Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 44 136
  • 759
# 240
Може да се пие по едно кафе на ден. Не съм забелязала да има различни мнения по този въпрос, честно казано.
Виж целия пост
# 241
Здравей, аз до 12 г.с. не пиех въобще. Сега пия по половин кафе на ден, средно силно. С предишните бременности съм пила по 1 на ден, понякога и по 2 на ден, но работих активно. Не е имало проблем.
Виж целия пост
# 242
Привет, момичета, аз съм съвсем в началото на бременността (другата седмица съм на преглед) - знам, че по темата има доста мнения и различни, но исках да ви попитам дали пиете кафе (например по 1 на ден) или е по-добре да се спре изцяло?

Здравей! Цяла бременност пиех по едно кафе на ден, понякога и две съм позволявала. Не мисля, че е противопоказно за бебето, естествено с мярка. Но зависи дали ти се чувстваш добре, дали не ти се гади от кафето и т н. На мен например нито веднъж не ми стана лошо от кафе. Отделно, ако имаш по-високо кръвно, кафето едва ли е добър избор.
Виж целия пост
# 243
Привет, момичета, аз съм съвсем в началото на бременността (другата седмица съм на преглед) - знам, че по темата има доста мнения и различни, но исках да ви попитам дали пиете кафе (например по 1 на ден) или е по-добре да се спре изцяло?
а си пиех докато не разбрах че вдигам кръвно. Сестра ми си пи кафе но по слабо не от машина а вкъщи на джезве....през цялата бременност...а си мисля че бременноста не е болест че да се ограничаваме от разни неща...ние сме просто бременни Simple Smile Това е лично мое мнение Simple Smile едно кафе немосля че е проблем
Виж целия пост
# 244
Аз последно пих кафе в 6-7 месец от предишната бременност. Спрях го защото ми предизвикваше много контракции. Родих декември 2020. После опити за кърмене и така и не го започнах. Тази бременност не съм изпила и една капка.
Иначе ето една статия за начина по който влияе.

https://sigridov.bg/vliyae-li-priemat-na-kafe-na-zachevaneto-i-bremennostta/
Виж целия пост
# 245
Имам ИР и бях с риск от прееклампсия, но нито развих такава, нито гестационен диабет, а пиех кафе. Така че според мен няма противопоказания за пиене на кафе в умерени количества, стига здравето да позволява това.  Не виждам и причина да не се боядисвам, лакирам, подстригвам по време на бременността, но всеки решава.
Виж целия пост
# 246
Аз съм чела, че напоследък препоръките се изменят и се счита, че дори приемът на кофеин от двамата партньори (!) може да повлияе зачеването. Но все пак, никое АГ няма да ви забрани по 1 чаша слабо кафе на ден. Simple Smile
Наистина е малко крайно и знам как ще се посрещне, но има такива изследвания.
https://amp.theguardian.com/lifeandstyle/2020/aug/24/no-safe-lev … -women-study-says
Тоест досега се е смятало, че има допустима безопасна доза (никой не говори за прекаляването с кафе, разбира се), но връзката със спонтанни аборти, преждевременно раждане, ниско тегло, нервност и хиперактивност на детето и т.н си стои.
Кофеин е, не може да се очаква да няма последици върху плода. Не че знаейки това съм го спряла, уви - и аз си пия по 1 слабо на ден. Подстригване и лакирване оставете на страна, какво стига по тая пъпна връв до това бебе е важно да се замислим.
Виж целия пост
# 247
Кафето го спрях,щом забременях ,но доктора  каза ,че няма проблем по 1 кафенце или количка. Аз си знам,че предизвиква нервност при бебето  ,когато жената е Б.а и контракции и не се усмелих,колкото да ми се е пиело.Все си мисля,че това вече е много личен избор ..макар,че сега в 9-ти месец кво ми стана,услади ми се колата 😃 Спрях я по-скоро ,заради себе си ☺

П.С. -между другото вс си е и до доктор. Аз бях писала ,че моя АГ на вс разрешава боя,лак,гел още от началото на Б..и моя пр миналия ден ми каза ,че нейния АГ в Сф категорично й забранил тези неща ПОНЕ до 4- ти месец 🤷♀ Всекииии си преценя.
Виж целия пост
# 248
Аз съм в осми месец и с кафето хем се разбирам, хем не 🙂
По принцип си пия по едно на ден, с мляко. Но имаше моменти, в който си правя, пия една-две глътки и после ми е гадно. По едно време ми излизаха от него и киселини.
Сега пия по една чаша (но отново не цяла, просто не успявам)
Виж целия пост
# 249
Миналата година като бях бременна си пиех постоянно кафе - по 1, максимум 2. Не съм имала изобщо контракции, засега да чукам на дърво бебка се чувства добре, не е хиперактивна, общо взето е спокойно бебче. Сега съм отново бременна в 6 месец. Пак си пия кафе и много се надявам да не вредя на бебчето. АГ каза, че е ок по 1. По принцип не е лоша идея да спра и тази зависимост. Преди няколко години отказах цигарите, а пушех по 1-2 кутии на ден. С кафето нещо не ми се получава засега. Последно 2018 ме оперираха от спукана киста и по стечение на обстоятелствата 3 дена не пих кафе. В болницата нямаше къде, не се сетих. И като ме пуснаха да си ходя след 3 дена, през цялото време много ме болеше глава, отвън през болницата повърнах. После продължи жестока болка в главата. Като се прибрах пих едно кафе и край - спря всякакво главоболие и неразположения Grinning Явно съм зависима. А лекарите в болницата през цялото време повтаряха, че няма причина да ме боли главата.
Та си мисля, че едва ли е супер полезно за бебето, след като предизвиква зависимост и то физическа.
Виж целия пост
# 250
Ако трябва и кафето да спра, какво ми остана Grinning
Лично аз не пуша, алкохолк въобще не пия, газирано също,  избягвам food храни, сладко, по мъже не ходя, едно кафенце ми е останало и всяка сутрин с кеф му се наслаждават, е откакто съм бременна дозата ми е в нормална чаша за кафе, иначе си го пиех в голяма чаша за чай Blush
Виж целия пост
# 251
Има си разрешена доза кофеин по време на бременност. Мисля, че беше до 2 кафета на ден, но не помня със сигурност. Може някой да се разрови в интернет. Т.е. по мед. стандарти не е забранено кафето до определна доза. Ако пиете по-слабо кафе, тогава дори количеството разрешени кафета ще възлиза на повече.

И през двете бременности съм спирала кафето единствено в периода на гаденето, защото не ми понасяше. През другото време винаги съм пила по едно кафе сутрин. По време на кърмене също съм пила кафе, но винаги след кърмене за да има разстояние поне 2-3 часа до следващото кърмене. По този начин не достига до бебето.

И аз като Мацинка, поне на едно кафе съм искала да се наслаждавам. Grinning При две бременности плюс общо две години кърмене,  ако трябваше да не пия кафе общо 3 години и половина... Stuck Out Tongue Winking Eye

Разбира се, най-важното е, че не вреди на плода до определено количеството, така че пийте си кафе и се радвайте на бременността.
Виж целия пост
# 252
То като че ли храната, която ядем в ресторантите или купуваме от магазините е супер прясна, безвредна и полезна. Нищо няма да ни стане от едно кафе.
Не се вманиачавайте, после и бебетата не можете да захраните по екологично чист начин, колкото и био-еко продукти да купувате. Е, стига да не си произвеждате всичко сами.
Виж целия пост
# 253
С първата бременност не пиех кафе, защото ми се гадеше до последния ден. С втората си пиех по 1 сутрин, ако ми се пие. Често го заменях с чаша чай. При кърменето също пиех след като съм го накърмила по няколко глътки.
В болницата питах неонтолозите, а после и педиатърката за забранени храни и напитки. Кафето не беше забранено, но с мярка.
Виж целия пост
# 254
Аз спрях кафето и от края на 7месец започнах да си позволявам по едно фрапе или капучино 😍
Има мамита които си пият постоянно кафета … всеки сам си преценя , но аз така прецених , че е по- добре Simple Smile преди пиех по 4 кафета на ден , а сега едно фрапе ме държи цял ден 😀
Привет, момичета, аз съм съвсем в началото на бременността (другата седмица съм на преглед) - знам, че по темата има доста мнения и различни, но исках да ви попитам дали пиете кафе (например по 1 на ден) или е по-добре да се спре изцяло?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия