Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 44 133
  • 759
# 180
Момичета, тези от вас, които са били с контракции още преди 5-6 месец, към 7 месец увеличиха ли се?
Аз имам още от средата на 4 месец и пиех Биолектра, от която нямаше ефект, после Магнерот, от него намаляха самите контракции, но магнезият все под норма стои. От 4-5 дни АГ ми смени Магнерота с Магне Б6, защото явно и с Магнерота няма да стане, но пък от 2 дни забелязвам, че имам доста повече контракции (и то с мнооого лееека болка, ако може да се нарече изобщо “болка”), както и бебето е по-активно (може и от това да е).
Вече не знам какво да правя, ще изчакам още 3-4 дни да видим ще спрат ли или ще пиша на АГ пак да минавам на Магнерот.
Някой бил ли е в такава ситуация?
Кой според вас е най-добрият магнезии?

ПП. А освен магнерот и Магне Б6, заедно с тях пия и 2х1 Диаспорал.
.
Аз имах 5-6-ти месец ,освен че
ми увеличиха Магнерода на 3х2 ми предписаха и Алеракт . До началото но 7-ми месец утихнаха и повече не съм имала докато не ми ги спряха сега в 9-ти месец .
Почивайте повече ,няма да е лошо да попитате и АГ да влезете малко в болница за задържане ,много жени влизат за по седмица и след това всичко е наред .
Виж целия пост
# 181
Arielll, да, забравила съм да напиша, че пия и Алеракт 2х1. Иначе за влизане в болница, съм питала, аз нямам против, но АГ казва, че няма нужда засега, шийката ми от 4ти месец не се е скъсила изобщо, дори онзи ден ми разреши да пътувам да морето, само че от 2 дни се чувствам по-странно… не знам, или е моментно, или е от магнезия 🤷🏻♀
Виж целия пост
# 182
Arielll, да, забравила съм да напиша, че пия и Алеракт 2х1. Иначе за влизане в болница, съм питала, аз нямам против, но АГ казва, че няма нужда засега, шийката ми от 4ти месец не се е скъсила изобщо, дори онзи ден ми разреши да пътувам да морето, само че от 2 дни се чувствам по-странно… не знам, или е моментно, или е от магнезия 🤷🏻♀
Аз имах контракции от 15 седм. Предписаха ми Алеракт до 20 седм. Моята АГ е против чист магнезий преди 20 седмица. След това минах на Магнерот 2х2. Вече съм в 31 седм и пак си имам контракции,но от седмица ми спряха Магнезия,защото го изследвах и е към горна граница. Сега ще правя пауза от няколко седмици и ще го включа към 34,35седмица🤷♀
Виж целия пост
# 183
Момичета в 32 г.с.съм излезна ми страшно много целулит . Някоя от вас пробвала ли е нещо подобно по време на бременност ? Има ли поне някакъв малък резултат ?
Виж целия пост
# 184
Darling* щом шийката е ок ,значи
няма за какво да се притесняваш ,особено щом АГ е казал,че
няма проблем да пътуваш до морето .
Магнезият ще окаже влияние ,трябва му време да се натрупа в организма Simple Smile  Само спокойно ,всичко ще е наред .
Виж целия пост
# 185
В Женската консултация по здравна каса влиза ли втората фетална морфология?
Виж целия пост
# 186
_Toni, прояви търпение. След раждането ще се изчисти постепенно. От кремовете нищо няма да има ефект.

Скарлет*, не, феталните се плащат на частно.

Дарлинг, обсъди го с лекаря си. Аз получих повече контракции в този период но, тогава тепърва включих магнерот и намаляха.
Виж целия пост
# 187
Момичета в 32 г.с.съм излезна ми страшно много целулит . Някоя от вас пробвала ли е нещо подобно по време на бременност ? Има ли поне някакъв малък резултат ?


По време на бременността се сдобих с целулит като преди нямах никакъв видим. Сега на същите кг и см като преди да забременея (слаба съм), също имам малко целулит и не съм толкова стегната. От проучването ми излиза, че за това е виновна загубата на мускулна маса в комбинация с високите нива на естроген. Ако можех да върна времето назад, бих яла 2гр протеин на кг телесно тегло (има изследвания, които доказват, че това горе долу е дозата, за да не си изгубиш от мускулната маса по време на бременност и кърмене, а аз ядях дооооста по-малко въпреки че ядях чисто и тренирах), бих намалила млечните без да ги спирам изцяло (а аз по време на бременността изяждах килограми чедар седмично... и много кисело мляко...много!) 😅 . Това, което също помага срещу целулит е да качиш максимално малко кг без да навредиш на бебето ест.
Но протеинът и чистите храни с отбягване на прекалено много млечни, никакво сладко естествено, боклуци и тн ще са най-доброто за предпазването от целулит. Тези кремове нищо не правят. Аз дори тренирах колкото можех, броях калории, качих само 13 кг и си бях на старите кг за 2 месеца след раждането, мерките ми отнеха малко по-дълго, но все още боря целулита (родих преди 5 месеца).

П.с. също така моят целулит по време на бременността не беше много видим, но след като родих и водната задръжка падна, се видях в чудо. Поправимо е, но за следваща бременност ще прилагам точно съветът по-горе с протеина, ако гаденето го позволява, и няма да се тъпча с млечни.
Виж целия пост
# 188
Arielll, да, забравила съм да напиша, че пия и Алеракт 2х1. Иначе за влизане в болница, съм питала, аз нямам против, но АГ казва, че няма нужда засега, шийката ми от 4ти месец не се е скъсила изобщо, дори онзи ден ми разреши да пътувам да морето, само че от 2 дни се чувствам по-странно… не знам, или е моментно, или е от магнезия 🤷🏻♀

При подготвителни контракции, които не водят до скъсяване на шийката, обикновено не се взимат други мерки осяен магнезий. Аз имах такива от 5-ти месец, към 7-8ми вече много зачестиха, а в 9-ти вече станаха и болезнени. Да кажем, към 8-ми месец вече бяха над 10-12 на ден. Бяха ми изписали магнезиев диаспорал, но не помня дозата. Леко ги облекчаваше, но не изчезваха напълно.

Момичета в 32 г.с.съм излезна ми страшно много целулит . Някоя от вас пробвала ли е нещо подобно по време на бременност ? Има ли поне някакъв малък резултат ?
Скрит текст:

За съжаление, кремове срещу целулит не помагат. Целулитът е неравномерно натрупване на подкожни мазнини и няма как да се премахне с крем. Snowhite12 добре ти е обяснила причините за появата му по време на бременност.

Аз винаги съм имала целулит, но след двете бременности ужасно много се увеличи. Сега се опитвам да се справя с него - с отслабване, правилно хранене, тренировки и масажи намаля много, но все още си имам видим. Но по време на бременност няма как да чистиш целулит, тъй като хормоните не играят в твоя полза, а и тялото е в режим "трупане на мазнини". Единствено се опитай да се храниш правилно без вредни храни, сладко и газирано, за да ограничиш поне малко появата на още.
Виж целия пост
# 189
Ехаа, Anna-Maria, аз имах сигурно по над 20 на ден в началото (към 5 месец), после се пооправиха и са максимум до 10, за мен това са малко/нормални контракции Grinning
Затова се чудя дали е нормално и все ги мисля, но поне се успокоявам, че шийката е добре.
Виж целия пост
# 190
Вече 35г.с
Момичета, пак съм аз. От вчера насам имам вагинална болка, боли ме повечв като легна или вървя.. Някоя да е имала подобно нещо? Страх ме е да нямам повече разкритие. Благодаря
Болките вероятно са заради това, че бебето е слязло надолу, което при разкритие и паднала тапа е нормално. Главичката на бебето се позиционира в таза и може да имаш неприятни болки. Почивай повече. В коя седмица си?
Виж целия пост
# 191
Здравейте,
Някой от вас следи ли се при д-р Анна Богданова в Токуда , София?
Имам смесени чувства затова моля споделете мнение и отзиви.
Виж целия пост
# 192
Момичета ,в 38-ма седмица съм ,преди седмица ми се разпадна тапата ,днес като станах имах буквално вода по бельото ,но не много ,не е имало изтичане ,нямам никакви спазми или болки ,на някоя случвало ли се е ?
Последната седмица бях на преглед 3 пъти и не искам отново да звъня .
Знам ,че поетапното изтичане на води е опасно .
Предварително благодаря !
Виж целия пост
# 193
Как така не искаш да звъниш? В 38 седмица и с паднала тапа може всеки ден да почне раждане, съответно и всеки ден може да се наложи да те преглеждат. Ако има изтекла вода по бельото/крака, трябва веднага за всеки случай да отидеш да те прегледат (и няма защо да ти е неудобно според мен).Прави се тест дали това са околоплодни. При мен беше така. Вечерта в 21 часа след като се изпишках, обух се и продължи да тече малко вода от мен. След няколко минути имаше още повече и после изтече още, но контракции не тръгнаха. След час бях в болницата и се оказа, че са водите, като родих след около 48 часа, защото беше предизвикано и до раждането си течаха водите. Важно е да се прегледаш, дори да е грешна аларма, примерно защото си се изпотила или в тази седмица от вече слабото тазово дъно имаш нормалната за късна бременност лека ,,инконтинентност" (леко напишкване)-аз го имах също.

А от тогава имало ли е още вода? Или само след ставане сутринта?
Виж целия пост
# 194
При мен точно в 38-ма започнаха така да изтичат водите по много малко отвреме- навреме. Приеха ме за наблюдение и предизвикаха раждане на следващия ден.
Отидете на лекар да ви направят тест за води и си вземете за всеки случай багажа за родилното.
Не разбирам как знаете, че е опасно, пък не искате да отидете на лекар? Наистина ли ви се рискува точно на финала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия