"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 606
  • 761
# 240
Кой питаше откога започват да приспадат от изравнителните в плюс?
Оказва се, че вече го правят. Сега проверих,  юлската са си удържали от надвзетото. Кеф Simple Smile
Така че, не плащайте вие! Не се знае доколко се засичат фактури, изравнителни, плащания по различни пътища... Не бих се учудила да не се и бързаците да плащат двойно! А после никой нищо да не връща.
Аз на  тези им вдигнах мерника вчера- приспадат си,  ама 3% отстъпка за плащане навреме ги няма. Сега ще им пусна една жалба на тия тарикати.
Виж целия пост
# 241
И при нас са приспаднали вече.
Виж целия пост
# 242
Разглеждам фактури с година назад. Миналата година доплащах някакви стари фактури от предишни периоди… аз плащам редовно, занесох им разпечатки от платежни, всичко е изрядно. Подавах жалба, входящ номер. Нищо не постигнах… имало там някакви месеци неплатени, така им излизало в тяхната система. Нищо че им нося разпечатки за въпросните месеци… накрая ми писна, отговорът беше още по-объркващ… изчистих всичко пролетта. Август идва изравнение, да взимам 114лв. После фактура за юли, -24 лв. После идва фактура за август, 50доплащане за предишни периоди, плюс 20 и нещо месечно потребление. Сума за плащане 70 и кусур. И после си тръгват равните месечни.

Дефакто, къде са ми върнати въпросните 114??

Сега ми е много трудно да направя сметките, за да подам възражение. Чудя се дали изобщо има смисъл. Исках да си взема разликата, вместо да ми я приспадат, но първо не мога да им схвана логиката на сметките, второ, да не ми измислят някаква друга врътка да ми я надпишат в последствие…

Избеснявам…
Виж целия пост
# 243
Освен парно, имате и топла вода ли?
Аз съм само с парно, без топла вода, и нямам фактури за юли....само изравняването ми.
Според мен подайте писмено възражение, нека ви обяснят писмено в отговор как е формирана сумата, кое за кой период е, и т.н.
Виж целия пост
# 244
Топла вода имам, но съм мсама, колко да ми е консумацията, отделно юли месец имаше две планирани спирания… Как да напиша възражение, като не разбирам реално за какви суми да претендирам, те и сметките на техем са грешни, дето според тях уж имам да взимам, считат сумите по фактури със ддс, а реалните суми без ддс, и се получава по-голяма разлика… правих таблици с фактурите, с платените суми, с прогнознито отопление, опитвах се да изведа реалното потребление, ни не хващам никаква логика… Каква е тази отрицателна сума за взимане, която няма нищо общо със сумата за получаване по обща фактура…
Виж целия пост
# 245
Пишеш че не ти е ясно ценообразуването и периодите. Те да се обясняват, не ти си длъжна..така че спокойно, пиши им.
Виж целия пост
# 246
Аз имах преди 3-4 години подобно начиследние. Топлинния счетоводител изчисляваха сума за взимане, а пък топлофикация искаха да им давам. Оказа се  изтекъл  разпределител. Начисляваха ми глоба за него.
Виж целия пост
# 247
Боожее, ми това с разпределителя, не е ли тяхна работа? Защо не пишат за какво ги искат тези суми??
Виж целия пост
# 248
Не знам дали е тяхна работа. Просто споделям моя опит в подобна ситуация. Успех и дано го разрешите.
Виж целия пост
# 249
Здравейте на всички. Тъй като си нямам понятие как се изчисляват и образуват фактурите на Топлофикация, имам един въпрос. Наемател съм на едно жилище от 6 години и досега винаги съм плащал сметки около 180 лв на месец в зимния период и около 80 лв през останалото време. Не винаги си плащам сметките навреме. Обикновено внасям на каса на Изипей някаква сума всеки месец, тала, че да не се натрупват много за плащане. От около година общата ми фактура винаги е била около 800 лв. . За миналия месец беше толкова. Този месец прди ден получих имей с нова обща фактура на стойност 3300 лв. !! Живея сам и винаги съм ползвал един радиатор за отопление  и то не псотоянно. Във фактурата пишеше, че е възможно разлики в посочените суми за плащане в общата фактура от топлинния счетоводител за общата изравнителна годишна сметка. Знаете ли какво означава това? Не мога да проумея как е възможно да са ми написали такава фактура. Възможна ли е корекция според вас? Пише, че до 31.08 мога да подам възражение. Има ли някой с подобен проблем. Ще се радвам на някакъв отговор. Това просто е нереално !!
Виж целия пост
# 250
На прима виста се сещам за следното обяснение - вие осигурихте ли достъп юни месец, за отчитане на уредте? Ако не сте, е възможно да са ви начислили максимума, така е по наредба. дайте повече подробности...
Виж целия пост
# 251
Мисля, че минаваха, да. Но май бяха за водомерите. Не помня да са минавали от Топлофикация. Мога ли са пусна възражение в този случай и да заявя услуга да минат и да измерят?
Виж целия пост
# 252
Мисля че можеше, плащате май за идването..не съм сигурна. Но побързайте да е до края на август..най-доцре се обадете и питайте.
Виж целия пост
# 253
Кой ви е топлинният счетоводител, трябва към него да се обърнете.
Виж целия пост
# 254


От тук
https://toplo.bg/grafikotchet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия