Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, ПОЛУЧАВАНЕ - 39

  • 60 820
  • 691
# 90
Детските са 50 лв не 55 лв
Виж целия пост
# 91
Здравейте, им ли други като мен където не са получили сумата за м.Август?
Виж целия пост
# 92
Здравейте, им ли други като мен където не са получили сумата за м.Август?


Сега се получават детски за м. юли.
Аз например не я получих, щото съм забравила да си подам документите за тази година, и пих една студена вода този месец!
Виж целия пост
# 93
Идете в социалните и питайте защо не сте получили.
Виж целия пост
# 94
Здравейте, им ли други като мен където не са получили сумата за м.Август?


Сега се получават детски за м. юли.
Аз, например не я получих, щото съм забравила да си подам документите за тази година, и пих една студена вода този месец!

Т.е сега август сме взели за юли ли?
Така ли вървят с 1 месец назад ,питам ,понеже за пръв път получавам
Виж целия пост
# 95
Здравейте, им ли други като мен където не са получили сумата за м.Август?


Сега се получават детски за м. юли.
Аз, например не я получих, щото съм забравила да си подам документите за тази година, и пих една студена вода този месец!

Т.е сега август сме взели за юли ли?
Така ли вървят с 1 месец назад ,питам ,понеже за пръв път получавам

Да, така вървят. Септември ще вземем за м. август.
Виж целия пост
# 96
Здравейте, имам въпрос. Защо в декларацията за детски ме карат да подам дохода на мъжа с когото живея, след като той не е бащата на детето. В момента единственно той работи, на МРЗ и тези детски са ни наистина нужни. Явно за тях трима души на една МРЗ, нямат нужда от СП.
Виж целия пост
# 97
Здравейте, имам въпрос. Защо в декларацията за детски ме карат да подам дохода на мъжа с когото живея, след като той не е бащата на детето. В момента единственно той работи, на МРЗ и тези детски са ни наистина нужни. Явно за тях трима души на една МРЗ, нямат нужда от СП.

На еднакви адреси ли сте по ЛК?
Виж целия пост
# 98
Здравейте, имам въпрос. Защо в декларацията за детски ме карат да подам дохода на мъжа с когото живея, след като той не е бащата на детето. В момента единственно той работи, на МРЗ и тези детски са ни наистина нужни. Явно за тях трима души на една МРЗ, нямат нужда от СП.

На еднакви адреси ли сте по ЛК?

Не.
Виж целия пост
# 99
Не по постоянен т.е. лк, а по настоящ адрес искат. Ако съвпадат, макар да не виждам логика щом детето не е от него, но сте в едно домакинство пък, а тях доходите ги вълнуват в крайна сметка, не кой какъв е. 
Виж целия пост
# 100
Здравейте,
Мога ли да подам за детски надбавки ,ако децата са в болница в неонатологично отделение и не се очаква близките месеци да ги изпишат?
И съответно ,ако е възможно, какви документи трябва да подготвя?
Виж целия пост
# 101
Здравейте,
Мога ли да подам за детски надбавки ,ако децата са в болница в неонатологично отделение и не се очаква близките месеци да ги изпишат?
И съответно ,ако е възможно, какви документи трябва да подготвя?
Следващия месец отивате с актовете за раждане, доходни бележки на двама ви, бележка за банковата сметка и бележки, че са ваксинирани. Ще ви дадат декларация да попълните с таткото и двамата да се подпишете.
За еднократната помощ може да отидеш веднага след взимане на актовете за раждане. Там ти трябват актовете за раждане, твоята лична карта, банкова сметка и там пак ще ти дадат една бланка за попълване.

teddynm, до колкото знам, ако настоящите адреси на теб и бащата са различни ихнямате брак се представят само твоите доходи.
Виж целия пост
# 102
Здравейте,
Мога ли да подам за детски надбавки ,ако децата са в болница в неонатологично отделение и не се очаква близките месеци да ги изпишат?
И съответно ,ако е възможно, какви документи трябва да подготвя?
Следващия месец отивате с актовете за раждане, доходни бележки на двама ви, бележка за банковата сметка и бележки, че са ваксинирани. Ще ви дадат декларация да попълните с таткото и двамата да се подпишете.
За еднократната помощ може да отидеш веднага след взимане на актовете за раждане. Там ти трябват актовете за раждане, твоята лична карта, банкова сметка и там пак ще ти дадат една бланка за попълване.

teddynm, до колкото знам, ако настоящите адреси на теб и бащата са различни ихнямате брак се представят само твоите доходи.

Цитат
teddynm, до колкото знам, ако настоящите адреси на теб и бащата са различни ихнямате брак се представят само твоите доходи.

fillme,да,точно така е и е страшно важна подробност
Виж целия пост
# 103
А ако децата нямат поставени ваксини, заради прекалено ранното раждане ?
Всъщност бележка за ваксините от болницата ли трябва да взема ,предвид ситуацията?
Виж целия пост
# 104
Трябва да бъдат изписани от неонатология, да имат личен лекар, който да ги е записал в практиката си, да ги е преглеждал поне веднъж, иначе няма как да ти издаде какъвто и да е документ. Пусни документи за еднократната помощ, за детски, по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия