Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 4

  • 83 479
  • 818
# 765
Мнения за х. Свищиплаз, ако някой е ходил скоро, моля. Чисто ли е? Топло ли е?
Виж целия пост
# 766
Ходила съм преди години и не мога да споделя пресни впечатления,но имайте предвид,че са на агрегат.
Виж целия пост
# 767
Мнения за х. Свищиплаз, ако някой е ходил скоро, моля. Чисто ли е? Топло ли е?
Ако се качвате до върха и има сняг, си вземете котки. Миналата година точно преди Великден имаше и беше заледено от вятъра. Добре, че бяхме метнали бабешките в раницата.
Виж целия пост
# 768
Здравейте,

живеем извън Бг от много години, но ще прекараме това лято 3 седмици в Бургас. Иначе казано, не сме добре информирани къде и какво има 🙂 Бих искала да помоля за съвети за еко пътеки/еднодневни маршрути в околността. Относно нивото на трудност - не сме сериозни планинари (то около нас планини няма 😅), но сме в добра физическа форма. Вероятно някакво средно ниво трудност на маршрута ще пасва за нас.
Знам, че Бургас не е центърът на планинския туризъм, но вярвам, че ще има красиви маршрути наоколо.

Ще съм много благодарна за идеи и съвети 😊
Виж целия пост
# 769
Здравейте,

живеем извън Бг от много години, но ще прекараме това лято 3 седмици в Бургас. Иначе казано, не сме добре информирани къде и какво има 🙂 Бих искала да помоля за съвети за еко пътеки/еднодневни маршрути в околността. Относно нивото на трудност - не сме сериозни планинари (то около нас планини няма 😅), но сме в добра физическа форма. Вероятно някакво средно ниво трудност на маршрута ще пасва за нас.
Знам, че Бургас не е центърът на планинския туризъм, но вярвам, че ще има красиви маршрути наоколо.

Ще съм много благодарна за идеи и съвети 😊
Зелена Странджа организират целогодишно много хубави походи в региона. Вижте страницата им във Фейсбук.
Виж целия пост
# 770
Здравейте,

живеем извън Бг от много години, но ще прекараме това лято 3 седмици в Бургас. Иначе казано, не сме добре информирани къде и какво има 🙂 Бих искала да помоля за съвети за еко пътеки/еднодневни маршрути в околността. Относно нивото на трудност - не сме сериозни планинари (то около нас планини няма 😅), но сме в добра физическа форма. Вероятно някакво средно ниво трудност на маршрута ще пасва за нас.
Знам, че Бургас не е центърът на планинския туризъм, но вярвам, че ще има красиви маршрути наоколо.

Ще съм много благодарна за идеи и съвети 😊
Зелена Странджа организират целогодишно много хубави походи в региона. Вижте страницата им във Фейсбук.

Супер съвет! Сега разгледах сайта им, благодаря много! 😍
Виж целия пост
# 771
Wednesday28, аз препоръчвам екопътеката над Св. Влас - прекрасна панорама се открива, не е тежка, но доста пече, така че е хубаво да се тръгне по-рано сутрин или привечер. Ние бяхме през август преди обед и оцеляхме Sunglasses, но трябват най-малко шапки, вода и слънцезащитен крем.

Повече информация:
https://tripsjournal.com/marshrut/sveti-vlas-elenite-kragova-ekopateka
https://www.24chasa.bg/regionalni/article/9699963 - в едната част на пътеката е т.нар. Пътека на вярата с 40 малки параклиса, изградени собственоръчно от отец Петър Цанков. Там не е толкова слънчево, защото има дървета.
Виж целия пост
# 772
Здравейте, според вас ще има ли проблем да се посетят Крушунски водопади и Деветашката пещера с куче (кучето е голямо) и дали е удачно да бъдат посетени сега през март, че ги обмисляме за еднодневна разходка ? Благодаря!
Виж целия пост
# 773
Здравейте, според вас ще има ли проблем да се посетят Крушунски водопади и Деветашката пещера с куче (кучето е голямо) и дали е удачно да бъдат посетени сега през март, че ги обмисляме за еднодневна разходка ? Благодаря!
И на двете места сме ходили с куче, но малко. Не виждам проблем и с голямо да се отиде. Може би ще е калничко през март, ние сме ходили май.
Виж целия пост
# 774
Wednesday28, ако ходите на юг от Бургас, може да посетите екопътека Пещери и извори на река Младежка, екопътека В Царството на Зелениката (зелениката цъфти през май месец, но самата пътека според мен би била приятна и през лятото), така наречената Гробница на Бастет и връх Голямо Градище, Тракийски култов комплекс Мишкова нива, водопад Докузак, село Бръшлян, гр. Малко Търново, Тракийско оброчище Индипасха, екопътека Марина река. Също така и от Бегликташ до Маслен нос (ако не желаете да разглеждате Бегликташ, трябва да се мине в страни от главнат пътека за Маслен нос, да заобиколите касата, миналата година поискаха да плащаме входна такса за да преминем, без да разглеждаме Бегликташ), нос Света Параскева, устието на река Ропотамо (ако се тръгне от Аркутино, на устието има приятен плаж), Лъвската глава. 
Виж целия пост
# 775
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?
Виж целия пост
# 776
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?
Водопади в Локорско. Няколко са. Не са големи, но е красиво наоколо. Може да се продължи и по нагоре към някакви скали. (До тях не съм ходила обаче).
Вазова екопътека със Бовска Скакля и екопътека Под Камико не са много далече от София.
Златишки водопад. Също не е голям, но е красив. Може да се съчетае с нещо друго.
Казаните над село Чавдар. Би трябвало да има вода сега.
Иначе Полска Скакавица също е прекрасен избор. Той е от по големите.
Виж целия пост
# 777
Вазовата екопътека не е много лесен маршрут и доста зор има нагоре.
Виж целия пост
# 778
За един ден от Бургас могат да се направят и скалните манастири из Шуменското плато, Трите каи, Чумерна, Крепостта в Провадия, водопадите в село Веселиново, Лъвската глава...има с какво да запълните трите седмици определено.
Виж целия пост
# 779
за шумен трябва да мине целия проход с всички украински камиони и не го препоръчвам от Бургас. От Варна е друго нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия