"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 606
  • 761
# 525
Здравейте, искам да попитам някой дали е наясно-голяма част от мазето ме е запълнено с тръби на топлофикация. Практически ние не можем да ползваме почти половината мазе от тях. Какво можем да направим и има ли смисъл да захващаме спор с топлофикация за това.
Виж целия пост
# 526
Дали са на Топлофикация или на кооперацията ви?  Ако водят от улицата към абонатната станция са на Топлофикация, но ако излизат от абонатната и се разклоняват към вертикалните щрангове на блока са си ваши.
Виж целия пост
# 527
Каква е разликата между степен 0 и снежинка?
Имаме стая която не се използва и искаме да спрем радиатора.
Виж целия пост
# 528
Каква е разликата между степен 0 и снежинка?
Имаме стая която не се използва и искаме да спрем радиатора.

И по-напред писах - практически никаква. На теория 0 е абсолютно спиране, докато снежинка отваря ако температурата падне на нула градуса и се появи риск радиаторът да замръзне. В нормален апартамент това никога не се случва.
Виж целия пост
# 529
Благодаря много за информацията!
Значи няма значение.
Виж целия пост
# 530
Здравейте отново! Продължавам да имам нещо като проблеми:
1. Радиаторът отгоре е топъл, но колкото по-надолу спускам ръката, толкова температурата повече пада. Да кажем отгоре е 40-45 градуса, надолу най-в края е 30-35.
2. На 5-та степен има лек шум като от чешма, но на 3-та степен този шум е двойно по-силен. Писах и по-напред, че обезвъздушавах 5 пъти буквално, но въздух не излиза по никакъв начин. Съвети?
3. Без радиатор - на 0-лева степен температурата в стаята е 19-20. С радиатор на 5-та степен, работил няколко часа е 21-22 градуса. Това нормално ли е?
Виж целия пост
# 531
Имах същия проблем, само че при мен на висока степен шумът се усилваше. Решавах го периодично като развия максимално крана на входа на радиатора, а завия почти на макс крана на изхода - оставям колкото да се каже, че не е съвсем затворен - и отварям клапата за обезвъздушаване. Иначе при еднакво отворени кранове не излизаше въздух от клапата, а вода.
Виж целия пост
# 532
Здравейте отново! Продължавам да имам нещо като проблеми:
1. Радиаторът отгоре е топъл, но колкото по-надолу спускам ръката, толкова температурата повече пада. Да кажем отгоре е 40-45 градуса, надолу най-в края е 30-35.
2. На 5-та степен има лек шум като от чешма, но на 3-та степен този шум е двойно по-силен. Писах и по-напред, че обезвъздушавах 5 пъти буквално, но въздух не излиза по никакъв начин. Съвети?
3. Без радиатор - на 0-лева степен температурата в стаята е 19-20. С радиатор на 5-та степен, работил няколко часа е 21-22 градуса. Това нормално ли е?

1. В момента не е студено и парното е слабо.
2. Шумът е от движението на водата по тръбите. Обикновено е най-силен на най-висока степен, но то хидродинамиката е божа работа. Може да спре като се засили парното, или ако повече съседи се включат. Може и да не спре.
3. Както казах, сега парното е слабо и да, не е ненормално.  Но температурата в стаята зависи и от броя ребра, от изолацията, от изложението, от това дали е вътрешен или външен апартамент, дали съседите се топлят... Вентил на 5 значи, че не затваря, но като тече не толкова топла вода няма как да стопли. Това освен изброените други фактори.
Виж целия пост
# 533
Каква е разликата между степен 0 и снежинка?
И по-напред писах - практически никаква. На теория 0 е абсолютно спиране, докато снежинка отваря ако температурата падне на нула градуса и се появи риск радиаторът да замръзне. В нормален апартамент това никога не се случва.
Случва се, случва се 😁
Като е на снежинка и забравиш отворен прозорецът за проветряване, а навън е студ... 🤣
Виж целия пост
# 534
Здравейте, има следния проблем. Пуснах си радиаторите на макс на 5. Два от радиаторите се нагряха от горе до долу. Третия се нагря само малко от началото на радиатора, и останалата част е студена все едно не е пусната радиатора. На какво може да се дължи това?
Виж целия пост
# 535
Здравейте, има следния проблем. Пуснах си радиаторите на макс на 5. Два от радиаторите се нагряха от горе до долу. Третия се нагря само малко от началото на радиатора, и останалата част е студена все едно не е пусната радиатора. На какво може да се дължи това?
Там, където не се нагрява е пълен с въздух. Трябва да се обезвъздушат. Отворихте ли вентилите докрай, когато пускаха парното?
Виж целия пост
# 536
Здравейте, има следния проблем. Пуснах си радиаторите на макс на 5. Два от радиаторите се нагряха от горе до долу. Третия се нагря само малко от началото на радиатора, и останалата част е студена все едно не е пусната радиатора. На какво може да се дължи това?
Там, където не се нагрява е пълен с въздух. Трябва да се обезвъздушат. Отворихте ли вентилите докрай, когато пускаха парното?

Ами от петък вечер съм го пуснал на макс. До сега?
Виж целия пост
# 537
Тя пита за вентилите за обезвъздушаване, не за крановете за пускане на радиатора.
Виж целия пост
# 538
И аз със същият проблем.
Джаджа за обезвъздушаване няма. Никаква. Радиаторът е доста дърт, моя грешка че не го подмених лятото.

Тръби в баня-горещи.
Тръби в стая - топли към горещи.
Радиатор - топъл в началото горе и долу, веднага след врътката. Нататък е студен.
Поочуках тук таме. Според съсед има шанс да се понамести...ама не знам.
Виж целия пост
# 539
И аз със същият проблем.
Джаджа за обезвъздушаване няма. Никаква. Радиаторът е доста дърт, моя грешка че не го подмених лятото.

Тръби в баня-горещи.
Тръби в стая - топли към горещи.
Радиатор - топъл в началото горе и долу, веднага след врътката. Нататък е студен.
Поочуках тук таме. Според съсед има шанс да се понамести...ама не знам.

Да и моя е същия има тапа.няма нищо са обездушаване,мисля да да отвия тапата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия