За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 29 253
  • 762
# 270
На какво може да се дължат ситни пъпчици само в горната част на ръцете и леко в горната част на корема?

Да не е претоплено?
Виж целия пост
# 271
Здравейте!
Моля споделете ,вашите бебета от кой месец имаха опора на крачетата?От вчера насам само чета ли чета и вече ще се побъркам от притеснение.
Бебчо става на 6м другата седмица и сме на консултация съответно,ще го обсъдя задължително с личния лекар,но до тогава не мога да спра да го мисля.Понеже не умее да се обръща все още сам (застава на страни с тялото до кръста,но трябва да помагам за дупето ,него и крачетата не помръдва) реших да го заведа на рехабилитатор просто да види какво умее,да прецени дали има нужда от работа с бебчо...Момичето сподели,че не е нормално да няма опора на крачетата като го държим под мишничките.Направи упражнение,което се състои в поставяне на препятствие пред крачетата като поставен пред него трябва инстинктивно да ги вдигне все едно ще го прескочи,а той въобще не реагира.
Като цяло по-късно започна да си вдига главичката,когато стои по корем и до ден днешен ,когато някой го държи все още я заклаща, но държа да отбележа,че тя пък е голяма и като обиколка в см върви в горните граници на допустимото.
Умее да проследява играчка с поглед отдавна,посяга към играчки,стана по-любопитен,иска да пипа тук и там, завърта се по посока на шума,реагира при появата на познат и близък човек,с комуникацията вс е наред за момента.
Зная,че децата са различни,това ми е второ дете,не съм от амбициозните и състезаващи се майки,но мн се притесних понеже рехабилитаторката ни препоръча консултация с невролог.Баткото много късно започна да стои седнал,на 1ия си рд се изправи едва на крачета сам,държейки се за решетката на кошарата.
Споделете моля,дали виждате причина за притеснение?Разбира с вече и час за невролог записах,но тук има мн родители и бих се радвала да чуя мнения от опит.
Благодаря,бъдете здрави!🍀
Виж целия пост
# 272
На 6 м вече не ги подгъва, стои на пръсти и се навдига. Но тя от много малка е приспивана все на рамо и от рано започна да се катери по мен и баща й. От рано държеше стабилно главата. Върти се от скоро, но заради рефлукс не я слагахме по корем често. От една седмица се върти от гръб по корем, а миналият ден се завъртя и обратно. Всяко дете е индивидуално, трябва време и тренировки. Някои на 6 м вече пълзят, моята е като риба на сухо, само мята ръце и крака и скоро едва ли ще пропълзи.
Виж целия пост
# 273
Може и да не пълзи.
Виж целия пост
# 274

Здравейте мами това са изследванията на 4 месечната ми дъщеря има ли нещо притеснително? Не иска да се храни
Виж целия пост
# 275

Здравейте мами това са изследванията на 4 месечната ми дъщеря има ли нещо притеснително? Не иска да се храни

Хемаглобинът е нисък, а и не само!

Консултирайте се с педиатър ( във форума има консултации с такъв) и/или детски хематолог! Успех!

П.П - не виждам нещо крайно притеснително! Simple Smile Но задължително се консултирайте!:))
Виж целия пост
# 276
Хемоглобинът е нисък. Какво значи не иска да се храни? Не яде мляко или се мъчите да захранвате и не иска? Ако е второто, изчакайте до 6ти месец и пробвайте пак. За хемохлобина вероятно ще изпишат добавка.
Виж целия пост
# 277
Болно ли е детето? Защо са пуснати изследвания?

Завишените левкоцити подсказват някаква инфекция. Задължително консултирайте с лекар.
Виж целия пост
# 278
Болно ли е детето? Защо са пуснати изследвания?

Завишените левкоцити подсказват някаква инфекция. Задължително консултирайте с лекар.
Педиатърката пусна изследванията болна е с хъркане и кашлица и не иска да си пие млякото
Виж целия пост
# 279
Ясно, значи няма повод за притеснение. Спазвайте си лечението. Почиствайте нослето  с аспиратор редовно и най- вече преди хранене. Ако имате такъв за прахосмукачка най- добре. Това ще й помогне да се храни по- лесно.
Виж целия пост
# 280
Здравейте!
Моля споделете ,вашите бебета от кой месец имаха опора на крачетата?От вчера насам само чета ли чета и вече ще се побъркам от притеснение.
Бебчо става на 6м другата седмица и сме на консултация съответно,ще го обсъдя задължително с личния лекар,но до тогава не мога да спра да го мисля.Понеже не умее да се обръща все още сам (застава на страни с тялото до кръста,но трябва да помагам за дупето ,него и крачетата не помръдва) реших да го заведа на рехабилитатор просто да види какво умее,да прецени дали има нужда от работа с бебчо...Момичето сподели,че не е нормално да няма опора на крачетата като го държим под мишничките.Направи упражнение,което се състои в поставяне на препятствие пред крачетата като поставен пред него трябва инстинктивно да ги вдигне все едно ще го прескочи,а той въобще не реагира.
Като цяло по-късно започна да си вдига главичката,когато стои по корем и до ден днешен ,когато някой го държи все още я заклаща, но държа да отбележа,че тя пък е голяма и като обиколка в см върви в горните граници на допустимото.
Умее да проследява играчка с поглед отдавна,посяга към играчки,стана по-любопитен,иска да пипа тук и там, завърта се по посока на шума,реагира при появата на познат и близък човек,с комуникацията вс е наред за момента.
Зная,че децата са различни,това ми е второ дете,не съм от амбициозните и състезаващи се майки,но мн се притесних понеже рехабилитаторката ни препоръча консултация с невролог.Баткото много късно започна да стои седнал,на 1ия си рд се изправи едва на крачета сам,държейки се за решетката на кошарата.
Споделете моля,дали виждате причина за притеснение?Разбира с вече и час за невролог записах,но тук има мн родители и бих се радвала да чуя мнения от опит.
Благодаря,бъдете здрави!🍀

За опората дори и не съм обръщала внимание, но и при моето бебе имаше забавяне с обръщането. При него до някъде си личеше, че няма желание, но ми беше притеснено, защото при него беше наложително всичко да се следи. Следващите стъпки, като пълзене и изправяне от опора си навакса, ако това може да е успокоително.
Виж целия пост
# 281
Здравейте пак, случвало ли ви се е от жегата бебето да се подсече под мишниците? Днес установих, че мишниците му са ужасно червени...Sad За колко дни минава такова нещо....
Виж целия пост
# 282
Здравейте пак, случвало ли ви се е от жегата бебето да се подсече под мишниците? Днес установих, че мишниците му са ужасно червени...Sad За колко дни минава такова нещо....

О, да. Ама не са особено червени. Аз след баня вечер, мажа ги и тях с крема за подсичане на Бочко, който използвам.
Виж целия пост
# 283
Здравейте пак, случвало ли ви се е от жегата бебето да се подсече под мишниците? Днес установих, че мишниците му са ужасно червени...Sad За колко дни минава такова нещо....

О, да. Ама не са особено червени. Аз след баня вечер, мажа ги и тях с крема за подсичане на Бочко, който използвам.
И, помага ли? Аз съм в шок как е възможно да не съм догледала...той много си свива ръцете и този участък не го измивам достатъчно често Sad дано не е нещо друго, а само подсечено...преди 4 часа го мазах, но си стоят червени....кога да очаквам резултат Sad
Виж целия пост
# 284
Аз мажа с бепантен. Поне ден, два да минат. 4 часа нищо не са 😅 Не се притеснявайте, случват се такива неща. 🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия