Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 951
  • 778
# 360
Здравейте, момичета!
Да си разкажа и моите патила.От 4-5 години имам няколко възела на щитовидната жлеза. Всичките под 1 см.Нямам оплаквания, хормоните и антителата са наред!При последния преглед моята ендокриноложка измери единия възел 1,5 см.  и ме прати веднага на биопсия при д-р Райков във Варна.Реших да потърся и друго мнение и си записах час при професор Христозов във Варна.Прегледа ме на ехограф и не откри възел по-голям от 1 см.Каза, че иска да ме приеме за 3 дни в болница Света Марина за допълнителни изследвания и "само ако се наложи, ще ми направи биопсия"
Та въпроса ми е, какви ще да са тези допълнителни изследвания и какво да очаквам? Клиничната пътека, по която иска да ме приеме е 79.1.
Много ми е притеснено и объркано.Предварително ви благодаря от сърце!
Клинична пътека 79.1 е-КП № 79.1 ДИАГНОСТИКА И ЛЕЧЕНИЕ НА ЗАБОЛЯВАНИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА ПРИ ЛИЦА НАД 18 ГОДИНИ  Миним. болничен престой - 3 дни. На мен ми казаха да си го взема за биопсията в майчин дом от личната лекарка заедно с направление МКБ Е04/1 или 2 в зависимост възлите.
Ако ще ти се прави биопсия ще ти е нужно , но за биопсията се отнемат няколко часа, а самата процедура е минути. И аз мисля, че може би става на въпрос за източване на здравната каса.
Добрият ендокринолог разпознава възлите и при съмнение се прави биопсия. Чак тогава може да се замислите за операция. Засега щом всичко ви е в норма и са малки възлите, можете да се сведете до това да ги следите на ехограф веднъж годишно и ТСХ два пъти в годината. Аз нямаше да се оперирам, ако възлите ми си бяха кротували и не растяха.
Виж целия пост
# 361
Синът ми е на 21 години и преди 4 месеца му поставиха диагноза Базедова болест. Трат, мат и тат са в тавана, тсх, т4, т3 също. На ехограф се вижда силно увредена жлеза, вече е видимо издут и на шията. Очите също взеха да изпъкват. С пр0пицил свали т4 и т3, като т4 вече е под нормата значително. Предлагат ни операция, на която съм склонна да се съглася. Моля за мнение. Благодаря.
Виж целия пост
# 362
За съжаление не винаги сигнал за злокачестве възел е промяна на размера. Моята ендокриноложка ме прати за биопсия,защото възела, който наблюдава от няколко години, беше променил структурата си и въпреки това съмнението и беше минимално. Иначе като размери си беше същия. Туморни маркери и цялата останала клиника - в норма. Затова и шока ми беше огромен. Не казвам,че в влучая така ще стане,но ако доктора насочва за биопсия и Вие му имате доверие, аз бих я направила.
Виж целия пост
# 363
Благодаря на всички!Чувствам се много по-спокойна!Вие сте чудесна подкрепа!Ще вляза в болницата и ако искат да правят биопсия, ще им се доверя!Ще пиша после за резултата!Още веднъж благодаря на всички!
Виж целия пост
# 364
Синът ми е на 21 години и преди 4 месеца му поставиха диагноза Базедова болест. Трат, мат и тат са в тавана, тсх, т4, т3 също. На ехограф се вижда силно увредена жлеза, вече е видимо издут и на шията. Очите също взеха да изпъкват. С пр0пицил свали т4 и т3, като т4 вече е под нормата значително. Предлагат ни операция, на която съм склонна да се съглася. Моля за мнение. Благодаря.
Не чакайте и търсете наистина решение на проблема, особено щом толкова много неща са почнали да дават сигнал, очи, хормоните ...
Аз съм преминала през Базедова, но не съм имала проблем с очите, моят съвет е операция...
Виж целия пост
# 365
Предлагат ни операция, на която съм склонна да се съглася. Моля за мнение. Благодаря.
Аз бях базедова болест. Бях супер слаба и с очи като на жаба. За тремора на крайниците и сърцебиенето да не говорим. Обаче се борих до последно. Така че моят съвет е да изчакате с операцията, тя така или иначе няма да ви избяга. Нека изкара на хапчета (аз бях на Метизол) колкото се може по- дълго. Пък знае ли човек, може жлезата да влезе в норма ( т. нар. ремисия). При мен не се получи и се оперирах, но като говорих с една друга пациентка пред кабинета на ендокринолога тя каза, че е спряла хапчетата, чувства се добре и сега само си ходи профилактично да следят жлезата да не се активира пак. Признавам си, че от все сърце й завидях, но всеки с късмета си.
Откъде знаете при вас как ще се развият нещата? Може пък да се оправи момчето. (Само имайте в предвид, че пълна оправия няма. Под “оправи” имам в предвид жлезата да е спокойна. При всеки стрес, дори и най- малкият, автоимунното заболяване се отключва отново.)
Виж целия пост
# 366
Тези лекарства вредят, отделно проблемите със сърце, очи и прочие не са шега работа, може да се "носят" тези следи цял живот ...
Виж целия пост
# 367
И Шинков и Пандев НЕ СА ендокринолози, а хирурзи. Първият НЕ работи по ЗК, а вторият...  пожелавам Ви успех да го намерите. Аз НЕможах 🤔.
Имаче, Мери не бързайте да слагате тигана, докато рибата е още в морето.
Шинков е точно ендокринолог,а не хирург. Проф. Пандев е хирург. Имам записан час при него за средата на месец май. С доста усилия стана,но не е чак неоткриваем .
Моят ендокринолог след сцинтиграфията ми каза,че не се налага операция,но искам да чуя и мнението на Пандев.
А колкото до прегледи по НЗОК,май много малко ендокринолози и ендохирурзи нямат . И сумите за преглед ми се струват чак неприлично високи.
Виж целия пост
# 368
Тези лекарства вредят, отделно проблемите със сърце, очи и прочие не са шега работа, може да се "носят" тези следи цял живот ...
Така е. Метизол т се изписва само за 3- годишен период. Аз то пих 4 години с надеждата да де оправя, но уви.
Виж целия пост
# 369
Аз пих 5 мес и асат и алат ми бяха извън норма
Виж целия пост
# 370
На мен всичко си ми беше в норма, но при ехографията ендокринологът всеки път констатираше активна жлеза. Казваше ми, че ако спра хапчетата, ще се върна пък в първоначалното си състояние. Така си и стана. Сега, след операцията, съм добре. Само в началото на пролетта ми беше супер лошо, но така и не намерих време да посетя лекуващия си лекар. Все работа, все ангажименти. Премина ми, де. Сега съм добре.
Виж целия пост
# 371
Имам един въпрос към тези от вас, които пият л-тироксин. Наистина ли е толкова важно да се пие 2 часа преди храна и кафе? Преди седмица ми премахнаха щитовидната жлеза и сега пия тези хапчета и трябва в 5 часа да ставам, за да мога в 7 да пия кафе( 3 в 1 е кафето). Когато се върна на работа, трябва да ги пия в 4 сутринта....
Виж целия пост
# 372
Аз съм на л- тироксин. Лекарката ми каза, че трябва да го пия сутрин на гладно и после 30 минути нито храна, нито вода. Аз обаче четох тук, че времеразстоянието трябва да е поне 1 час и затова ставам в 4, за да мога в 5 да ям.
Виж целия пост
# 373
Аз също знам,че храна е позволена 30 минути след прием на таблетката,а за кафето се изчаква час и половина. В противен случай рискувате да не се усвои правилно активната субстанция. Твърди се,че при Акутирокс не се изисква изчакване. Проф.Шинков го потвърди на ендокринологичният конгрес миналата година.
Виж целия пост
# 374
Имам един въпрос към тези от вас, които пият л-тироксин. Наистина ли е толкова важно да се пие 2 часа преди храна и кафе? Преди седмица ми премахнаха щитовидната жлеза и сега пия тези хапчета и трябва в 5 часа да ставам, за да мога в 7 да пия кафе( 3 в 1 е кафето). Когато се върна на работа, трябва да ги пия в 4 сутринта....
Аз не го пия под час понеже всяка нощ ставам да ходя до до тоалетната. Даже ако не съм заспала до 2часа пия хапчето преди да легна и разбира се, ако съм си вечеряла около 19часа.Трябва да е на гладно, за да може да се усвои добре от организма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия