Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 7

  • 108 056
  • 900
# 135
кака Снежанка
до 14.2.
Виж целия пост
# 136
Скрит текст:
Поръчах си такива тигани https://www.masterhaus.bg/bg/product/202812-tigan-f28sm-bio-cook-oil
обаче нямат грил...та може ли препоръка за грил тиган Simple Smile
Какво е това покритие от маслиново олио и частици? Някой информиран да сподели?
Италиански са, ето сайта на производителя.
https://www.illa.it/en/bio-cook-oil/
Аз имам от години уок и обикновен тиган, за сега са безпроблемни, не залепва, много лесно се мият на ръка (алуминиевият ръб и пластмасовата дръжка не са добри за миялна. Но на ръка се мият за секунди.
Не видях, че имат и тавички...та сега мисля да поръчам и тава.
Дойдоха вчера другите, много са леки, не очаквах Simple Smile
А драскат ли се лесно?
Готвя само с дървени прибори и доста години не са мръднали.
Виж целия пост
# 137
За съжаление ще връщам уока от серията...като се нагрее и почва да се клати Confused явно се издува леко и не стои плътно на котлона...
Писах им, казаха да го пратя и ще решат...яд ме е, щото заложих на тая марка, пък.. разправии...
Виж целия пост
# 138
А оригиналните уокове не са ли със заоблено дъно или бъркам?
Виж целия пост
# 139
А оригиналните уокове не са ли със заоблено дъно или бъркам?
може, ама тоя не е такъв Simple Smile чисто любителски е и така е неприложим на керамиката ми...
Виж целия пост
# 140
Да, ясно ми е, че за съвременните котлони трябва да са плоски. Просто видях тези по-напред на снимката и се замислих.
Виж целия пост
# 141
Здравейте, някой ползвал ли е тенджери на марката Blaumann от неръждаема стомана?Дали са добри?
Виж целия пост
# 142
Здравейте! Може ли мнение за тази серия тигани на Икеа?
https://www.ikea.bg/products/cookware/frying-pans-woks/frying-pa … arzhene/60324544/
Виж целия пост
# 143
Привет. Може ли мнение за този тиган за палачинки?
Какво е това излято желязо, знаете ли? Чугун ли е това?
Искаме да си вземем емайлиран чугун и открих само това:

https://www.kulina.bg/izliato-zheliazo-tigan-za-palachinki-28-sm-staub/

Виж целия пост
# 144
Привет. Може ли мнение за този тиган за палачинки?
Какво е това излято желязо, знаете ли? Чугун ли е това?
Искаме да си вземем емайлиран чугун и открих само това:

https://www.kulina.bg/izliato-zheliazo-tigan-za-palachinki-28-sm-staub/


Да, в описанието пише, че е емайлиран чугун. Staub е доста популярна марка за чугунени съдове, предполагам, че са добри, нямам личен опит с тях. Иначе Лава също имат емайлиран чугун за палачинки, доста по евтин, но и марката не е в ценовия клас на Staub.
Виж целия пост
# 145
Просто на английски iron е чугун и желязо и този дето е превеждал страницата не е бил много в час какво превежда. Било е cast iron - лят чугун.
Виж целия пост
# 146
Било е cast iron - лят чугун.
Че то има ли нелят чугун?
Виж целия пост
# 147
Май не и на български е безсмислено да се уточнява, че чугуна е лят, но на български чугун означава единствено чугун, докато на английски iron означава разни неща.
Виж целия пост
# 148
Iron може да означава различни неща, но cast iron означава само и единствено чугун, това си е името на сплавта, не е някакво "излято желязо". Просто сайтът по-горе май ползва автоматичен превод, затова пишат такива глупости.
Виж целия пост
# 149
Може ли препоръка за среден клас комплект тенджери и тигани , мнение за тези комплекти ?
1. https://www.emag.bg/komplekt-tendzheri-i-tigani-ot-neryzhdaema-s … 133/pd/D8BY3FBBM/
2. https://www.emag.bg/komplekt-9-chasti-tefal-super-cook-2-tendzhe … 443/pd/D4225PMBM/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия