СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 16

  • 64 415
  • 767
# 195
Няма как да знаете, докато не повторите след 48 часа дали има някакво покачване. Успех!
Виж целия пост
# 196
Здравейте, мами
От доста време правим опити за бебче. Принегнахме и към клиника за репродуктивни проблеми. АГ констатира,че проблема е в липсата на овулация. Следихме я няколко месеца, този месец засякохме такава. Направих кръвен тест на 9тия ден след овулацията, но резултата е 0,1 при референтна стойност 5. Според вас има ли вариант просто да е рано за тест и да съм бременна?

Според мен е отрицателен, но повторете пак след 48 часа .
Виж целия пост
# 197
при проблем с овулацията е хубаво след като мине 7 ден да се пуска прогестерон да се види дали е имало ОВУ или не.Късмет!
Виж целия пост
# 198
При проблем с овулация се прави фоликулометрия (проследява се целия МЦ-от 2,3 ден, след това около 10ти и спрямо това, което види док. преценява кога е редно да направи 3тия преглед именно, за да установи дали овулацията е минала и дали д.фоликул, ако е имало такъв, се е спукал.
Не винаги прогестеронът е показателен за минала овулация-при проблеми с този  хормон дори и след преминала овулация, установена на УЗД, нивата може да са ниски.
Виж целия пост
# 199
При проблем с овулация се прави фоликулометрия (проследява се целия МЦ-от 2,3 ден, след това около 10ти и спрямо това, което види док. преценява кога е редно да направи 3тия преглед именно, за да установи дали овулацията е минала и дали д.фоликул, ако е имало такъв, се е спукал.
Не винаги прогестеронът е показателен за минала овулация-при проблеми с този  хормон дори и след преминала овулация, установена на УЗД, нивата може да са ниски.
Точно така, бях на 2рия ден от МЦ и след това започнах от 8мия да ходя през 2-3 дни. На 11 ден АГ каза ще има овулация, контакт по един път дневно следващите три дни.
Виж целия пост
# 200
има ли бремедност
Виж целия пост
# 201
Не, отрицателен е.
Виж целия пост
# 202

Отрицателен е и си скрий ЕГН -то 🙂
Виж целия пост
# 203
Здравейте, момичета! ПРМ беше на 17.06, дължина на цикъла 30-31 дни. С положителни тестове с бледа черта съм от 16.06. На 19ти пуснах кръвен тест резултатът беше 69.35, на 21ви в същата лаборатория, но няколко чака по-рано 141.60. Според калкулаторите се удвоява на 45.5 часа, което  смятам за окей в общия случай, но се притеснявам, че стойността е малка за 4-5 дни закъснение. Има ли смисъл да пускам отново за да го проследя ще се вдигне ли до 1000 или да изчакам още седмица и направо на преглед? Ще се радвам да чуя какво мислите за стойностите и всякакъв опит би ми бил полезен Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Здрасти, July. Според мен е нормална тази стойност. Simple Smile

Момичета, бях писала тук преди два дни:
5 дни преди цикъл ЧХГ ми беше 6,55. Днес, 3 дни преди цикъл, ми е 21,43.
Имам слабо, тъмнокафяво зацапване и лек дискомфорт, все едно ще ми дойде. Чакам сега да ми излезе прогестеронът и ще се чуя с доктора ми.
Има ли шанс, как ви се струва?
Виж целия пост
# 205
July, аз бих пуснала още веднъж след 48 часа.
На мен стойстите ми се струват ниски за 3-5 дена закъснение, въпреки че са в референтните граници.
Елиза, има шанс разбира се! Simple Smile
Виж целия пост
# 206
Ъпдейт от мен- пуснах 3то чхг 48ч след второто.
19ти- 69.35
21ви-141.60
23ти- 398.30
Надявам се всичко да е окей и просто да съм от тези бременности, които вървят повече към долната граница на референтните стойности. Тъй като 3тото изследване е правено в различна лаборатория (първата не работи в събота), мисля и в понеделник да повторя. Дали е излишно? Благодаря за съветите, момичета Hug
Виж целия пост
# 207
Здравейте, притеснявам се, но ще Ви питам. В 5 г.с съм, с двечки. През нощта получих оргазъм, заболя ме леко корема, но мина бързо. Имам ли повод да се притеснявам? Нали все пак са вид контракции...надявам се да не е станало нещо фатално...
Виж целия пост
# 208
Здравейте, притеснявам се, но ще Ви питам. В 5 г.с съм, с двечки. През нощта получих оргазъм, заболя ме леко корема, но мина бързо. Имам ли повод да се притеснявам? Нали все пак са вид контракции...надявам се да не е станало нещо фатално...

И на мен ми се случи. Сънувах и стана тя 😂, но няма страшно . В 8 г.с. съм за сега си е живо и здраво.
Виж целия пост
# 209
Здравейте, притеснявам се, но ще Ви питам. В 5 г.с съм, с двечки. През нощта получих оргазъм, заболя ме леко корема, но мина бързо. Имам ли повод да се притеснявам? Нали все пак са вид контракции...надявам се да не е станало нещо фатално...

И на мен ми се случи. Сънувах и стана тя 😂, но няма страшно . В 8 г.с. съм за сега си е живо и здраво.
Много благодаря за успокоението ☺️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия