Американски колеж - двадесет и шеста тема

  • 74 802
  • 765
# 465
Според сина ми много време се губи в забележки, което пречи на преподаването и има голяма разлика в средния резултат, постигнат на входното ниво при едната и другата учителка, което не е останало незабелязано. Мисля, че това е и причината да се даде възможност за поправка на входното ниво. Вчера сподели, че средният резултат на последния тест при госпожата е 60%, което, ако е така, лично за мен е индикатор за  някакъв проблем.
Виж целия пост
# 466
Според сина ми много време се губи в забележки, което пречи на преподаването и има голяма разлика в средния резултат, постигнат на входното ниво при едната и другата учителка, което не е останало незабелязано. Мисля, че това е и причината да се даде възможност за поправка на входното ниво. Вчера сподели, че средният резултат на последния тест при госпожата е 60%, което, ако е така, лично за мен е индикатор за  някакъв проблем.
Силан, благодаря!  Четеш ми мислите! Значи, намерихме се единомислещи.  Следим развитието и ако няма такова, след родителската среща ескалираме. Съгласни?
Виж целия пост
# 467
Аз май ще изплюя камъчето, макар че все се надявах на положителен развой. Искат да премахнат РУА. Както видяхте, направили са някакъв Fundraising комитет, явно с идеята да замести РУА. От две години напирам за Общо събрание, без успех. Явно “обратната връзка” чрез нас им е дошла в повече. Аз съм никоя, ще трябва родители с деца сега в АК да се борите, ако искате да спасите РУА. Много съжалявам, чувствам се като “погребала идеята”.
Виж целия пост
# 468
Аз май ще изплюя камъчето, макар че все се надявах на положителен развой. Искат да премахнат РУА. Както видяхте, направили са някакъв Fundraising комитет, явно с идеята да замести РУА. От две години напирам за Общо събрание, без успех. Явно “обратната връзка” чрез нас им е дошла в повече. Аз съм никоя, ще трябва родители с деца сега в АК да се борите, ако искате да спасите РУА. Много съжалявам, чувствам се като “погребала идеята”.
Шарки, не мисля, че новата директорка не иска да има обратна връзка с родителите. Напротив - от последната презентация останах с впечатление, че тя иска по-дирекнта връзка с родителите. А аз обективно  трябва да кажа, въпреки личните ми симпатии към вас, че миналата година нямаше нито една активност на РУА. Не знам защо.

Тъкмо дойде и потвърждението на думите ми в engage: "ACS Parents,

I hope this email finds you well. I thank all who attended this past week’s event, Meet the President. I was impressed by the level of engagement with 130 ACS parents in attendance. I was equally impressed by the interest of so many to serve in some way as a Parent Ambassador. I have no doubt that the relationship we establish together over the course of the year will build on tradition and excite new ways to engage as a community. In advance of whatever is to come, thank you." Има и още.

Шарки, няма причина да се чувстваш зле. Напротив, аз лично съм ти благодарна за усилията, за инициативата, да това, че още си в този форум. А знам, че на всички конструктивни критики е имало и ще има отпор. Не е нещо необичайно. Важното е да не спираме да се опитваме. Хубава вечер!
Виж целия пост
# 469
Разпитах и за съжаление потвърждавам и за задачите, и за оценките, и за забележките при най-нормално зададени въпроси.
Виж целия пост
# 470
Моят син  завърши преди година и половина и оттогава аз нямам никакъв контакт с Колежа. Иначе от “невидимата” активност - финансирахме САФ проекти на децата, вкл. този за безплатните превръзки в женските тоалетни. А че не сте ни виждали две години - заради Ковид и после вече целенасочено сме държани настрани. Никакви презентации и щандове на РС, само на Арт Феста сни пуснаха, но без да рекрутираме нови членове.
Виж целия пост
# 471
Моят син  завърши преди година и половина и оттогава аз нямам никакъв контакт с Колежа. Иначе от “невидимата” активност - финансирахме САФ проекти на децата, вкл. този за безплатните превръзки в женските тоалетни. А че не сте ни виждали две години - заради Ковид и после вече целенасочено сме държани настрани. Никакви презентации и щандове на РС, само на Арт Феста сни пуснаха, но без да рекрутираме нови членове.
Шарки, още веднъж сърдечно благодаря❤! Не знаех, че сте държани умишлено на страна. Дали пък новата директорка не е прозряла този проблем (или някой й е подсказал)? Дано да има успех!
Виж целия пост
# 472
Писах писах и се изтри като влязох в тунела.
Не мисля, че има някаква умисъл за закриване на РУА. Би било нелепо.
Както и не виждам с какво фъндрайзър комитет на студенстскито управление си пречи с активностите на РУА и как точно ще ги замести.
Децата всяка година решават сами какво комитети и звена да откривт/закривт ВЪТРЕ в студенатското си управление. Да бъда честна намирам за правилно да имат такъв комитет, доста дейности има свързани с набирани на средства, може би са решили да ги обединят ( ако изобщо е нов този комитет, трябва да попитам) или поне отчетът им да се случва там.
РУА  в крайна сметка съдържа и учители в състава си-нали затова е родителско-учителкска организация. Не мисля, че пречи на прекия контакт между рлдители и управление. Изобщо даже. Дори “внасянето” на предложения към колежа не смятам, че са някаква кой знае колко голяма работа.
И последно нормално ми се струва новата президентка да иска да е активна и да си обшува с родителите. Колкото повече толкова по-добре. Така има най-голям шанс да опознае възможно най-бързо “въздуха” който диша.
Може би не върви добре комуникацията, но чак да се закрива РУА ми се струва, че е възможно да е прочетено с повечко опасения отколкото има в действителност.
А че пандемията осуети и стопира всичко спор няма.
Ще следя с интерес развитието.
Виж целия пост
# 473
Здравейте,
синът ми (11ти клас в Колежа) изкара 1590 точки на SAT. Започнахме да обмисляме образование в САЩ, въпреки че до сега Нидерландия беше единственият вариант. Той е профил химия и биология. Имаме нужда от професионална консултация (освен от съветниците в училище), защото не се ориентираме добре в опциите. Университети, изпити, шансове и т.н. За сега чета че други изпити също трябва/добре е да се държат- GRE и MCAT( за този даже няма изпитен център в БГ). Има ли родители извървели този път, или да ми препоръчате консултант с опит? Не искам да давам напразни надежди на тинейджъра, но и не искам да му отрязвам шансовете. Биохимия, биомедицина, към тази сфера се е ориентирал.
Виж целия пост
# 474
Здравейте,
синът ми (11ти клас в Колежа) изкара 1590 точки на SAT. Започнахме да обмисляме образование в САЩ, въпреки че до сега Нидерландия беше единственият вариант. Той е профил химия и биология. Имаме нужда от професионална консултация (освен от съветниците в училище), защото не се ориентираме добре в опциите. Университети, изпити, шансове и т.н. За сега чета че други изпити също трябва/добре е да се държат- GRE и MCAT( за този даже няма изпитен център в БГ). Има ли родители извървели този път, или да ми препоръчате консултант с опит? Не искам да давам напразни надежди на тинейджъра, но и не искам да му отрязвам шансовете. Биохимия, биомедицина, към тази сфера се е ориентирал.
супер, и ние вървим в тази посока (9 клас). Всички съвети ще са от полза. Споделяйте, благодарим!
Виж целия пост
# 475
И аз се нареждам за съвети и препоръки с една девойка, която се е запътила само и единствено към САЩ след АК.

Оставям линк към уебминар за више образование в САЩ и американски университети в Европа, който ще се състои на 3.11.

https://www.integral.bg/events/amerikansko-obrazovanie-v-sasht-i-evropa
Виж целия пост
# 476
Поздравления за високия САТ!
Не сме ползвали консултантски услуги извън колежа, но процесът е труден и дълъг и трябва много да четете и проучвате.
Не са ми познати изредените изпити, доколкото знам в САЩ не се кандидатства за специалност, тя впоследствие се избира/декларира.
Виж целия пост
# 477
Здравейте,
синът ми (11ти клас в Колежа) изкара 1590 точки на SAT. Започнахме да обмисляме образование в САЩ, въпреки че до сега Нидерландия беше единственият вариант. Той е профил химия и биология. Имаме нужда от професионална консултация (освен от съветниците в училище), защото не се ориентираме добре в опциите. Университети, изпити, шансове и т.н. За сега чета че други изпити също трябва/добре е да се държат- GRE и MCAT( за този даже няма изпитен център в БГ). Има ли родители извървели този път, или да ми препоръчате консултант с опит? Не искам да давам напразни надежди на тинейджъра, но и не искам да му отрязвам шансовете. Биохимия, биомедицина, към тази сфера се е ориентирал.
Браво за високия SAT!

Кой ви насочи към MSAT и GRE?
Без да съм напълно сигурна, но това не са изпити за undergraduates.

https://danybon.com/gost-blogger/radost-spisuk-am-uni/

Набележете си университети.
Проверете техните изисквания.
Трябва да са отворени към прием на чужденци.

Чистата биохимия не е от най- тачените, трябва да е съчетана с ИТ / дигитал или подобно. Медицина в щатите си го проучете, но не е времеемко, трудоемко и изключително скъпо, без стипендии за чужденци.
Виж целия пост
# 478
Вероятно ще питам някаква страшна тъпотия ама…
Адвайзорите ли са хората които напътстват питомците след 11 клас за кандидатстване? Срокове и процедури за кандидатстване, документи-участват ли в това нещо?
Моето знае какво иска да учи, но не е решила къде. Като питам започва да подскача, че сама щяла да се оправя и аз изтръпвам😄
Накратко: какво се случва в Колежа след 11 клас относно кандидатстване в университет?
Виж целия пост
# 479
И с право изтръпваш…аз “не изтръпнах достатъчно” и моя всезнайко не си подаде САТ в 80% от колежите от списъка му.

Да, точно това правят колидж адвайзърите, и с изключение на Емили Алън (която си подбира най- отличниците), останалите не се справят достатъчно добре с работата си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия