НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 95 113
  • 762
# 255
Привет Simple Smile Как се чувствате вие и дечица след изпита? Моя малчо не ми даде много достоверна информация, но не е много доволен от представянето си.
Имало е лабиринт и нещо с Е-та не можа да ми обясни точно. Каквото,такова! Да сме здрави и успех на всички дечица❤
Виж целия пост
# 256
Моето е тъжно, панирало се е на две задачи, понеже не ги е срещало никъде във всичко изрешавано и не ги е започнала. Другите са направени, според нея вярно, а последната само 4 реда. Няма да е достатъчно и го знае, та са ѝ потънали гемиите. Иначе е много добре подготвено дете, всичко вкъщи е правила без грешки и бързо, за останалите ѝ е стигнало времето. Аз знаех, че може да се случи и бяхме подготвени. Каквото - такова Simple Smile Успех на всички.
Виж целия пост
# 257
Моето е щастливо, каза, че добре се е справила, но предвид, че вкъщи правеше грешки, не вярвам там да е блеснала.
Не й е стигнало времето за нито една задача.
Разделяне на 7 площи е имало,
Задачи за памет- едната им изброяват предмети и после тр да ги намерят в голяма картина, другата да запомнят визуално някакви фигури и на другия лист да задрскат тези, които са видели.
Да откриват звук Е в думи.
Някакви къщички [3] с някакви сборове и разлики, нещо е трябвало да задрскват.
Рамка
Дълъг лабиринт
Виж целия пост
# 258
Дами, има и резервна дата, изчакайте да мине и тогава коментирайте задачите. Иначе малчо успя да ми разкаже и за 10-те задачи. На три от тях не му е стигнало времето, в.ч. тази за концентрация и не са довършени, а една изобщо не успял да направи. Но беше доволен и горд от себе си. Чакаме да видим резултатите какви ще са, но ми се струва, че няма да е достатъчно. Разбира се зависи и от общото ниво.
Виж целия пост
# 259
Дами, има и резервна дата, изчакайте да мине и тогава коментирайте задачите. Иначе малчо успя да ми разкаже и за 10-те задачи. На три от тях не му е стигнало времето, в.ч. тази за концентрация и не са довършени, а една изобщо не успял да направи. Но беше доволен и горд от себе си. Чакаме да видим резултатите какви ще са, но ми се струва, че няма да е достатъчно. Разбира се зависи и от общото ниво.

Мислите ли, че на резервната дата ще дадат същите задачи. На мен лично не ми се вярва Simple Smile
Виж целия пост
# 260
Мислите ли, че на резервната дата ще дадат същите задачи. На мен лично не ми се вярва Simple Smile
[/quote

До колкото съм чела тук, да, същите са
Виж целия пост
# 261
Не са същите. Имам и познати, които са били в една година на различни дати и тогава са били различни задачи.
Виж целия пост
# 262
Не са същите. Имам и познати, които са били в една година на различни дати и тогава са били различни задачи.




Дано! Аз даже не разбрах кога ще е тази резервна дата. Преди да влязат децата за сегашния изпит само чух, че има такава.
Виж целия пост
# 263
Каква е била задачата с куба и триъгълника? Нещо за броене на страни. И другата с фигурите също знаете ли каква е била? Много е странно, тя така умело намираше брой триъгълници в общ, никога не е имала проблем със страни на фигури, а е предала празен лист. Здраво се е паникьосала със сигурност, но за себе си исках да знам. Тя дори не може да ги обясни, само повтаря “Не сме го правили това, не сме го правили…”. Разделянето го е направила уж, тя се справяше и вкъщи добре с него, нещо кошници с яйца било.
Виж целия пост
# 264
Разбрах, че само триизмерна пирамида и куб е имало. Трябвало е да заградят броя страни на всяка фигура.
Към всяка кошница е имало по 2 яйца, аналогична е на калинките и детелинкире от учебника
Виж целия пост
# 265
Трябвало е да преброят броя на страните на пирамида и куб. Моят така твърди и също, че я е направил. Имало е разделяне на седем части, като във всяка да останат две яйца и една кошница-с тази моят дребосък не се се справил. Опитал е да направи триъгълник, както сме говорили, но не го е уцелил. И да го беше оцелил, и в къщи не успяваше да направи продълженията с прави линии. За рамката не му е стигнало времето да я довърши, както и учудващо за мен и за лабиринта не му е стигнало времето и не го е довършил. Много е бил дълъг и си призна, че е имал глухи коридори. Останалите задачи е направил, според него и като цяло беше доволен от себе си. С домашна тримесечна подготовка, след градина, това успяхме да постигнем. И ще направи 7г. след 15.09., така че и ние сме много горди с нашето момче.
Виж целия пост
# 266
Моето дете беше в потока от 11:00 часа. Излезе много усмихнато и доволно. Със задачите не се е справило добре според него, но иначе много му харесало - каквото и да значи това Simple Smile
Успя да се сети за 8 задачи, каза, че били общо 10.
1. Лабиринт
2. Да преброят страните на геометрични фигури - имало триъгълник, квадрат... по вашите описания ми се разясни, че става въпрос за пирамида и куб
3. Памет - да запомнят и после да отбележат някакви знаци
4. Разделянето на листа с три линии на 7 части, като във всяка да има по една кошница и две яйца - тук изобщо каза, че не я е направило
5. Мандала - не му е стигнало времето да я довърши
6. Звукът Е да отбележат къде му е мястото. Каза, че били 4 думи, то успяло да направи 3
7. Коректурната проба  само 2 реда и половина - по принцип у дома доста добре се справяше с бързината
8. Дали са им лист с написани думи и после квесторът е казвал дума и е трябвало да я заградят от изписаните на листа

Другите не се сети. Ако някой може да допълни.
Виж целия пост
# 267
Какво е коректурна проба?
И моята говори нещо за 5 реда, но не разбрах какво
Виж целия пост
# 268
Какво е коректурна проба?
И моята говори нещо за 5 реда, но не разбрах какво

Трябвало е да отбележат определен символ, но не разбрах какъв е бил. Редовете са били цялата страница.
Виж целия пост
# 269
Моето дете беше в потока от 11:00 часа. Излезе много усмихнато и доволно. Със задачите не се е справило добре според него, но иначе много му харесало - каквото и да значи това Simple Smile
Успя да се сети за 8 задачи, каза, че били общо 10.
1. Лабиринт
2. Да преброят страните на геометрични фигури - имало триъгълник, квадрат... по вашите описания ми се разясни, че става въпрос за пирамида и куб
3. Памет - да запомнят и после да отбележат някакви знаци
4. Разделянето на листа с три линии на 7 части, като във всяка да има по една кошница и две яйца - тук изобщо каза, че не я е направило
5. Мандала - не му е стигнало времето да я довърши
6. Звукът Е да отбележат къде му е мястото. Каза, че били 4 думи, то успяло да направи 3
7. Коректурната проба  само 2 реда и половина - по принцип у дома доста добре се справяше с бързината
8. Дали са им лист с написани думи и после квесторът е казвал дума и е трябвало да я заградят от изписаните на листа

Другите не се сети. Ако някой може да допълни.

Според моето другите 2 задачи са:
 - математическа с къщичка със събиране и изваждане;
- звуков анализ - на двойки картинки да отбележат нещо за гласните.

И пак според моето, не е било мандала, а рамка. Той по принцип предпочиташе мандалите и му бяха по-лесни от рамките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия