Парични проблеми

  • 16 035
  • 336
# 30
...Държи се добре с мен. Беше ми опора в най-трудния ми период, когато баща ми си отиваше от рак.
...
И това е една добра основа за добро приятелство, но не е достатъчно за съвместно съжителство. Помисли добре какво точно ви свързва? Общи цели, общи интереси, подобна визия за бъдещето? Всичко това е важно за едно съжителство и често е подводен камък при такова. Дори и много да искаш, не можеш да направиш ти сама тази връзка работеща. Доколко е склонен да обсъдите проблемите и да потърсите решение, като вложите И двамата усилия?
Виж целия пост
# 31
Аз пък по-различно от другите Simple Smile

Ако е мързелив, ако не прави нищо, ако седи цял ден на дивана....най-вероятно бих казала че не сте един за друг.
Ако обаче работи, но заплатата му е малка, ако търси понякога и други варианти да изкара пари не мисля, че той е лош или търтей както го  изкарват тук.

Така се стекоха обстоятествата у дома, че към днешна дата съм по-добре платена от ММ. Той работи много повече от мен, но специалността му е такава, че трябва да работи 24/7 за да достигне моя годишен доход.
Но никога не е ясно кога местата могат да се разменят и положението да стане на обратно.
Със сигурност в началото когато започна това разминаване в заплащането и на ММ не му беше приятно. И той като всеки мъж искаше той да издържа семейството.
И ако ти му натякваш, че ти плащаш или че той не изкарва достатъчно или че очакваш от него подаръци, няма как реакцията му да бъде по-различна. Ти реално кастрираш мъжкото му достойнство.

И не забравяй, че има много по-важни неща от парите в този живот. Ако можеш да разчиташ на него да е твоя опора, мисля че компромисен вариант винаги ще намерите.

Това е че аз не виждам никакво желание за подобрение. Когато не е на работа, както каза, или лежи на дивана или ще играе на някоя игра на лаптопа.
Виж целия пост
# 32
Ако приятелят ви не иска да си търси нова работа, вие насила не можете да го принудите. Просто трябва да решите, искате ли да живеете заедно или не. На мен ми е интересно, как мъж, подкрепил ви в труден момент, изведнъж не ви обръща внимание, не ви купува подаръци и т.н.

За да подкрепяш някой в труден момент не е нужно да му купуваш подаръци и да го водиш на почивки. Но една връзка не е само подкрепата в трудни моменти, нея можеш и от приятели да я получиш. Те са заедно само от година, а той не се сеща да прави най-обикновени мили жестове. Това не е нормално.

Този мъж е разглезен, явно никога не е поемал изцяло отговорност за себе финансово и едва ли някога ще се научи да го прави. Той работи колкото да има работа, защото знае, че мама ще оправи работата ако закъса. А в момента е заменил майка си с  авторката.

Няма нищо лошо в това единият партньор да получава по-голяма заплата от другия, но тези неща се обсъждат и мислят преди да заживеят заедно и тогава се рашава кой с какво ще допринася в къщата, за да може и на двамата да ви остават свободни средства.

Щом не си удовлетворена от ситуацията, в която си, седната и поговорете сериозно за бъдещето ви и развитието на връзката ви. Ако след само година те нарича меркантилна и алчна, представи си какво ще е след 10.
Виж целия пост
# 33
Ако няма да имате деца, 1000 лв заплата, при условие, че не плаща наем, би трябвало да му стига. Явно няма добра финансова култура.
И аз мисля така. И под 1000лв да са. Не вярвам да са много под. След като не плаща всички сметки(и то отскоро се е сетил да се включи), не купува подаръци, не те води никъде, то за какво си харчи парите?
Казваш, че не може да покрие собствените си разходи. Да не би да живе нашироко. Давам пример от моя опит с такъв - аз ходя с метро, той си дава парите за гориво, не иска с метро, ако е развалена колата с такси(все закъснял, оспал)... Аз обядвам за 5лв, той за 20лв.(примерно). И накрая на месеца, пари няма. И защо му държа сметка, обидно било. Но никак не му беше обидно да плащам почивки и да купувам цигари и бири.
Замисли се и това за майката. Майка му му помага, после направо го поемаш ти. Този човек сам може ли да оцелее?
Виж целия пост
# 34
Аз пък по-различно от другите Simple Smile

Ако е мързелив, ако не прави нищо, ако седи цял ден на дивана....най-вероятно бих казала че не сте един за друг.
Ако обаче работи, но заплатата му е малка, ако търси понякога и други варианти да изкара пари не мисля, че той е лош или търтей както го  изкарват тук.

Така се стекоха обстоятествата у дома, че към днешна дата съм по-добре платена от ММ. Той работи много повече от мен, но специалността му е такава, че трябва да работи 24/7 за да достигне моя годишен доход.
Но никога не е ясно кога местата могат да се разменят и положението да стане на обратно.
Със сигурност в началото когато започна това разминаване в заплащането и на ММ не му беше приятно. И той като всеки мъж искаше той да издържа семейството.
И ако ти му натякваш, че ти плащаш или че той не изкарва достатъчно или че очакваш от него подаръци, няма как реакцията му да бъде по-различна. Ти реално кастрираш мъжкото му достойнство.

И не забравяй, че има много по-важни неща от парите в този живот. Ако можеш да разчиташ на него да е твоя опора, мисля че компромисен вариант винаги ще намерите.

Това е че аз не виждам никакво желание за подобрение. Когато не е на работа както каза или лежи на дивана или ще играе на някоя игра на лаптопа.
Нямам идея какво работи, но ако аз работя работата на ММ 8 часа после бих реанимирала три дни Simple Smile
Та моя седи на дивана ако не е на работа Simple Smile

Но ако наистина не мислиш, че можеш да живееш с такъв човек просто не си го причинявай. Хората не се променят.
Виж целия пост
# 35
Не сте един за друг. И аз няма да кажа нещо по-различно от останалите.
Майка му до скоро му е помагала?! На 30 и кусур години той сам не може да се оправи, та чака на мама от чужбината да прати парички.
До 30 на отглеждане при мама, след 30 - при жена му. Абсурд!

Аз не бих се занимавала с такъв. Не е въпросът само в парите. Той явно е доволен от това заплащане и си му е ок. Също така живее у вас, я плати нещо, я не. Ами то си е супер. Сега кажи, че и ти чистиш и готвиш, та момчето е на пълен пансион у вас. Grinning
Виж целия пост
# 36
Не сте един за друг. И аз няма да кажа нещо по-различно от останалите.
Майка му до скоро му е помагала?! На 30 и кусур години той сам не може да се оправи, та чака на мама от чужбината да прати парички.
До 30 на отглеждане при мама, след 30 - при жена му. Абсурд!

Аз не бих се занимавала с такъв. Не е въпросът само в парите. Той явно е доволен от това заплащане и си му е ок. Също така живее у вас, я плати нещо, я не. Ами то си е супер. Сега кажи, че и ти чистиш и готвиш, та момчето е на пълен пансион у вас. Grinning

Чистим и двамата, готвим също и двамата. Тука не е случил на жена. 😂😂😂
Готвя уникално зле, то не че имам и време де, работя почти всеки ден или нощ, зависи.
Виж целия пост
# 37
Здравейте, живея с приятеля си от около година. Живеем в мое жилище (ако това е от значение). Проблема в моите очи (в неговите съм алчна), е че не изкарва достатъчно пари. Не говоря за някакви колосални суми. Говоря за това да му стигат поне за неговите нужди. Никога не може да изкара от заплата до заплата. Не ми купува подаръци, не ме води никъде, просто наистина са малко според мен. Той ме упреква че аз искам да излизаме, да получавам подаръци поне по поводи, била съм меркантилна и т.н. Което за мен не е така, най-малкото аз съм платила всички почивки, почти всички излизания, много пъти съм му правила подаръци, давала съм му пари... Та кажете къде според вас аз греша и има ли бъдеще връзка с такъв човек. (Аз съм на 27,той на 32)
Ти не грешиш, но и той не греши.
Всеки си има свои представи за живота.
Ако ти не приемаш неговите, си дай сметка, че той няма да ги промени заради никого.
Има такива хора - неамбициозни, задоволяват се с малко. Сигурна съм, че не той ти иска пари - сама му даваш. Не той те кара да плащаш почивки - твое решение е.
Така че ти си реши дали го харесваш достатъчно такъв, какъвто е.
Ако да - не го карай да прави неща, които не иска.
А ако не - намери си някого, когото да харесваш и приемаш.
В момента си в много губеща позиция, защото се надяваш на нещо нереалистично и това за теб е източник на постоянна неудовлетвореност.
Приеми или прекрати.
Виж целия пост
# 38
Вероятно не е лош човек, просто не става за семейство. И сте различни в амбициите си. Затова не го съдя, а само казвам, че нямате бъдеще.
Виж целия пост
# 39
Липсва му амбиция и пробивност. Добре му е и с малко. Колкото-толкова. И да му пилиш, едва ли ще се промени много.
Но да, изнервящо е (почти) да издържаш някого.
Ти решаваш, ти познаваш най-добре ситуацията.
Виж целия пост
# 40
Мда...за това писах и аз че просто се разминавате. По отношение на това как виждате живота си и бъдещето си.
Което не го прави лош човек, просто го прави неподходящия за теб.
Сигурна съм, че си видяла нещо в него и за това си го заобичала.
Просто в живота не винаги любовта е достатъчна, за да е човек щастлив.
Трябва и да гледате в една посока.
Виж целия пост
# 41
Мда...за това писах и аз че просто се разминавате. По отношение на това как виждате живота си и бъдещето си.
Което не го прави лош човек, просто го прави неподходящия за теб.
Сигурна съм, че си видяла нещо в него и за това си го заобичала.
Просто в живота не винаги любовта е достатъчна, за да е човек щастлив.
Трябва и да гледате в една посока.

О и аз не го намирам в никакъв случай за лош човек. Разбирам че целите и мечтите ни са на други нива. Чудех се дали, два толкова различни характера, могат да виреят заедно.
Виж целия пост
# 42
Да виреят като гаджета може и да могат. Да свият семейно гнездо едва ли.
Виж целия пост
# 43
Клишето, че противоположностите се привличат....не е вярно.
За семеен живот двамата трябва да имат близки възгледи, не различни.
Така смятам аз.
Виж целия пост
# 44
О и аз не го намирам в никакъв случай за лош човек. Разбирам че целите и мечтите ни са на други нива. Чудех се дали, два толкова различни характера, могат да виреят заедно.
Ама то май не е до различни характери, а до различни заплати. Няма значение де, ако единия не толерира другия и си разменяте епитети, то за какво бъдеще говорим? Конфликтно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия