НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 95 151
  • 762
# 285
Знам, вкъщи ги правеше много повече и с пясъчен часовник. Тя също е запозната, че е за време и е запозната с всички подобни, не само за ограждане, но и за допълване на  линии (тип да се получи > или <). Всичко това наистина правеше повече от перфектно, но тя в момента сама си казва, че не се е справила. Напрежението ѝ е дошло в повече явно.
Виж целия пост
# 286
И според мен моето дете не се е справило. Тя влезе с рев, но излезе много доволна. Каза че й е било много интересно и се е справила, според нея, но като започна да разказва установих същите неща като вас. Разделянето на 7 части въобще не е успяла, на лабиринта е сбъркала и не е могла да продължи. Задачата в която трябва да открият една и съща фигура и да я зачертават, каза че е направила 3 реда, а според нея били 40 😀😀😀 Каза че е имало звуков анализ на звук Е, къщи със задачи и нещо да се отбелязва, кое не е равно или нещо такова. Изброявали са думи и после да ги намери. Да запомни фигури, каза балон, от една страница и да огради на следваща.

Каза че където се е затруднявала госпожата е казвала, че няма проблем да продължава със следващата. За разделянето на 7 части госпожата й казала, че и тя не може да я реши. Малко странни коментари, но сигрно не са искали да не се разстройват.
Виж целия пост
# 287
Моята е сигурна, че думичките, които са им казвали, не са били да ги търсят в кръстословица, а са били нарисувани, т.е. само да ги оградят...
Някой, ако ходи да проверява работата след месец, може да сподели тук каква е истината Simple Smile
Виж целия пост
# 288
От това, което изчетох, през различните години се е давала различна тежест на различните типове задачи. Защо това е така и каква ще е тежестта на всяка задача тази година, само от  НУКК знаят. Така, че според мен нищо не се знае, докато не видим резултатите. А много зависи и от общото ниво на кандидатите. Не забравяйте, че тази година има и една паралелка в повече.
Иначе на моето дете не му е стигнало времето да си довърши рамката, както и лабиринта, който е бил много дълъг и не е успял със задачата с разделянето. Мъчил я, но не е успял. Тя и за възрастни според мен е трудна. От коректурната проба сега твърди, че е направил четири реда и че е решил останалите задачи. Дано е така. Надявам се това, което е направил от рамката да е вярно, защото все пак за всеки верен елемент от рамката се получават точки. Лабиринта го е подхванал и от двата края и там се надявам да получи точки за процентно минат лабиринт, нищо, че призна и за глух коридор. Каквото се получило такова:)
Виж целия пост
# 289
От сърце пожелавам успех на всички бъдещи първокласници! 🍀🍀🍀

Някой знае ли колко деца ще приемат тази година в първа група в детската градина? Изобщо колко групи са и по колко деца в група?
Виж целия пост
# 290
От сърце пожелавам успех на всички бъдещи първокласници! 🍀🍀🍀


Някой знае ли колко деца ще приемат тази година в първа група в детската градина? Изобщо колко групи са и по колко деца в група?
От сърце пожелавам успех на всички бъдещи първокласници! 🍀🍀🍀

Някой знае ли колко деца ще приемат тази година в първа група в детската градина? Изобщо колко групи са и по колко деца в група?
От сърце пожелавам успех на всички бъдещи първокласници! 🍀🍀🍀

Някой знае ли колко деца ще приемат тази година в първа група в детската градина? Изобщо колко групи са и по колко деца в група?



И моята мъничка дъщеря ще кандидатства за 1-ва група.
Вие знаете ли как протича изпита при тях ,какво правят,колко време е,всичко би ми било полезно като информация .
Това което знам аз е че ще оцветяват ,ще имат лабиринт,задача с форми и цветове.
Вие знаете ли нещо повече?
Виж целия пост
# 291
Миналата година ако не бъркам, са приели 44 деца, по 22 в група. Не зная колко са били кандидатите предишни години, интересно ми е за сравнение ако някой знае.
За изпита съм чела, че има и задачи за памет - казват им поредица от числа или кратко стихче двуредово и да повторят. Свързване на животни с къщичките им, или със сенките им или назоваване майка-дете (пр. крава-теле); намиране на излишен елемент в група от 5, въпроси на какъв цвят се пресича… Доста е обширно това което може да им се падне.
Виж целия пост
# 292
Момичета, за Детската градина пускат ли допълнителна дата за изпит за основателно неявилите се? Синът ми е болен с температура, която временно само сваляме и по всичко личи, че утре трудно ще го завлека на изпит.
Виж целия пост
# 293
Да, с молба до директорката.
Но най-добре вървете на изпита и когато му дойде редът, говорете с психолога, който би го поел, за да си отбележат по някакъв начин и да пуснете молбата.
Вероятна е да ви поискат и бележка от лекар (сигурно в последствие, нямам представа) - имаше ги тези правила някъде в наредбата. По спомен карам и може да не съм съвсем точна.  Успех!

Момичета, за Детската градина пускат ли допълнителна дата за изпит за основателно неявилите се? Синът ми е болен с температура, която временно само сваляме и по всичко личи, че утре трудно ще го завлека на изпит.
Виж целия пост
# 294
Момичета, за Детската градина пускат ли допълнителна дата за изпит за основателно неявилите се? Синът ми е болен с температура, която временно само сваляме и по всичко личи, че утре трудно ще го завлека на изпит.
Ето това е от Наредбата за прием /разпоредбата се отнася и за първи клас, и за детската градина/:
Чл. 20. Кандидатите, пропуснали без уважителни причини определения ден и час за явяване пред комисията, губят правото си да участват в подбора и класирането. Неявилите се по уважителни причини могат да се явят допълнително в ден и час, определен от директора на НУКК.

Аз говорих и по телефона с НУКК по темата за допълнителната дата (моят бъдещ първокласник се опъпчи с варицела три дни преди изпита и нямаше как да го заведа) - искат заявление до директора и медицински документ, за да се докажат причините за неявяването на редовната дата.
Виж целия пост
# 295
Момичета, за Детската градина пускат ли допълнителна дата за изпит за основателно неявилите се? Синът ми е болен с температура, която временно само сваляме и по всичко личи, че утре трудно ще го завлека на изпит.
Ето това е от Наредбата за прием /разпоредбата се отнася и за първи клас, и за детската градина/:
Чл. 20. Кандидатите, пропуснали без уважителни причини определения ден и час за явяване пред комисията, губят правото си да участват в подбора и класирането. Неявилите се по уважителни причини могат да се явят допълнително в ден и час, определен от директора на НУКК.

Аз говорих и по телефона с НУКК по темата за допълнителната дата (моят бъдещ първокласник се опъпчи с варицела три дни преди изпита и нямаше как да го заведа) - искат заявление до директора и медицински документ, за да се докажат причините за неявяването на редовната дата.
Цитат на: cvetuncho

link=topic=1439900.msg46330238#msg4


6330238 date=1682288434
Да, с молба до директорката.
Но най-добре вървете на изпита и когато му дойде редът, говорете с психолога, който би го поел, за да си отбележат по някакъв начин и да пуснете молбата.
Вероятна е да ви поискат и бележка от лекар (сигурно в последствие, нямам представа) - имаше ги тези правила някъде в наредбата. По спомен карам и може да не съм съвсем точна.  Успех!

Момичета, за Детската градина пускат ли допълнителна дата за изпит за основателно неявилите се? Синът ми е болен с температура, която временно само сваляме и по всичко личи, че утре трудно ще го завлека на изпит.

След това яви ли се на изпит,имаше ли други деца с него,какво стана на,издържа ли изпита,приеха ли го?
Виж целия пост
# 296
След това яви ли се на изпит,имаше ли други деца с него,какво стана на,издържа ли изпита,приеха ли го?
Детето в момента е с шарка. От НУКК все още не са ми отговорили на молбата, не са ми изпратили информация за допълнителната дата, не знам дали такава допълнителна дата няма да попадне в периода на карантина на детето (в наредбата пише допълнителна дата, но не пише тя да е насрочена, след като всички пропуснали по уважителни причини изпита оздравеят).
Виж целия пост
# 297
В петък, на потока от 11ч ни казаха коя е резервната дата, но не я запомних, тъй като не ме вълнува. Така че мисля, че вече е насрочена.
Виж целия пост
# 298
След това яви ли се на изпит,имаше ли други деца с него,какво стана на,издържа ли изпита,приеха ли го?
Детето в момента е с шарка. От НУКК все още не са ми отговорили на молбата, не са ми изпратили информация за допълнителната дата, не знам дали такава допълнителна дата няма да попадне в периода на карантина на детето (в наредбата пише допълнителна дата, но не пише тя да е насрочена, след като всички пропуснали по уважителни причини изпита оздравеят).

Чухме се и ние с НУКК по повод допълнителната дата, казаха че ще е след празниците. И нашия се оказа пък със скарлатина, тежко я кара, та добре че ще има време да се посъвземе.
Някой няма ли да каже две думи за изпита за ДГ 😁 Поне децата доволни ли са от това, което са показали?
Виж целия пост
# 299
Мога да кажа, че организацията беше много добра. Моето дете конкретно беше спокойно и доволно, но не можах да измъкна много информация. Разбира се, имаше и деца, които се бяха отказали,панирали и разплакали, но това е нормално. Все пак са 3,4 годишни деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия