Фауната около нас

  • 231 856
  • 3 752
# 3 360
Скакалците са растителноядни. По тази причина са и вредител, ако се случи да се навъдят много. Ято скакалци може да опоска до голо декари треви, гори или ниви. Даже осмото библейско бедствие е нашествие на скакалци.
Виж целия пост
# 3 361
Това вече е мъжът и!
 
Виж целия пост
# 3 362
Скакалците са растителноядни. По тази причина са и вредител, ако се случи да се навъдят много. Ято скакалци може да опоска до голо декари треви, гори или ниви. Даже осмото библейско бедствие е нашествие на скакалци.
Основно се хранят с растителност, но и насекоми ядат. Като са гладни се ядат и помежду си.
Виж целия пост
# 3 363
Скакалците са растителноядни. По тази причина са и вредител, ако се случи да се навъдят много. Ято скакалци може да опоска до голо декари треви, гори или ниви. Даже осмото библейско бедствие е нашествие на скакалци.
Основно се хранят с растителност, но и насекоми ядат. Като са гладни се ядат и помежду си.

Това ми напомня за някого...
Чакай да помисля малко за кого, че не се сещам от раз Wink Simple Smile
Виж целия пост
# 3 364
Скакалците са растителноядни. По тази причина са и вредител, ако се случи да се навъдят много. Ято скакалци може да опоска до голо декари треви, гори или ниви. Даже осмото библейско бедствие е нашествие на скакалци.
Основно се хранят с растителност, но и насекоми ядат. Като са гладни се ядат и помежду си.

Да, ядат умрели насекоми, и ако им падне нещо малко, но не ловят комари. Най-малкото не могат да ги хванат.
Виж целия пост
# 3 365


Като селската клюкарка стоеше пред къщи и не изпускаше от поглед нищо. И помяукваше от време на време. 😃
Виж целия пост
# 3 366






Виж целия пост
# 3 367
Намерихме я да плува вътре и се опитваше да излезе. Имаше и втора снимка, как си личи че плува, със сгънати крачета, но не мога да я намеря.
Виж целия пост
# 3 368
Намерихме я да плува вътре и се опитваше да излезе. Имаше и втора снимка, как си личи че плува, със сгънати крачета, но не мога да я намеря.


Много интересно, млада жабка е явно, май не съм виждала с подобна окраска.
Виж целия пост
# 3 369
Намерихме я да плува вътре и се опитваше да излезе. Имаше и втора снимка, как си личи че плува, със сгънати крачета, но не мога да я намеря.


Много интересно, млада жабка е явно, май не съм виждала с подобна окраска.
Доколкото успях да разбера, това е зелена крастава жаба, земноводна.
Виж целия пост
# 3 370

Тук има две малки лясточивки.
Вечеряме си под тяхното гнездо и се радвахме на майка им, която лети и ги храни.
На следващата вечер обаче, ММ който пази маса за вечеря, ме застреля, с гледката на едното пиле паднало от гнездото, и седи милото и звук не издава...
Викам, не ще го спасяваме.... Питам в хотела за стълба, да го върна в гнездото - нямали толкова висока, а то си е вярно на 3-4 метра височина...
После, милия ми и прекрасен мъж, каза че е видял по-достъпно и ниско гнездо.
Намерихме го гнездото, но беше празно. Все пак качихме лястовичето там. Наблюдавах 2 дни и вече на изпроводяк, посмях да се похваля тук. Живо и здраво, майка му го е намерила и си го храни...
Пфу
Виж целия пост
# 3 371
Като сме на тема лястовички!






А за скакалците, тази година ги има много и около нас.
Виж целия пост
# 3 372


Полянка, пълна с малки зайчета.
Виж целия пост
# 3 373
На пейката пред блока.
 
Виж целия пост
# 3 374
Таралеж в Морската градина, Варна, точно под Морско казино
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия