"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 621
  • 761
# 390
Аз моята изравнителна вече я платих, ще връщат ли пари или и те не знаят още?
Виж целия пост
# 391
https://www.24chasa.bg/biznes/article/12557068

За коя топлофикация питаш?

https://www.24chasa.bg/biznes/article/12409367
Виж целия пост
# 392
Благодаря, Тета, ще разгледам. За София, мой пропуск.
Виж целия пост
# 393
Аз имам по партидата в сайта на Топлофикация с дата от 01.09. следната информация -
Ф-ра корекция ДДС № **** от дата 01.09.22
182,82 лв. сума по фактура
0,00 лв. лихва
182,82 лв.  платена
0,00 лв.   сума за плащане
16.10.22   срок за плащане
Без да има прикачен документ за самата фактура.
Последната фактура за август е платена на 15.09 и тогава тази Ф-ра ДДС корекция я нямаше.

Но влизайки в сайта на ТС Техем,
има нова корекция с дата 31.08 поради неотчетен уред и там има за доплащане 115 без ДДС като е написано с червени букви това за без ДДС. С какво ДДС се очаква да се доплати?

Какво излиза накрая?
Виж целия пост
# 394
Ако ТЕ имат да ви връщат, ДДС е винаги 20%. Пише го в линковете горе, и не само там...
Виж целия пост
# 395
Редно е да е така. Все пак това са сметки, изчислени на 20% и вече платени пари!
Виж целия пост
# 396
Да, обяснено е и това.
Написах го, защото не разбрах от поста кой на кого има да връща, пише има връщане...но за мен не стана ясно.
Виж целия пост
# 397
Е, и за мен не е ясно в моя случай. Явно още не е получена последната изравнителна сметка от ТС Техем към Топлофикация. Но утре ще звъня да проверя в крайна сметка има ли доплащане в Топлофикация с дата 01.09.
Виж целия пост
# 398
115 имаш ТИ ли да доплащаш?
Как не е ясно..едното е с минус, другото с плюс....явно аз не схващам...
Виж целия пост
# 399
Аз пък тези дни получих фактура за един имот ( по-точно кредитно известие) за период от преди повече от година, когато партидата се е водила на друг човек. Ха сега, де... Ще  ми дадат ли на мен 50 лева или какво?
Виж целия пост
# 400
115 имам за доплащане с дата 31.08. видно от изравнителната сметка на ТС. Но не вярвам тази информация да е отишла в Топлофикация все още.
В Топлофикация не разбирам имам да плащам или да получавам....след корекция на ДДС. Но изкопирах точните колони и суми от сайта им.
Виж целия пост
# 401
Аз пък тези дни получих фактура за един имот ( по-точно кредитно известие) за период от преди повече от година, когато партидата се е водила на друг човек. Ха сега, де... Ще  ми дадат ли на мен 50 лева или какво?
 
Явно човека не е регистрирал нова партида.
Няма как да ги приспаднат на тебе - титуляра е друг.
Аз ако имам координати на човека бих му казала да си знае. А дали ще ходи да си ги търси - негова работа.
Виж целия пост
# 402
Аз пък тези дни получих фактура за един имот ( по-точно кредитно известие) за период от преди повече от година, когато партидата се е водила на друг човек. Ха сега, де... Ще  ми дадат ли на мен 50 лева или какво?
 
Явно човека не е регистрирал нова партида.
Няма как да ги приспаднат на тебе - титуляра е друг.
Аз ако имам координати на човека бих му казала да си знае. А дали ще ходи да си ги търси - негова работа.

Титулярът не е жив и аз съм доплащала дължимите сметки преди да прехвърля партидата.Ще намина през касата да питам (близо ми е) и каквото такова. все пак не съм очаквала пари, просто ми е странно как може да се получи нещо с такава давност.
Виж целия пост
# 403
Аз имам по партидата в сайта на Топлофикация с дата от 01.09. следната информация -
Ф-ра корекция ДДС № **** от дата 01.09.22
182,82 лв. сума по фактура
0,00 лв. лихва
182,82 лв.  платена
0,00 лв.   сума за плащане
16.10.22   срок за плащане
Без да има прикачен документ за самата фактура.
Последната фактура за август е платена на 15.09 и тогава тази Ф-ра ДДС корекция я нямаше.

Но влизайки в сайта на ТС Техем,
има нова корекция с дата 31.08 поради неотчетен уред и там има за доплащане 115 без ДДС като е написано с червени букви това за без ДДС. С какво ДДС се очаква да се доплати?

Какво излиза накрая?
Според мен 182.82 лв е новата изравнителна сметка. Старата Ви 182.82*1.2/1.09=201.27 за доплащане ли е била? Ако да, значи Ви връщат 18.44 от тези, които сте заплатила на 15.09.
115х1.09 ще излезе по-натам за плащане според мен.

Черна станция, на мен обратното ми се случи: 3-4 години след смяна на собствеността пристигат някакви стари задължения по партидата, при това с лихви. Ама си ги платих, че бяха дребна сума. Плащам си всеки месец сметките онлайн и тези бяха на моята партида, но със стария титуляр.
Виж целия пост
# 404
Щом не си бил титуляр на партидата, не дължиш нищо освен ако не си наследник на починал титуляр. Ако си е жив титуляра, да си го търсят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия