon-s … -kulturen-dom-nhk
Виж това, провери и кога има във Варна, щом искаш там. Съветвам те да пробваш и в Бургас, носи си дипломата и сертификат за езика, бъди уверена , демонстрирай самочувствие и приемай , особенно ако ти предлагат в Слънчев бряг, ще ти хареса.

Благодаря Ви!❤
След всички изчетени коментари,мисля,че за момента ще е най-добре да си остана на моята работа,докато не намеря нещо друго подходящо.
Отказах се от работата,която ми бяха предложили на морето, ще погледна за други позиции какви обяви има.
Виж целия пост
# 66
Ако искаш само да спестиш, горещо те съветвам точно сега да не сменяш една обща, но постоянна работа, с друга обща на срочен договор и то точно на морето. Запиши някой курс, събирай си парите и по-добре питай в града, към който си се ориентирала, как вървят разходите, за да сметнеш колко месеца трябва да пестиш за наем, сметки и живот.
На 23 тепърва да ходиш на морето е загуба на време, казвам го като човек, който работи там 7 сезона, считано от ваканцията между 3 и 4 курс. Това е работа за студенти и ученици, които се впечатляват лесно на суми над собствената си издръжка и имат и кой да ги издържа извън летния сезон. Ти нямаш кой да те издържа, не и без да те стресира и да ти изпили нервите.
Виж целия пост
# 67
Добре де, изкарваш 700 на месец. 150 даваш за сметки в къщи, 2 пъти в годината плащаш по 700 за семестър. Какви други разходи имаш, че да харчиш остатъка? Да кажем излизане с приятели и други подобни, но с ковид едва ли сте били всяка вечер по заведения. Вие сте били и дистанционно - нямаш дневни. Не разбирам къде отива разликата.
Една позната учи дистанционно за учителка в детска градина, докато е в майчинство. Защо не се прехвърли или не записа друго, а продължаваш да учиш нещо, което уж няма да работиш и което дори и език не ти дава.
Виж целия пост
# 68
Добре де, изкарваш 700 на месец. 150 даваш за сметки в къщи, 2 пъти в годината плащаш по 700 за семестър. Какви други разходи имаш, че да харчиш остатъка? Да кажем излизане с приятели и други подобни, но с ковид едва ли сте били всяка вечер по заведения. Вие сте били и дистанционно - нямаш дневни. Не разбирам къде отива разликата.

Дрехи, обувки, козметика, спорт, кафе, храна, книга, транспорт, някое пътуване...за момиче на 23 години говорим, не за жена на 73, която не си излиза от стаята.
Изумявате ме честно.
Виж целия пост
# 69
Сериозно ли питате едно младо момиче къде отиват 500 лв на месец??  Joy
Виж целия пост
# 70
Да сериозно питам. След като целта и е да се махне от вкъщи може да намали горепосочените разходи. Все пак нали иска да спестява.
Виж целия пост
# 71
Тя ако искаше да се махне, досега да го е направила. Дори за няколко месеца на морето някак си не й стиска, а не е на 17-18, а на 23 години. С тази ниска заплата тъпче на 1 място, работата в хр.магазин не й дава нужния стаж, нито пари.
Щом учи дистанционно, а и обучението явно е така леко, някоя курсова, някое тестче, съвсем спокойно можеше вече да е в друг град. Квартира за сам човек, например в Бургас - 300лв, сметки, храна и квартира за 2 месеца 1200лв, досега 6 месеца по 200лв да беше отделяла, щеше да ги спести. Работа по хотели, казина - 1000-1200 заплата, бакшиш, все файда.
И като завърши, записва за 2 години начална педагогика магистратура задочно и готово.
През това време може и опит с деца да натрупа - аниматор в хотел например.
Моя близка, учи туризъм, но също иска да се занимава с деца, започна в частна занималня -1000лв заплата, а и опит в бранша.
Късмет желая на авторката, но е време да се отдели от техните и да хване живота си в ръце. Трудно е, всичко е скъпо, но не е невъзможно.
Виж целия пост
# 72
Тя ако искаше да се махне, досега да го е направила. Дори за няколко месеца на морето някак си не й стиска, а не е на 17-18, а на 23 години. С тази ниска заплата тъпче на 1 място, работата в хр.магазин не й дава нужния стаж, нито пари.
Щом учи дистанционно, а и обучението явно е така леко, някоя курсова, някое тестче, съвсем спокойно можеше вече да е в друг град. Квартира за сам човек, например в Бургас - 300лв, сметки, храна и квартира за 2 месеца 1200лв, досега 6 месеца по 200лв да беше отделяла, щеше да ги спести. Работа по хотели, казина - 1000-1200 заплата, бакшиш, все файда.
И като завърши, записва за 2 години начална педагогика магистратура задочно и готово.
През това време може и опит с деца да натрупа - аниматор в хотел например.
Моя близка, учи туризъм, но също иска да се занимава с деца, започна в частна занималня -1000лв заплата, а и опит в бранша.
Късмет желая на авторката, но е време да се отдели от техните и да хване живота си в ръце. Трудно е, всичко е скъпо, но не е невъзможно.

Имам заделени пари, не съм на 0.
Но така виждам нещата, че на морето за 3 месеца ще изкарам повече,отколкото тук.
Виж целия пост
# 73
Помисли си още върху нещата, има много обяви за сезонна работа. И като мине лятото, ще се преместиш ли в другия град?
Бъди смела, млада си, дори и да не потръгне винаги можеш да се върнеш при вашите.
Виж целия пост
# 74
Така го виждаш, защото виждаш единствено една почти двойна на твоята заплата и мисълта ти е ехееее, още 500 лв ще сложа в джоба. А всъщност нямаш идея за разходите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия