Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 940
  • 778
# 420
Не, при Сечанов
Виж целия пост
# 421
И аз задавам този въпрос на лекарите, а те ми казват: “тя и сега не ти работи, щом си на 75 мг. После ще си на 100 или 125 мт. Не било голяма разликата 😔

Глупости! Абе някой лекар дава ли си сметка, че това са ЛЕКАРСТВА със странични ефекти и колкото по-малко толкова по-добре. За да угаждат на фармацевтичните компании, които се накъсват да ги водят по екскурзии умират да докарат хората до максимална употреба на лекарства - да направят така, че от 75 мг. да минете на 125 мг. Щом сте на 75 значи нещо работи! И повярвайте ми, по-добре да си имате от вашия си хормон! Ако ще и 1/3 от функцията да е. Странно защо като всичко било едно и също и синтетичния хормон бил идентичен с човешкия - защо тогава рекламата на новия препарат Tirosint е “За да се почустваш отново себе си”?! Simple Smile Забавно нали Simple Smile Вече не ги разбирам. Мой познат обиколи хиляди доктори с мнение да си маха жлезата в България, щото не работела. Отиде в Турция и му казаха - какъв ти е проблема - пий си Еутирокса и си гледай живота? Какъв е смисъла да правиш излишни операции. И си живее.
Виж целия пост
# 422
Здравейте!
Нова съм в тази тема, затова ще се представя. На 29 години съм, на ляв лоб на ЩЖ имам няколко възела един върху друг с обща големина 35 мм, а в десен лоб само един с размери от 12мм.
2020 г ми откриха Хашимото с хипофункция и още тогава ми казаха, че съм за операция, т.к тогава възелът в ляв лоб беше 30мм, а в десен нямаше нищо. Преди почти 10месеца станах майка.
Ендокринолога ми ме насочи към Сечанов за операция, затова и миналата седмица оидох при доц. Сечанов, който ми каза, че ще се махне цялата Щитовидна жлеза. Доц. Лозанов каза, че според него е много възможно да се наложи да се премахне цялата ЩЖ, но пък има и шанс да се запази някаква част, това на 100% ще се разбере по време на операцията.

От вас разбрах за тези минимално инвазивни (безкръвни) операции на щитовидна жлеза, които извършва проф. Румен Пандев.
Въпросът ми е проф. Пандев може ли да премахне цялата жлеза с този метод, т.к съм с тромбоцитопения и има риск за сериозни и неконтролируеми кръвоизливи по време на кръвни операции.

Пандев не оперира съвсем безкръвно - по-скоро щадящо, с по-малък разрез … Ако имате някакви противопоказания за операция трябва да погледнете по турските болници или другаде - напълно безкръвен метод е с робот/машина, която бърка през разрез в долната устна. Потърсете в you tube. Безкръвен метод за махане само на възли е лазер/нещо електро беше (май radiofrecency). - потърсете в чужбина, също го предлагаха по едно време в City Clinic в Монтана - някакъв професор идваше от чужбина. Звъннете им, бяха отзивчиви по телефона. И не забравяйте, органът е по-важен, отколкото Ви казват хирурзите. Все пак на тях работата им е да го махат Simple Smile Мой съвет е наистина да потърсите 2 ро мнение в чужбина. Тук просто предлагат това, което могат!
Виж целия пост
# 423
И аз задавам този въпрос на лекарите, а те ми казват: “тя и сега не ти работи, щом си на 75 мг. После ще си на 100 или 125 мт. Не било голяма разликата 😔

Глупости! Абе някой лекар дава ли си сметка, че това са ЛЕКАРСТВА със странични ефекти и колкото по-малко толкова по-добре. За да угаждат на фармацевтичните компании, които се накъсват да ги водят по екскурзии умират да докарат хората до максимална употреба на лекарства - да направят така, че от 75 мг. да минете на 125 мг. Щом сте на 75 значи нещо работи! И повярвайте ми, по-добре да си имате от вашия си хормон! Ако ще и 1/3 от функцията да е. Странно защо като всичко било едно и също и синтетичния хормон бил идентичен с човешкия - защо тогава рекламата на новия препарат Tirosint е “За да се почустваш отново себе си”?! Simple Smile Забавно нали Simple Smile Вече не ги разбирам. Мой познат обиколи хиляди доктори с мнение да си маха жлезата в България, щото не работела. Отиде в Турция и му казаха - какъв ти е проблема - пий си Еутирокса и си гледай живота? Какъв е смисъла да правиш излишни операции. И си живее.

Може ли да споделите за страничните ефекти от лекарството? Не съм запозната и ми е интересно...

Иначе ми е много любимо някой да отиде при  двама лекари ( в случая на Вашия познат и повече), единия от тях да каже нещо,което не му харесва,другият да бъде на противоположно мнение и той да повярва на това,което повече му изнася. Така е устроена човешката психика.

Като човек от фарма бранша мога да Ви уверя,че никой никъде не води за хапче с такава ниска себестойност и което няма 10 конкурента на пазара.
Виж целия пост
# 424
Напълно подкрепям последното, аз също съм с такава професия, но повярвайте не винаги всичко е с цел да ходи някой на почивки и да трови хората...преценява се ситуацията, то по тая логика нищо да не се лекува,че инак някой ще ходи на почивки
В случая аз съм от другата страна, при една вредяща ми жлеза нямаше как да оставя нещата така.
И да, този човек може да си живее, то не се умира ей тъй, ама има значение и качеството живот, не само да си цял и да си живееш.
Виж целия пост
# 425
Момичета, здравейте! Пиша ви от болницата искам да ви кажа, че Операцията мина и се чувствам повече от добре 😊
Виж целия пост
# 426
Чудесно! А всъщност кой лекар избрахте и цялата или част от жлезата махнаха? Искрено Ви желая бързо възстановяване и добри резултати!
Виж целия пост
# 427
И да, този човек може да си живее, то не се умира ей тъй, ама има значение и качеството живот, не само да си цял и да си живееш.

Точно това е, сега има жлеза, но се чувствам непълноценна, вечно уморена, нервна, и затворена в себе си. Да не говорим за това, че си личи при мен и е като Адамова ябълка и ръката все ми е на врата. Имам позната без жлеза, която няколко месеца след операцията се чувства вече енергична и с добро настроение
Виж целия пост
# 428
Здравейте ,нова съм тук!Имам рецидив на ЩЖ с базед и обмислям премахване на жлезата.Бихте ли споделили най-добрите специалисти в областа.
И как се чуствате след отстраняванвто и напълнява ли се
Виж целия пост
# 429
Здравейте ,нова съм тук!Имам рецидив на ЩЖ с базед и обмислям премахване на жлезата.Бихте ли споделили най-добрите специалисти в областа.
И как се чуствате след отстраняванвто и напълнява ли се

Ганчев в УСБАЛЕ София. След операцията съм си много добре, особено като не забравям да си пия хапчето сутрин;-)
Виж целия пост
# 430
Бихте ли споделили най-добрите специалисти в областа.
И как се чуствате след отстраняванвто и напълнява ли се
За коя област става въпрос?

Аз след операцията съм на безглутенова диета и не съм качила. Смятам така да си карам.
Виж целия пост
# 431
Бихте ли споделили най-добрите специалисти в областа.
И как се чуствате след отстраняванвто и напълнява ли се
За коя област става въпрос?

Аз след операцията съм на безглутенова диета и не съм качила. Смятам така да си карам.

За базед и цялостно отстраняване
Виж целия пост
# 432
Аха, разбрах. А аз си помислих, че става въпрос за административна област. София, Пловдив, Варна и т. нат 😅
Виж целия пост
# 433
И аз задавам този въпрос на лекарите, а те ми казват: “тя и сега не ти работи, щом си на 75 мг. После ще си на 100 или 125 мт. Не било голяма разликата 😔

Глупости! Абе някой лекар дава ли си сметка, че това са ЛЕКАРСТВА със странични ефекти и колкото по-малко толкова по-добре. За да угаждат на фармацевтичните компании, които се накъсват да ги водят по екскурзии умират да докарат хората до максимална употреба на лекарства - да направят така, че от 75 мг. да минете на 125 мг. Щом сте на 75 значи нещо работи! И повярвайте ми, по-добре да си имате от вашия си хормон! Ако ще и 1/3 от функцията да е. Странно защо като всичко било едно и също и синтетичния хормон бил идентичен с човешкия - защо тогава рекламата на новия препарат Tirosint е “За да се почустваш отново себе си”?! Simple Smile Забавно нали Simple Smile Вече не ги разбирам. Мой познат обиколи хиляди доктори с мнение да си маха жлезата в България, щото не работела. Отиде в Турция и му казаха - какъв ти е проблема - пий си Еутирокса и си гледай живота? Какъв е смисъла да правиш излишни операции. И си живее.

Може ли да споделите за страничните ефекти от лекарството? Не съм запозната и ми е интересно...

Иначе ми е много любимо някой да отиде при  двама лекари ( в случая на Вашия познат и повече), единия от тях да каже нещо,което не му харесва,другият да бъде на противоположно мнение и той да повярва на това,което повече му изнася. Така е устроена човешката психика.

Като човек от фарма бранша мога да Ви уверя,че никой никъде не води за хапче с такава ниска себестойност и което няма 10 конкурента на пазара.

Здравейте, щом сте в бранша, тогава знаете, че страничните ефекти са описани в листовката. За нещастие аз съм от тези 10 на 1000 или там колкото пише … имам ги повечето. Че и други след “лечението”, което никак не ми “изнасяше” между впрочем. Повярвах на подобни глупости като 75 или 125 било същото. За мен не е. От първо лице говоря. Не е сериозно така да се обяснява на хората. Нямам намерение да споря за екскурзии или цена на хапчета - факт е, че се правят ненужни манипулации, сигурна съм, че ги знаем. Факт е, че няма кой знае какъв контрол. И че не спазват правилата. Вече май не говоря само за здравната ни система Simple Smile За съжаление контрол и правила по нашите ширини трудно Simple Smile
Виж целия пост
# 434
Днес съм изписана от болницата с изцяло премахната жлеза. Имаше на една жена само половината премахнаха. Най-гадното е страха и интубирането. Имам рана на устната и болки в гърдите. Главата ще ми се пръсне от пълната упойка, но всичко друго е точно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия