Фотография - 88

  • 43 732
  • 754
# 180
Да го кажем така - не се режат китки и ходила. Добре ли е сега, Мунчо? Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 181
Темата е дълга и напоителна. По тази причина ще сложа пак една картинка, която е пусната от Фуджи в една тяхна статия. Най-общо - не се реже през ставите. Надявам се, че цветната схема говори сама за себе си Joy



И нещо за разведряване на обстановката - малко канонски цветове Simple Smile

Виж целия пост
# 182


Скрит текст:























Виж целия пост
# 183
Фондацията?
Виж целия пост
# 184
Да. Бяха на празника на града. Хубаво беше.

Виж целия пост
# 185






Нещо от мен от последните дни. 😊
Виж целия пост
# 186
Здравейте, отдавна търся място, в което да споделям снимките си и да се уча от по-опитните в тази сфера. Снимам предимно за себе си, за да задоволя нуждата от улавянето на момента. Дълги години фотоапарата ми беше базов Canon Rebel T1 (DSLR), но от септември миналата година съм с безогледален Sony A6100, с китовия му обектив 16-50mm + още един обектив Sony 50mm, 1.8. Снимам в raw, а постобработката я правя във Photoshop.
Представям се с няколко кадъра, правени със Sony-то. Ще се радвам на критики или съвети.














Виж целия пост
# 187
Добре дошла! Чудесни кадри! Simple Smile
Виж целия пост
# 188
2, 5 и 8 Hands Plus1
Виж целия пост
# 189
Горещо лято на балкона до обяд. Следобед сме в the rain forests.
При вас как е климата? Grinning

Виж целия пост
# 190
Привет,
Виждам, че се споменава залязващите Олимпус.
Спрял съм се на може би система с ограниченост, особено за прохождащ, но в комплект с някоя палачинка - ще стане супер удобна и лека машинка.
Та за М4/3 съм се спрял на сериите на Olympus OM-D E-M10 (от III нататък) или Olympus E-M5 MARK II

(или PEN E...макар че е на цената на предните и вероятно по-орязан)

* тяло+обектив ~700-1000 (втора ръка), портретите не са ми цел.

Може и в друга тема да продължим.
Виж целия пост
# 191
Привет,
Виждам, че се споменава залязващите Олимпус.
Спрял съм се на може би система с ограниченост, особено за прохождащ, но в комплект с някоя палачинка - ще стане супер удобна и лека машинка.
Та за М4/3 съм се спрял на сериите на Olympus OM-D E-M10 (от III нататък) или Olympus E-M5 MARK II

(или PEN E...макар че е на цената на предните и вероятно по-орязан)

* тяло+обектив ~700-1000 (втора ръка), портретите не са ми цел.

Може и в друга тема да продължим.

Самото име Олимпус може и да не се ползва вече, но системата е далече от залязване - https://omsystem.com/en/

По-голям смисъл има да се купи тяло с новата матрица - 20МР. Ако М10 Мк3 е с нея, купувай смело. Даже и Сони купиха 5-осовата стабилизация от Олимпус Simple Smile)))))))))))) Петата серия имат някои възможности в повече и най-вече са прахо и влаго защитени, но новата матрица се слага в М5 Мк3, което не се вписва в бюджета дори и втора ръка без обектив. От обективите, по-евтините са на Панасоник. Палачинката 20/1.7 ще е нещо като 40-те милиметра на 2.8 0т Канон. Ще се чувстваш като със Смяна-8 Simple Smile)).

P.S. Лично аз, понеже не страдам от предразсъдъци, бих тръгнал с Е-М5 II заедно с обектив 12-60мм, който беше китов за Е-М1. Не е палачинка, но има и добро широко, и добро дълго, и някакво макро. После вече някаква твърда палачинка за втори обектив.
Виж целия пост
# 192
Винаги обработвам с Фотошоп и Камера роу, но ми отнема време, което все по-трудно намирам. Чудя се дали Лайтруум няма да ме улесни, но никога не съм го ползвала.

И да не съм спам - моето момче:


Alissaa, снимката с листата мнооого ми харесва.
Виж целия пост
# 193
Привет,
Виждам, че се споменава залязващите Олимпус.
Спрял съм се на може би система с ограниченост, особено за прохождащ, но в комплект с някоя палачинка - ще стане супер удобна и лека машинка.
Та за М4/3 съм се спрял на сериите на Olympus OM-D E-M10 (от III нататък) или Olympus E-M5 MARK II

(или PEN E...макар че е на цената на предните и вероятно по-орязан)

* тяло+обектив ~700-1000 (втора ръка), портретите не са ми цел.

Може и в друга тема да продължим.

Самото име Олимпус може и да не се ползва вече, но системата е далече от залязване - https://omsystem.com/en/

По-голям смисъл има да се купи тяло с новата матрица - 20МР. Ако М10 Мк3 е с нея, купувай смело. Даже и Сони купиха 5-осовата стабилизация от Олимпус Simple Smile)))))))))))) Петата серия имат някои възможности в повече и най-вече са прахо и влаго защитени, но новата матрица се слага в М5 Мк3, което не се вписва в бюджета дори и втора ръка без обектив. От обективите, по-евтините са на Панасоник. Палачинката 20/1.7 ще е нещо като 40-те милиметра на 2.8 0т Канон. Ще се чувстваш като със Смяна-8 Simple Smile)).

P.S. Лично аз, понеже не страдам от предразсъдъци, бих тръгнал с Е-М5 II заедно с обектив 12-60мм, който беше китов за Е-М1. Не е палачинка, но има и добро широко, и добро дълго, и някакво макро. После вече някаква твърда палачинка за втори обектив.

Иначе 20МП го има при OM-D E-M10 IV също. Надявам се следящия фокус да е добър.
Ето пряко сравнение

To, по-тежък от апарата Simple Smile
https://www.opticallimits.com/olympus--four-thirds-lens-tests/450-oly_1260_284
ПП: на  Скот Келби добри ли са му книгите, доста са намалени в озон.
Виж целия пост
# 194
За тези от вас които ползват Creative cloud, вече Има Beta версия на фотошоп и тя предлага AI заигравки, но трябва да се инсталира допълнително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия