"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 606
  • 761
# 255
Ще попитам домоуоравиетеля ни във входа кой е топлинния счетоводител и ще позвъня. Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 256
Здравейте, дали ви приспаднаха  надвзетите суми. Понеже аз имах 2 не платени сметки и сега вече не излизат в изи пей?
Виж целия пост
# 257
Да, приспадат, аз нямам нищо за плащане за юли месец. Също така се надявам съседите да не се откажат от Топлофикация - за целия отоплителен сезон парното е около 400 лв., като половината е сградна. Не вярвам с ток за 80 лв. на месец да успея да отоплявам 2 стаи, пък дори и с увеличението ще е 100-110 лв., което е напълно поносимо.
Виж целия пост
# 258
Някой има ли идея колко излиза един отоплителен сезон като цена, ако се плаща на база ?
Виж целия пост
# 259
Аз съм писала, тристаен, всички радиатори на макс, около 3000 лева, отопление и топла вода, но това е по старите цени. Сега, един Господ знае...
Виж целия пост
# 260
Сега - приготви се за двойно. Ако е по-малко ще черпиш.
Виж целия пост
# 261
А, аз писах вече, надявам се изобщо да не работи топлофикация... то страшен батак стана с цените, да ме прощават, но всичко си има граници.
Виж целия пост
# 262
Аз съм писала, тристаен, всички радиатори на макс, около 3000 лева, отопление и топла вода, но това е по старите цени. Сега, един Господ знае...
А, аз писах вече, надявам се изобщо да не работи топлофикация... то страшен батак стана с цените, да ме прощават, но всичко си има граници.
Вие плащате много висока цена, бих казала ужасно висока. Защо всички радиатори на макс?
Ние стоим на 23-24 градуса, всички радиатори са пуснати, но не на макс, и сметката ни за отопление и топла вода е около 900 лв. за една година. За нас това е най-евтиното и добро отопление и аз се надявам топлофикацията да работи, че да плащам ток и да стоя на студено, не ми се иска.
Виж целия пост
# 263
732,14 лв. ни е струвал отоплителният сезон за 90 кв. апартамент с новородено и малко дете, и месеци миене на шишета на ръка (което доста е вдигнало консумацията на топла вода). Имаме и подово отопление. Държим и ние около 23-24°, радиаторите са основно на 2, в най-студените дни на 3. Отчитам, че апартаментът е изцяло вътрешен и отвсякъде съседните са обитавани. За сравнение предният сезон ни струваше около 650 лв. за жилище 67 кв., само с едно дете, но той беше краен и под нас имаше мазета и магазин. Пак поддържахме същата температура, но радиаторите бяха основно на 3, често и на 4, просто там беше студено.
Виж целия пост
# 264
Петя, знам, на мен затова ми е драмата. Писала съм, даже смятах колко ще излиза с климатиците, но за сега няма шанс входа да се откаже, нито необходимия брой съседи, да ни се разпише, за да се откажем само ние. Затова ме е яд, че не можем сами да контролираме потреблението си. Причината е, че сме в сграда с еднотръбна инсталация, няма топломери, няма спирателни кранове. Или ползваш на макс или оставаш само на сградна инсталация. Имаме даже радиатори на стълбищата на входа.
Комфорта е безспорен, навсякъде е 26 градуса, но истински се притеснявам какви сметки ще започнат да идват. И понеже не можем да се откажем, въпреки, че искаме, то аз лично се надявам да не работи изобщо топлофикация. Алтернативата с климатици ми е изцяло на лице.
Виж целия пост
# 265
Петя, знам, на мен затова ми е драмата. Писала съм, даже смятах колко ще излиза с климатиците, но за сега няма шанс входа да се откаже, нито необходимия брой съседи, да ни се разпише, за да се откажем само ние. Затова ме е яд, че не можем сами да контролираме потреблението си. Причината е, че сме в сграда с еднотръбна инсталация, няма топломери, няма спирателни кранове. Или ползваш на макс или оставаш само на сградна инсталация. Имаме даже радиатори на стълбищата на входа.
Комфорта е безспорен, навсякъде е 26 градуса, но истински се притеснявам какви сметки ще започнат да идват. И понеже не можем да се откажем, въпреки, че искаме, то аз лично се надявам да не работи изобщо топлофикация. Алтернативата с климатици ми е изцяло на лице.
Ясно. Разбрах, но да знаеш, че това болднатото не съществува и се регулира със закона за енергетиката още от 2012 година. Тези радиатори в коридорите не можете ли да повикате да ви монтират кранчета за спиране, та поне те да не навъртат на общия топломер, а пък нека си стоят радиаторите, просто да не греят. Вижда ми се безсмислено да има и там радиатори, които да работят при тези цени на енергията. Абонатната станция не може ли да се регулира и поне в нощните часове да не работи на пълен капацитет?
Е, ти може и да се надяваш, но тази надежда ми се вижда някак твърде лична  Simple Smile  (тези неща не се ли обмислят преди покупка, все пак). Ние, като купуваме жилище, държим да има ТЕЦ  в сградата и да не е спрян, защото на ток не си е работа- цялата сграда е студена и отоплението излиза доста по-солено.  Мои близки, със жилище около 120 квадрата, в нова, изолирана сграда, но не топлофицирана, зимата плащат по около 600-700 лв на месец за ток и нямат избор, защото са с малки деца. Ако се спре отоплението и в жилището става студено.
Аз пък се надявам да работи топлофикация, защото излишни пари за отопление на ток нямам.
Колко кубика топла вода за година има във вашата сметка?
Виж целия пост
# 266
Петя, пак, поради особености на сградата, абонатната станция е една за общо 3 входа ( общо 64 апартамента), та разбирателството е малко мираж Simple Smile
За коридорите, ами плащаме си за комфорта, от години не помня да е повдиган въпрос за спиране. Има само 1 или 2 апартамента, които са се отказали от топлофикация.

За отказването, правилно ли разбирам, че трябва просто да си подадем заявлението в Топлофикация и не ни трябва съгласие от съседи? Защото аз четох едни наредби... едно чудо...

Апартамента е купуван преди 26 години. Разказвала съм из другите теми и няма да натоварвам, не мърдаме от тук, най-вече заради локацията.

Някъде тук мисля публикувах и изрванителната сметка, ако ти е интересно, мога да ти я пратя на лични.
Виж целия пост
# 267
Помня, че някакъв съсед се изискваше за свидетел да подпише, че нямало да ползвате...
Виж целия пост
# 268
Само един ли? Това ще е лесно.
Ще съм благодарна много за всякаква информация по въпроса.
Виж целия пост
# 269
За София ли....виж в сайта на дружеството.

Ето за Бруната

При заявяване на нулево потребление и намаляване на прогнозен дял, подписите на домоуправител/упълномощено лице от ЕС и двама съседи са задължителни.

https://brunata.bg/bg/%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BD … D0%B4%D1%8F%D0%BB
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия