АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 11)

  • 48 470
  • 753
# 405
Малко късно се усещам, но все пак ще попитам. Въпреки, че ми казаха, че имам малко води и няма страшно, моя мозък от скука си търси тръпка и притеснения.
Индекс на амниотична течност - 9.3см, на последния ми преглед преди две седмици. Какво ми хрумна днес да се ровя и да превеждам, да ме пита човек.
Видях, че е нормално да е между 5-25 см.
Под 5 опасно ниско, над 25 високо съответно... Но 9.3 см, не ми звучи добре. Нишо не ми казаха да пия или правя. Вие коментирате  това на прегледите, знаете ли нещо повече за този индекс? След 4 дена съм при акушерката, ама дотогава, болния ми мозък, ще изпие всичката вода на света...

Какво е обозначението на този индекс? Преди малко си прочетох в епикризата, че водите ми са на долна граница, въпреки че докторът, който ме гледа нищо не каза..
Виж целия пост
# 406
Еее, Яна, ти си моето гуру за покупки оттук нататък. Мога със затворени очи да купя нещо, което си препоръчала Joy Благодаря ти за скрийншотите и за труда. За Water Wipes и аз не бих дала толкова пари.

От това, което си публикувала, може би Бебо 99% ми допадат. Тези на Хип мисля, че също бяха скъпи. Тези на Лидл ги позлвам от време на време, ама колкото по-малко съставки, толкова по-добре. А те са с 11 срещу 2 на Water Wipes. От жълтите на ДМ съм купувала веднъж, ама са мазни и бързо се вмирисаха на гранясало.

Има ли някой, който е решил да ражда в Майчин дом в София?
Виж целия пост
# 407
Yana, благодаря ти. Бях се насочила към Бебо, сега се затвърди. Аз също имам тази програма. Ти сканираш ли ги всички, или има начин на търсене и да ти излизат вече сканирани от някой преди теб?
Тези имах вкъщи и сканирах, ужас направо

Аз няма да избързвам с памперсите, 1-ви заради размера, и 2-ро не знам дали на бебето ще му са добре и дали ще ги хареса, ще взема малко за начало, и ако видя че са добре ще се запасявам, в Пловдив има един магазин с много добри цени, и са по-евтини дори и от тези на промоция които са, и смятаме от там да купуваме. И един турски склад извън Пловдив има от който пазарувам перилни препарати, но не знам там цените на памперсите как са, трябва да ги видя.

Иначе с мокри кърпички се запасих малко на Памперс, в Метро имаше промоция и идваха на много добра цена, по 6 пакета в опаковка бяха, взех 3 опаковки, и имам засега 18 пакета мокри кърпички. 😁😁 но те са само по 52бр в пакет, така че сигурно за няма и два месеца ще свършат, знам ли.🤷🏻♀🤷🏻♀ А нали гледам и състава, да ви кажа кои са с добър състав, аз гледам само да няма феноксиетанол в тях че е много вреден а масово го има в повечето бебешки кърпички.
От приложението за което бях писала че гледам състава и попринцип много хвалят Water wipes, но са бая скъпички, не ми се дава 7 лв за един пакет😅


Памперс, почти всички видове мисля че са ок като състав

 
Бочко не са лоши, ама на мен ми се виждат сухи.
На дм тези с хубав състав са само два вида, жълтия пакет, и този с делфинчето.


 И тези на бебо също


И тези на хипп


А от тези на лидл само тези са с добър състав, 80бр. Всички останали са с феноксиетанол.

Виж целия пост
# 408
Малко късно се усещам, но все пак ще попитам. Въпреки, че ми казаха, че имам малко води и няма страшно, моя мозък от скука си търси тръпка и притеснения.
Индекс на амниотична течност - 9.3см, на последния ми преглед преди две седмици. Какво ми хрумна днес да се ровя и да превеждам, да ме пита човек.
Видях, че е нормално да е между 5-25 см.
Под 5 опасно ниско, над 25 високо съответно... Но 9.3 см, не ми звучи добре. Нишо не ми казаха да пия или правя. Вие коментирате  това на прегледите, знаете ли нещо повече за този индекс? След 4 дена съм при акушерката, ама дотогава, болния ми мозък, ще изпие всичката вода на света...

Какво е обозначението на този индекс? Преди малко си прочетох в епикризата, че водите ми са на долна граница, въпреки че докторът, който ме гледа нищо не каза..

При мен изглежда така



В Google ми излиза AFI (Amniotic fluid index)
Без да питам (защото още не бях видяла документа) ми казаха, не е зле. Нооо не е чак като да не е зле. Аз това си го приемам за долна граница, и петък ми струва след 5 години...
Виж целия пост
# 409
Аз не мисля да купувам да се презапасявам с памперси,кърпички и каквото и да е. Първо Незнам колко ще се роди бебка,второ незнам съответния вид дали ще и понасят.Ще купя малко преди датата на секциото един пакет памперси за болницата и кърпички,после таткото ще вземе. С козметика също мисля да я купя в последния момент.
Виж целия пост
# 410
Аз не мисля да купувам от сега. Най-вероятно ще съм секцио. Така че таткото ще има цели 5 дни да купи всичко необходимо, като козметика, памперси и други такива. И нормално да е раждането, пак 3 дни са достатъчни. Само си ги набелязвам, за да има принтскрийн, защото сам няма да се оправи.
Виж целия пост
# 411
Здравейте, момичета! Включвам се и в темата през август,защото секциото ще е през този месец. Термина  ми е 11.09,но заради предходни секцио ще извадят мъника по-рано. Ще ми е интересно да следя и вас освен септемврийската тема.
Виж целия пост
# 412
Аз мисля само с влажни кърпички да се запася, но ако ги пуснат на промоция. И аче си купувам по 3-4 пакета, но аз ползвам и за другите деца и тези си ги харесвам. В моя магазин като върна празна опаковка на Бебо ми правят 10% отстъпка. А и не мога да разбера как там цената може да е по ниска отколкото в сайта. Ще взема 1 пакет памперси Молфикс по всяка вероятност. Едва ли ще разхождам ММ за 1 пакет Литъл Ейнджъл, че ми е в друг квартал. Намерих си после да ми доставят до вкъщи, но вече като почна да поръчвам по повече от 1 пакет, а и като разбера какви памперси ще ползваме. Но пък за кърпички съм си наумила, че ще взема 4 или 6 кашончета по 12бр. Но аз си ги харесвам.
Виж целия пост
# 413
Аз купих зелени на Памперс, имаше някакъв сейл в гален, взех по 1 пакет 1ца и двойка, кърпички имам от второто, ние пък държим във всяка стая по едни Simple Smile смятам, че Памперс ще са ок за момиче, но ще видим Simple Smile
Виж целия пост
# 414
За сега няма да се запасявам с нищо. Памперси ще купя на Дм или Лидл или Пуфис побеже бях най- доволна от тях с каката, но малко преди секциото. Днес бях на тонове, после при АГ да ги види. Секциото ще е края на юли и после излизала в отпуск. 😁
Кърпички бях доволна от Бебелан, ама сега с това приложение направо ме застреляхте 🤣 другите, които ползвах са Хъджис (те май бях хартиени) и Бебо. Не знаех за промоцията на Бебо, но ако не забравя може да взема няколко пакета, ако ги намалят.
Виж целия пост
# 415
За сега няма да се запасявам с нищо. Памперси ще купя на Дм или Лидл или Пуфис побеже бях най- доволна от тях с каката, но малко преди секциото. Днес бях на тонове, после при АГ да ги види. Секциото ще е края на юли и после излизала в отпуск. 😁
Кърпички бях доволна от Бебелан, ама сега с това приложение направо ме застреляхте 🤣 другите, които ползвах са Хъджис (те май бях хартиени) и Бебо. Не знаех за промоцията на Бебо, но ако не забравя може да взема няколко пакета, ако ги намалят.
Аз с баткото накрая и с малката през цялото време ползвам Бебо. И други съм ползвала, но тези най ми допаднаха. Предните 2г пускаха доста често промоция на сайта: по 14.02, по 1.03, по 8.03, по Великден, по 1.06 по Коледа.  Но тази година не са пускали. Надявам се да пуснат тази на 1.06, ама ще видим. От другите им продукти не съм особенно впечатлена. Всъщност имат един крем за раздразнена кожа, на малката не и понесе обаче за мен беше идеален за ръце. Студа ми създава проблеми, чак ми се пука кожата някога и този с крем направо се родих.
Кърпички на Бебелан ползвам от малките пакети в раницата, като започнем да ходим по площадки после без количка.
Виж целия пост
# 416
Хаха барбалена, благодаря.😁 Попринцип винаги чета състава и знам какво да избяхвам, но не ги знам всички съставки наизуст естествено🥴🥴. И това приложение много ми помага, направо ти ги разделя в категории, даже каро цъкнеш на дадена съставка ти пише защо е в тази група и с какво е вредна/позлена. И на козметиката направих един разбор, мога да ти пратя скийншотове.😅

M_lady търся ги, има ги по категории, има категория само с бебешки продукти и може да си ги подредиш по най-висока оценка да ти излизат първо. Като влезеш в приложението и натискаш на търсене и там може да търсиш и по име и по техните категории.
Виж целия пост
# 417
Ооо, утре ще го разцъкам това приложение Wink
Хаха барбалена, благодаря.😁 Попринцип винаги чета състава и знам какво да избяхвам, но не ги знам всички съставки наизуст естествено🥴🥴. И това приложение много ми помага, направо ти ги разделя в категории, даже каро цъкнеш на дадена съставка ти пише защо е в тази група и с какво е вредна/позлена. И на козметиката направих един разбор, мога да ти пратя скийншотове.😅

M_lady търся ги, има ги по категории, има категория само с бебешки продукти и може да си ги подредиш по най-висока оценка да ти излизат първо. Като влезеш в приложението и натискаш на търсене и там може да търсиш и по име и по техните категории.

Виж целия пост
# 418
Яна, аз гледам да чета състава на храните само, но без да съм задълбавала особено кое е вредно, кое не. Избягваме консерванти и подсладители най-вече. Или ако нещо просто е прекалено "химизирано" - гледаш го - уж като за с 5 продукта, а съставът - половин страница Laughing Ай, мерси и си го връщам на рафта. Проблем ми е карагенанът, че го слагат в едни плодови млека и сметаната от Лидл, а често купувам от тях, сметаната най-вече. Без плодови млека може и да мине детето, ама сметана си ни трябва от време на време и поне не е растителна...

За бебешката козметика сигурно ще заложа на ДМ, ако са с добър състав. Обичам добро съотношение цена-качество, колкото по-добро качество на по-ниска цена, толкова по-добре Joy Но аз и не използвам кой знае какво - крем против подсичане, бебето почти не го мажа с лосион/олио, олио все пак купувам да ми се намира и шампоан за коса и тяло, май това ми е, не се сещам за друго сега.

Има ли и за хранителни продукти подожни приложения? И там ли четеш така етикетите? Grin

Милото, щях да пиша вчера, че и моето бебе върви едричко и се притеснявам малко Grinning в 28+2 г.с е цели.1450 гр Scream
Виж целия пост
# 419
Барбалена дали ще мажеш бебето разбрах, че много си зависи от бебето. Баткото беше преносен и отначало кожата му беше суха, обаче се оправи за около 1м да речем и после не се в налагало да го мажа. Но тогава беше лято. Малката пък уж не и беше суха кожата, обаче не я ли намажех изсъхваше. В началото я мажех всяка вечер, после започнах да прескачам, но буквално цяла зима я мажех през 2-3 вечери. За крем за подсичане пък бяха наобратно. Баткото трябваше да го мажа на всяко сменяне на памперса, а малката с дни не съм я мазала, само ако видех, че има наченки на зачервяване тогава.
На ДМ съм ползвала козметика за себе си и ми беше харесала. Бебешката не съм я гледала. Може би ще я погледна. Магазина ми е почти до вкъщи. И без това имам да купувам нещо от там и пак забравих какво беше. Вчера си мислех днес да ида да взема, че с децата ще минаваме от там, обаче пак забравих за какво ще ходя. Като свърши ще се сетя.
В ДМ имат едни малки шампоани на тяхната марка, като тестерчета са, намират се преди касата. Аз от тях си вземам за родилния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия