"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 620
  • 761
# 405
Те искат да връщат някому.
Виж целия пост
# 406
Да, да разбрах те, но коментарът ми беше насочен към другата потребителка, която е платила задължение на друг титуляр.
Виж целия пост
# 407
За връщането - сигурно с удостоверение за наследници ще стане. Баща ми като почина имаха да му връщат. В удостоверението бяхме двете с майка ми, прехвърлиха партидата на нейно име, че имаше по-голям дял от имота и парите ги оставихме за погасяване на сметки.
Виж целия пост
# 408
Ами тя партидата (поне до преди няколко години) беше с еднакъв номер, макар и различни титуляри. Сметката за плащане беше нещо от рода на 12 лв, от които повечето бяха лихви. Заради тях не получавах отстъпката от 3%, защото се водеха просрочени. А и през банкирането не можеш да избираш какво да не платиш. Топлофикация ми е на 1 час път в посока, а нервите-скъпи. Нарочно са го направили така според мен, да не се занимават хората.
Виж целия пост
# 409
Тя партидата може да е една, но клиентският номер е различен. Това да не е поредният провинциален ТЕЦ, който се прави на умряла лисица, като този на teta75 от един казус, коментиран наскоро?
Виж целия пост
# 410
ТЕЦ София е. Може преизчислението да е резултат от някое приключило съдебно дело на някой съсед, само така си го обяснявам.
Другият вариант е да чистят някакви 3-4 годишни вземания и задължения ръчно (странно?). Но практически се отразява по една партида, затова, ако не са променили нещо, би следвало и при Черна Станция да намали следващата сметка.
Имаме 1 съсед, живее в чужбина и няма дистанционни уреди. Предполагам,че години наред е бил таксуван на макс, интересно ми е в такива случаи, ако докажеш, че ап. е на замазка и никога не е имало потребление, дали променят сметките на съседите за преди 2-3 години?
Виж целия пост
# 411
ТЕЦ София е. Може преизчислението да е резултат от някое приключило съдебно дело на някой съсед, само така си го обяснявам.
Другият вариант е да чистят някакви 3-4 годишни вземания и задължения ръчно (странно?). Но практически се отразява по една партида, затова, ако не са променили нещо, би следвало и при Черна Станция да намали следващата сметка.
Имаме 1 съсед, живее в чужбина и няма дистанционни уреди. Предполагам,че години наред е бил таксуван на макс, интересно ми е в такива случаи, ако докажеш, че ап. е на замазка и никога не е имало потребление, дали променят сметките на съседите за преди 2-3 години?
Е защо , като отиде да им платиш, не си потърси правата?! Специално ТЕЦ София отдавна въведоха клиентски номер, освен абонатния номер, който винаги си стои непроменен, именно за това новият собственик да не плаща сметки на стрия. За това, като с екупи жилище от собственик, новият отива в Топлофикация с нотариалния акт и споразумителен протокол и му дават нов клиентски номер. Така няма нищо общо със сметките на стария собственик. Просто трябваше да им кажеш да оправят нещата на място. Сега нямаш никаква гарнция, че пак няма да дойде чужда сметка. Просто трябва да оправиш тези неща. Не е трудно и става бързо.

Относно казуса със съседа: сам си е виновен, да си е сложил измервателни уреди. Ще си плаща на макс. Корекции може да има само за текущия сезон и това си го пише на сайта на топлофикация. Четете.
Виж целия пост
# 412
Ами отговорът на питането и чуденето е в
https://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2137201184

и по специално в чл.72, ал.4
(4) При смяна на собственик или на титуляр на вещно право на ползване новият клиент е длъжен да поиска от лицето по чл. 139б ЗЕ да извърши по ред, определен с договора по чл. 63, ал. 1, междинно отчитане.

и изобщо си трябва да седнете и да пишете, но не в мамата, а до топлофикация и да си защитите правата.
Друг вариант е ако не ви се занимава, просто плащате ..
Виж целия пост
# 413
Petiaivanov, teta75, четете с разбиране.
Купувам имот 2016 г. Сменям собствеността в Топлофикация с нотариален акт. Плащам си всеки месец сметките онлайн.
Изведнъж, в някой си месец през 2019 г. (например), в интернет банкирането ми излиза сметка по моята партида за 6 лв+6 лв лихви (примерно) на стария собственик. Дотогава тази сметка не е излизала. Правили сме споразумение за това кой до кога плаща още 2016 г.
Сега, за 12 лв аз да се хукна до Топлофикация да пускам жалби? Това ще ми коства 2 часа път+чакане+нерви+отпуска, защото те работят с моето работно време.
Ако някой може да сподели защо се получава така, ОК, но и двата случая, и моят, и на Черна станция, партидите са сменени.
Виж целия пост
# 414
ТЕЦ София са много неадекватни юридически. И май не толкова се правят, а наистина са им смотани юристите. С връзки ли ги назначават, заплатите ли им са ниски или просто не им се работи, а така са се окопали, че не могат да ги гонят, не знам, но за такива смешно парадоксални случаи и дела съм чувала, че просто...

Подобни дребни не мои суми и аз съм като HappyHeartbeat съм покривала сама. Вярно, на друг велик софийски доставчик, но все същото... То наистина, дето ще си губиш времето и парите, за да се разправяш с такива, по добре да им метнеш левчетата и да ти се разкарат от главата. Та разбирам много добре защо е била толкова сговорчива 😉
Виж целия пост
# 415
Petiaivanov, teta75, четете с разбиране.
Купувам имот 2016 г. Сменям собствеността в Топлофикация с нотариален акт. Плащам си всеки месец сметките онлайн.
Изведнъж, в някой си месец през 2019 г. (например), в интернет банкирането ми излиза сметка по моята партида за 6 лв+6 лв лихви (примерно) на стария собственик. Дотогава тази сметка не е излизала. Правили сме споразумение за това кой до кога плаща още 2016 г.
Сега, за 12 лв аз да се хукна до Топлофикация да пускам жалби? Това ще ми коства 2 часа път+чакане+нерви+отпуска, защото те работят с моето работно време.
Ако някой може да сподели защо се получава така, ОК, но и двата случая, и моят, и на Черна станция, партидите са сменени.
Именно! Отивате в Топлофикация и в момента на гише си решавате проблема веднъж за винаги. А ако утре ви дойде сметака 666 лв.?!
Щом сте си направили всичко по надлежния ред, значи няма да плащате чужди сметки, пък би те и по 1 стотинка. Вероятно и по телефона може да реши проблемът.
Виж целия пост
# 416
За сега поне, пускането на жалба е безплатно. Та какви пари да хабите? Както казах, да, сядането и писането на жалба отнема едни десетина минутки, но сега-не всеки му се занимава, за това пък си плаща от джоб. Това е положението.

И конкретно към Хепи - пишеш възражение и пускаш по имейл, не е сложно, нито времеемко, нито нервоемко .... начислили сте ми неправомерно еди що си, аз смятам че не е следвало щото еди що си....време колкото да напишеш постовете и тук. И цък и заминава по имейла, и само чакаш отговор.
Но решението си е твое, парите също.
И да отговори тук някой що така е станало, това няма да ви върне парите, и на двете питащи дами...
Виж целия пост
# 417
Само аз съм плащаща преди 3 години. Черна станция е на плюс. Четете, пак.  Не знаех, че уважават жалби по мейла, благодаря.
Виж целия пост
# 418
Е как не знаеш, нали писах за моя случай. Пуснах жалба по имейл, получих отговор по имейл, връщат ми лихвите.
Все пак сме 21 век, електронно доста неща се случват.
Дори в наредбата която постнах, и която надали някой прочете, е упоменато какви са начините да ти връчат изравнителната сметка и единия от тях е и електронно това да стане.
Четете.
Виж целия пост
# 419
Така е, Тета, права си. Но за сега! А преди години! Моят случай е отпреди 10 и повече. Какво пускане по мейл, ти пА! В сферата на фантастиката беше тогава 🤣 Ходиш на място, обясняваш се с хора, които те гледат с празен поглед и ти викат: "Първо платете, после пишете възражения." 🙂 Че на мен обиколките до централата им ми отнемаше по час + n-броя левчета за билетчета за градския транспорт. По-евтино ми беше да платя грешката. Същото е било и при Хепихарт явно. Виж, да са 500 лв., както каза Петя, да се бориш, но за 10 или 15!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия