Фотография - 88

  • 43 731
  • 754
# 150
Ако искате да снимате на път - безогледален.
Виж целия пост
# 151
Ако искате да снимате на път - безогледален.

И да не искате да снимате на път, пак безогледален Joy Не знам къде четете подобни ревюта, но посоченото от вас няма никаква връзка с действителността. От доста време дори безогледалните кропки са на достатъчно високо ниво за всякакъв вид снимки. Дори отпечатък 70Х100 се получава вече без проблем и от APS-C сензор (кропка). Единственият проблем при безогледалките в по-ниския сегмент е почти пълната липса на следящ фокус, независимо какво се говори по ревютата,  поради наложената там контрастна система за автофокус. Децата обикновено не седят на едно място, та когато снимах движещи се работи, ползвах Канон ЕОС 1Д3 и съм леко пристрАстен към следящия фокус на ДСЛР-ите Simple Smile. Озвучете все пак някакъв бюджет. В момента почти всички странични производители на обективи и аксесоари работят изключително за СОНИ, та в тази връзка трябва да се насочите главно към техните продукти. Просто в момента Канон и Никон нямат толкова пълна гама от всичко необходимо.
Виж целия пост
# 152
Единственият проблем при безогледалките в по-ниския сегмент е почти пълната липса на следящ фокус, независимо какво се говори по ревютата,  поради наложената там контрастна система за автофокус. Децата обикновено не седят на едно място, та когато снимах движещи се работи, ползвах Канон ЕОС 1Д3 и съм леко пристрАстен към следящия фокус на ДСЛР-ите Simple Smile.
^^^ сам го каза, все още DSLR-ите стават и за нещо повече от декор!
Виж целия пост
# 153
А какво не му достига на кроп апаратът който ползвате до сега за вашите нужди. Иначе и фф тяло също би било добре, но трябва да се мисли и за обективи за поставените цели. А не знам реално наливането на хиляди за тяло което ще се ползва любителско/семейно един вид?
Виж целия пост
# 154
А какво не му достига на кроп апаратът който ползвате до сега за вашите нужди. Иначе и фф тяло също би било добре, но трябва да се мисли и за обективи за поставените цели. А не знам реално наливането на хиляди за тяло което ще се ползва любителско/семейно един вид?

Както написах отчасти в работата ми се налага да снимам и то не малко. Принципно съм дизайнер в една компания, в която лека полека се наложи да снимам... Снимам ястия, продукти, интериори, събития във фирмата. Снимам деца, но не само моите Simple Smile Тоест не ми трябва апарат само за семейни снимки и пътувания. Дори както казах вече в огромен процент от пътуванията не нося апарата. Може би ще започна да го нося вече, ако мина на безогледален.

Колкото до ревютата, определено все още има такива, които успяха да ме разколебаят.

Бюджет - за тяло до 2500 лв, като мислех вариант това да е сони D7iii. Обективи отделно ще взимам постепенно. В момента снимам с обективи 12-24, 50, 35 мм. Вероятно ще покрия първо вторите два с новия апарат. Така или иначе няма да продавам стария апарат, че дъщеря ми ще го ползва. Ако ми се налага широк обектив, ще си ползвам него .
Виж целия пост
# 155
при безогледалките батерията пада много по-бързо в сравнение с дслр-ите. но в твоя случай май това не е от съществено значение. мен това ме спира в момента, понеже снимам основно събития.
Виж целия пост
# 156
.... Дори както казах вече в огромен процент от пътуванията не нося апарата. Може би ще започна да го нося вече, ако мина на безогледален. ...


Абсолютна заблуда. Пробвано е вече Simple Smile Ще го вземете с вас 2-3 пъти и ще почнете да си намирате причини, за да не го правите повече. Разликите в габарити и тегло станаха толкова пренебрежимо малки, че не си струва да се говори за тях. Особено ако се сравнява безогледалка с пълен кадър и кропка ДСЛР. Само ще кажа, че при безогледалка от по-висок клас ще изчезнат 90% от драмите с ДСЛР. Това също е пробвано вече Simple Smile
Виж целия пост
# 157
при безогледалките батерията пада много по-бързо в сравнение с дслр-ите. но в твоя случай май това не е от съществено значение. мен това ме спира в момента, понеже снимам основно събития.
Не съм съгласна.
Виж целия пост
# 158
Една снимка, от една разходка (20тина км.) вчера
Виж целия пост
# 159
Малко усмивки от старите ленти - безогледалка Олимпус плюс ръчнофокусен 50/1.7 Коника Хексанон Simple Smile

Виж целия пост
# 160
при безогледалките батерията пада много по-бързо в сравнение с дслр-ите. но в твоя случай май това не е от съществено значение. мен това ме спира в момента, понеже снимам основно събития.
Не съм съгласна.
Колко кадъра издържа вашата батерия? Предполагам сте на безогледалка.
Виж целия пост
# 161
при безогледалките батерията пада много по-бързо в сравнение с дслр-ите. но в твоя случай май това не е от съществено значение. мен това ме спира в момента, понеже снимам основно събития.
Не съм съгласна.
Колко кадъра издържа вашата батерия? Предполагам сте на безогледалка.

За съжаление, ДСЛР-ите все още водят с 2;1 Joy или казано с думи прости, ДСЛР-а прави около два пъти повече кадри с едно зареждане на батерията. Аз, като човек, който не се занимава със снимане на събития, имам общо 5 батерии за Олимпусите. Хубавото е, че и двата модела ползват едни и същи батерии. Лошото е, че все пак капацитетът им намалява с течение на времето и това е необратимо естествено. Най-старите ми батерии вече правят с по 1/4 по-малко кадри от по-новите.
Виж целия пост
# 162
Аз бях прочела нещо от сорта на 300-400 кадри с една батерия на безогледалката, което изобщо не е 2 към 1.
Виж целия пост
# 163
при безогледалките батерията пада много по-бързо в сравнение с дслр-ите. но в твоя случай май това не е от съществено значение. мен това ме спира в момента, понеже снимам основно събития.
Не съм съгласна.
Колко кадъра издържа вашата батерия? Предполагам сте на безогледалка.
От 2г съм с R6, иначе не бих коментирала нещо, в което не съм се убедила лично.
Виж целия пост
# 164
Аз бях прочела нещо от сорта на 300-400 кадри с една батерия на безогледалката, което изобщо не е 2 към 1.

Айде сега, не бъди толкова зла Simple Smile))))). Сони А7 Мк3 изкарва около 700+ щракания с едно зареждане. Никон Д750 около 1200.

П.П. Със Сони съм пробвал лично при една "фотосесия" на тениски. Можеше и още, но нямаше модели Simple Smile
За Никона имам данни от приятел, който щрака по разни частни детски градини и казва, че когато докара бройката до 1000 кадъра сменя батерията, но тя определено не е празна.

P.P. Moже и класът на безогледалките да има значение, защото моите олимпуси наистина докарват по 300 и малко кадъра с едно зареждане при интензивно ползване и на екрана, и на визьора, понеже обикновено щракам на повод, демек вързан към компютър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия