Захранване - въпроси и отговори - тема 13

  • 38 352
  • 753
# 375
5+
Имаме вкаран картоф, морков, тиква. 80гр пюре + 70мл мляко на обяд.
Педиатърът каза да даваме 120-30гр пюре + малко жълтък вътре в пюрето на обяд без никакво мляко. Млечна каша за следобедна закуска (купих тази с банан на Слънчо 4+, която е), попара за закуска със сирене без сол, малко масло, липов чай и сухар. Да пие мляко само преди лягане и сутрин на първото хранене.
Какво мислите?
Виж целия пост
# 376
Не е ли много рано за толкова много заместени хранения? Все пак детето е на 5+….
Попари, каши… все едно ще го назобва бебето този педиатър. На 5+ ядат основно мляко. Евентуално имат заместен обяд..
Виж целия пост
# 377
Много е рано за по пари и каши. Папата дадох към 8м. Няма къде да бързате особено с глутена. Аз вкарвах 1 месец под схемата овесени ядки, спелта, ръж, пшеница по седмица.

Кога се дава мед?
Виж целия пост
# 378
И аз съм на мнение, че на 5+ е твърде рано да се заместят три хранения. Още повече, че детето има въведени едва 3 зеленчука. По принцип се гони тази цел, но в пълен обем се достига около 7-8-9 месечна възраст. Въведи си тиквичка, сладък картоф, пащърнак, броколи, карфиол. После си въведи белите меса - пуешко, пилешко, заешко, жълтъка лека-полека, като започнеш с трохички и стигнеш до 1/2. Дай няколко плода следобед, например ябълка, банан, круша, синя слива след това безглутеновите каши - ориз, царевица, елда. И лека полека ще си заместите обяд и СЗ. Разнообрази още плодовете и зеленчуците - можеш да дадеш спанак, коприва, зелена и червена чушка, лук, праз и т.н. Едва след това започни малко по малко да въвеждаш глутен, като Петя е писала. След това си въведа сирене и масло. И към 8 навършени ще дадеш закуска. Така, като ти го е описала педиатърката, трябва да въведеш ударно сума храни, при условие, че имате въведени само 3 зеленчука. Аз не бих бързала, още повече на 5+, реално ти сега си започнала и хайде замествай ударно. Дъщеря ми е на 10+++ и от месец и половина има заместени 3 хранения. До 1 г ще пие сутрин и вечер мляко, после ще дам вечеря и млякото докогато го иска.
Виж целия пост
# 379
Кога дадохте риба? В дневника на Маги Пашова е написано че на 6+++ може да се въведе. Вие кога я въведохте? Чудя се дали мога да я въведа след въведени жълтък и месо и преди глутен, така е и в дневника 🤔
Виж целия пост
# 380
Кога дадохте риба? В дневника на Маги Пашова е написано че на 6+++ може да се въведе. Вие кога я въведохте? Чудя се дали мога да я въведа след въведени жълтък и месо и преди глутен, така е и в дневника 🤔
Риба и с двамата дадох на около 9++. Бях въвела вече основните меса, жълтък, глутен и сирене и масло.
Виж целия пост
# 381
Кога дадохте риба? В дневника на Маги Пашова е написано че на 6+++ може да се въведе. Вие кога я въведохте? Чудя се дали мога да я въведа след въведени жълтък и месо и преди глутен, така е и в дневника 🤔
Риба и с двамата дадох на около 9++. Бях въвела вече основните меса, жълтък, глутен и сирене и масло.
+1. Дадох на 10 м по същата схема, след жълтък, месата - бели и червени, сирене и масло.
Виж целия пост
# 382
Кога дадохте риба? В дневника на Маги Пашова е написано че на 6+++ може да се въведе. Вие кога я въведохте? Чудя се дали мога да я въведа след въведени жълтък и месо и преди глутен, така е и в дневника 🤔
Въпрос на ваш избор. Първото издание на книгата на Маги Пашова много ми хареса и захраних първото си дете по нея. Сега има доста неща, които не споделям от възгледите и, съответно захранвам второто си дете не по препоръчаното от нея.
Виж целия пост
# 383
Здравейте отново. Два въпроса.
1. В един обяд мога ли да дам две пюрета - половин пюре картоф и морков и още половин пюре морков и тиква?
2. Скоро трябва да минаваме от Хип 1 на Хип 2. Как става смяната на млеката, има ли някаква схема?
Виж целия пост
# 384
Когато аз ги сменях съвета беше да ги смествам първоначално,за да не откаже,ако има разлика във вкуса.
Ние ползваме Аптамил,но не мисля,че има значение .
Виж целия пост
# 385
Здравейте отново. Два въпроса.
1. В един обяд мога ли да дам две пюрета - половин пюре картоф и морков и още половин пюре морков и тиква?
2. Скоро трябва да минаваме от Хип 1 на Хип 2. Как става смяната на млеката, има ли някаква схема?

1. Не виждам причина да не може. Какво те притеснява?
Виж целия пост
# 386
Здравейте отново. Два въпроса.
1. В един обяд мога ли да дам две пюрета - половин пюре картоф и морков и още половин пюре морков и тиква?
2. Скоро трябва да минаваме от Хип 1 на Хип 2. Как става смяната на млеката, има ли някаква схема?
1. Може всякакви комбинации от вече въведени зеленчуци и макс 1 нов. Даже и в една обща купичка да са, не е проблем.
2. Смяната направих по следната схема:
- ден 1 - 5 м.л. от старото мляко+1 м.л от новото
- ден 2 - 4 м.л. от старото мляко+2 м.л от новото
- ден 3 - 3 м.л. от старото мляко+3 м.л от новото
- ден 4 - 2 м.л. от старото мляко+4 м.л от новото
- ден 5 - 1 м.л. от старото мляко+5 м.л от новото
- ден 6 - само от новото.
Така предлагах на всяко хранене с мляко. Мисля, че не усети разликата, но определено новото я наяждаше, за разлика от старото. Ние сме на Аптамил АР и 2ката не е толкова сгъстена, колкото 1цата.
Виж целия пост
# 387
Все още ли сте на АР? Ние бяхме на обикновено + антирефлуксно,но една вечер просто не сложих второто и до там,не ми е връщала.
Мисълта ми е сега след захранването има някакви единични случаи след следобедната закуска да повърне мъничко,но до там.
При вас повлиял ли се е напълно рефлукса или по-скоро израстнал е правилното да се каже?
Виж целия пост
# 388
Израстна го, да. На 10+++ е и много рядко връща по малко. Може 1-2 пъти в месеца, основно твърда храна, мляко не ми е връщала скоро. Давам си й него, тя е свикнала и си го пие. При положение, че скоро ще остане на 1 мляко, а е твърде възможно и да го откаже съвсем, не виждам причина да го сменям. Тя си пие само АР, не съм го смесвала с обикновено.
Виж целия пост
# 389
Те са на една възраст почти.
Разбирам,че е сходна с нашата ситуация и при нас,ако има връщане е само от твърдата храна.
Не виждам изгледи да се откаже моята от млякото.
Сега пие сутрин и вечер,като сутрешното ще го махаме вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия