Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 967
  • 778
# 315
...и какви са Ви оплакванията в момента?
Виж целия пост
# 316
Докторите казаха, че след отстраняването на жлезата трябва задължително лечение с радиоактивен йод, това щеше да забави ин витрото с година и 1/2, а възраста напредва (бях на 39 години). Реших, че нямам време и действах. А съжалявам, че не потърсих второ мнение, защото след операцията хирургът каза, че направените биопсии са излезнали с чист резултат. Не се установиха находки на карцином. Излиза, че някой, някъде допусна грешка, а моята е че не потърсих второ мнение.
Сега през определен период от време ме следят, тъй като не съм направила терапията с йод. Иначе се чувствам добре, приемам еутирокс, а стойностите на Tsh се поддържат в много ниска стойност.
Аз съм с напълно отстранен жлеза поради папиларен тиреоиден карцином. Години на ред бях с възли и ги следих, но през последните три години преди операцията започнаха да нарастват, направиха биопсия и карцинома беше открит. Не се замислих за второ мнение, бяхме ин витро и престоеше трансфер. Второ мнение не потърсих, а трябваше, сега съжалявам че не го направих. Вече 2 години съм на лекарствена заместителна терапия.
Каквото и да решиш, пожелавам успех 🙂
Благодаря за изказаното мнение. Честно казано, както се бях надъхала, тези дни се усещам, че съм в някакво отрицание и постоянни питанки. Та следващата седмица ще ида на още един  ехограф.
Най-много ме притеснява този завишен Калцитонин.

Защо съжалявате, че не сте потърсили второ мнение? При папиларен карцином не се ли прави задължително операция? Или се чувствате зле след отстраняването на жлезата? Съжалявам за многото въпроси, предстои ми може би същия път, затова се опитвам да събера колкото се може повече мнения от хора, минали по този път, преди да взема това решение...

Непоправима романтичка, чета, че съжалявате, че сте я махнали, при вас имаше ли друг избор? Ако не искате да пишете тук, може ли на лично?
Виж целия пост
# 317
mica_mica,

Душичка... Heart

Доколкото успях да разбера, значи преди операцията биопсията е била със съмнение за Са, а след интервенцията хистологията е показала "чист" резултат.

Тогава защо продължават да Ви водят с тази диагноза, след като не се е потвърдила? 🤔
💕
Виж целия пост
# 318
Защото вече няма жлеза и никой няма да си признае, че вероятно е допусната грешка.
Чувстмам се добре. Живота продължава и без жлеза. 🍀🍀🍀
 
mica_mica,

Душичка... Heart

Доколкото успях да разбера, значи преди операцията биопсията е била със съмнение за Са, а след интервенцията хистологията е показала "чист" резултат.

Тогава защо продължават да Ви водят с тази диагноза, след като не се е потвърдила? 🤔
💕
Виж целия пост
# 319
А възлите Ви ,,топли,, ли бяха?
Виж целия пост
# 320
Аз съм с напълно отстранен жлеза поради папиларен тиреоиден карцином. Години на ред бях с възли и ги следих, но през последните три години преди операцията започнаха да нарастват, направиха биопсия и карцинома беше открит. Не се замислих за второ мнение, бяхме ин витро и престоеше трансфер. Второ мнение не потърсих, а трябваше, сега съжалявам че не го направих. Вече 2 години съм на лекарствена заместителна терапия.
Каквото и да решиш, пожелавам успех 🙂
Благодаря за изказаното мнение. Честно казано, както се бях надъхала, тези дни се усещам, че съм в някакво отрицание и постоянни питанки. Та следващата седмица ще ида на още един  ехограф.
Най-много ме притеснява този завишен Калцитонин.

Защо съжалявате, че не сте потърсили второ мнение? При папиларен карцином не се ли прави задължително операция? Или се чувствате зле след отстраняването на жлезата? Съжалявам за многото въпроси, предстои ми може би същия път, затова се опитвам да събера колкото се може повече мнения от хора, минали по този път, преди да взема това решение...

Непоправима романтичка, чета, че съжалявате, че сте я махнали, при вас имаше ли друг избор? Ако не искате да пишете тук, може ли на лично?

Avocado, на въпроса ти не се ли прави операция задължително? Доколкото аз се ориентирам за съжаление късно, първо се следят тези карциноми - до 1.5 см не ги бутат в Америка - разбира се ако искаш, ако не - оперираш се. След това препоръчват дори да се оперираш да махат 1/2 от жлезата. Пак ако искаш, никой нищо насила. Изборът е твой. Четох много изследвания, които тук никой не прави - проследяват оперирани изцяло и 1/2 и нито смъртността нараства, нито нищо. И затова вече препоръчват друго. След още 20 години сигурно още промени ще има в протоколите. Вижте това клипче и прегледайте www.ThyCa.org

https://youtu.be/a1hL-QzuH9A
Виж целия пост
# 321
Здравейте ,
предстои ми лазерна термоаблация на възли на  щитовидната жлеза при  проф.Ковачева ,моля за отзиви ако някой е минал през това !Сравнително нов метод който замества операцията на щитовидната жлеза и почти не намирам коментари за този метод !
Виж целия пост
# 322
напротив, често се обсъжда как се чувстваме

аз нямах засегнат глас и си пея и викам стабилно като преди
Виж целия пост
# 323
Здравейте от мен пак,някой,правил йод лечение във Варна да сподели мнение?
Виж целия пост
# 324
Здравейте! Включвам се и аз в темата. Откриха ми доста голям папиларен карцином. Ще ми махат цялата жлеза и ще ми правят терапия с йод... Меко казано ме е страх в момента. Но изчетох доста от темите и се поуспокоих, че всички продължават да пишат години след операцията. Явно не е чак толкова страшна диагноза, колкото е в моето съзнание..
Виж целия пост
# 325
Колко е голям карцинома?
Какво Ви обясниха за терапията?
Не Ви ли предложиха сцинтиграфия?
Виж целия пост
# 326
Колко е голям карцинома?
Какво Ви обясниха за терапията?
Не Ви ли предложиха сцинтиграфия?
Голям е - 5см. Имат подозрение и за засегнат лимфен възел. Не ми предложиха никакви други опции. Казаха, че според тях най-добрият вариант е да махнат цялата жлеза и възела + терапия с йод..
За сцинтиграфия не е ставало въпрос. Стандартно ли се прави при подобна диагноза?
Виж целия пост
# 327
Със сцинтиграфия се търсят метастази. Коя болница посещавате?
Виж целия пост
# 328
Здравейте, нормално ли е при папиларен карцином да има задух? Задуха е при усилие и трае не повече от 10 мин., Но го описва,че идва от шията,не от белия дроб. Извинявайте,че така нахлувам с въпрос,ама сценария в главата ми е написан
Виж целия пост
# 329
Колко е голям карцинома?
Какво Ви обясниха за терапията?
Не Ви ли предложиха сцинтиграфия?
Голям е - 5см. Имат подозрение и за засегнат лимфен възел. Не ми предложиха никакви други опции. Казаха, че според тях най-добрият вариант е да махнат цялата жлеза и възела + терапия с йод..
За сцинтиграфия не е ставало въпрос. Стандартно ли се прави при подобна диагноза?

Не е страшно. Успокойте се. Лошото е, че за някои животът без жлеза не е песен. Прегледайте малко статистика и обяснения да се успокоите на www.thyca.org. Тук нищо различно от махаш цялата +йод няма да ви кажат.
Сцинтиграфията е образно изследване. Скенер си представете. И йод и сцинтиграфия не са “нищо работа”, както се опитват да ги неглижират. Правят се при наличие на метастази в лимфни възли, но според последните клинични изпитвания всъщност няма голяма разлика. Ако ще се появи пак тази гад, ще се появи и след йод.  т.е. йод терапия за всеки случай е тъпо, както е правено преди. Съвет, който мога да дам, е са си проверите хистологията поне в още една лаборатория и хич да не гледате глупавия онко-протокол, който издават, а да си се консултирате истински. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия