Егоист в секса

  • 21 724
  • 484
# 390
Да, мъжът е мъж и на 20 и на 50.

Рф, така е. Ти каниш, теб те канят и живота си тече. Отклонения никой не търпи.
Виж целия пост
# 391
Пак се бърка равенство с еднаквост. Няма как във всяка една ситуация мъжете и жените да бъдат третирани еднакво. Не можеш да кажеш на един мъж "раждай", защото той физически не може. Но това прави ли мъжете по-малко от жените? Всеки има своето място и дава своя принос.

Равенството е свързано с ценност, а именно, двата пола да бъдат третирани като имащи еднаква стойност. И да им бъдат давани равни възможности - не резултати. Какво всеки ще направи с тези възможности, зависи вече единствено от неговите умения. Всичко друго е изкривяване, и от двете страни.
Виж целия пост
# 392
Аз еманципация не искам, дори я смятам за вредна, но се предполага поне едно елементарно съобразяване със ситуацията.
Сериозно ли смятате за еднакво 20-годишен и 50-годишен да поканят жена някъде?
Аз точно на това се чудих, защото имам син в края на гимназията и тези неща му предстоят. Ами не мисля, че покана за море от млад човек, дори и на студентска възраст означава "аз плащам всичко". Що се отнася до поканата, не всеки умее да се изразява добре и точно. Ако един млад човек е решил да предложи почивка или екскурзия на приятелката си, по всякакъв начин може да го каже и този начин не е задължително да означава "аз плащам всичко", а под покана може да се разбира"аз ще го организирам, ще направя резервации, ще поема част или по-голямата част от разходите, всичко може да означава" Аз също не обичам стиснати мъже, но и стиснати хора като цяло. Обаче и в горните постове за морето - да тръгнеш на море и да си шокиран, че в края на месеца ти искат 100 лв, ами не тръгвай никъде. Момчето е поело нощувки те, достатъчно е, според мен Отделна тема е, как е делил сметките, да, не е красиво, ама и да очакваш, че на почивка някой ще ти плаща всичко, (не за конкретния случай, а принципно), пак не ми е о.к.
Виж целия пост
# 393
Аз бих наблегнала на това да се научи да се изразява максимално точно. Защото отговорността да предаде правилно намерението си лежи върху този, който отправя поканата. "Гостите" не могат, няма как, а и не трябва, да се сещат сами за всичко. Разбира се, хубаво е да попитат какво се очаква от тях, и това вече е част от възпитанието на поканения. Но отговорността за неразбирателството отново си остава на канещия, защото той предлага и трябва да е ясен какво точно предлага. Иначе може да се окаже, че си поканил някого, който няма възможността или подготовката да покрие това, което ти си очаквал сам да покрие, но не си му казал. И тогава какво правите? Някак не е редно да го караш да плаща масраф, когото ти си поръчал, един вид. Да не говорим, че хората имат различна културна среда, привички, възпитание, и няма как да се отгатне какви точно са очакванията на другия. Затова нещото, което трябва да се учи приоритетно, е комуникацията. Така и двамата могат да си направят информирана сметка дали ги устройват условията на другия.
Виж целия пост
# 394
Аз еманципация не искам, дори я смятам за вредна, но се предполага поне едно елементарно съобразяване със ситуацията.
Сериозно ли смятате за еднакво 20-годишен и 50-годишен да поканят жена някъде?
Аз точно на това се чудих, защото имам син в края на гимназията и тези неща му предстоят. Ами не мисля, че покана за море от млад човек, дори и на студентска възраст означава "аз плащам всичко". Що се отнася до поканата, не всеки умее да се изразява добре и точно. Ако един млад човек е решил да предложи почивка или екскурзия на приятелката си, по всякакъв начин може да го каже и този начин не е задължително да означава "аз плащам всичко", а под покана може да се разбира"аз ще го организирам, ще направя резервации, ще поема част или по-голямата част от разходите, всичко може да означава" Аз също не обичам стиснати мъже, но и стиснати хора като цяло. Обаче и в горните постове за морето - да тръгнеш на море и да си шокиран, че в края на месеца ти искат 100 лв, ами не тръгвай никъде. Момчето е поело нощувки те, достатъчно е, според мен Отделна тема е, как е делил сметките, да, не е красиво, ама и да очакваш, че на почивка някой ще ти плаща всичко, (не за конкретния случай, а принципно), пак не ми е о.к.
А, ще значи "Аз плащам всичко." Значи "Мама плаща всичко." Стягай се, Светкавице... почвай да пестиш. Grinning
Виж целия пост
# 395
Работят, имат доходи, макар и малки.
Виж целия пост
# 396
То ТУЙ еманципацията, както съм се изказвала и в други теми, най-удобна за мъжете се оказва. Това не е ли право на глас, работа, наравно с мъжете(невежа съм и да ми се обясни)? Това, че жена ти има право да работи и да помага, с какво те освобождава да си мъж?
Пък да питам, ако не заведеш една жена на вечеря, кафе, сладолед(според възможностите), как сваляте вие? Нещо рецитал ли, серенада ли... 🤔
Някои сваляме с изреждане на азбуката и обещания за танци Smile
п.с. мен жените са ме канили в пъти повече отколкото аз тях (просто има различни типове хора), но въпреки това никога не съм очаквал някоя да ме черпи, напротив случвало се е много много рядко, и то след дълго познанство, защото не обичам да се чувствам задължен на никой в тоя живот, докато една жена очаква да я почерпят и ако не стане, побеснява (както се видя няколко страници по-рано), ама иначе равенства еманципации... Grinning
Виж целия пост
# 397
Обичайното. Нищо не си разбрал.
Виж целия пост
# 398
😂😂😂Ще умра от смях с някои.
Аз изобщо не съм си давала туй нещо за всички, които са ме почерпили. То почерпката не ви гарантира секс. Пак не сте разбрали.
Иначе са ми плащали сметки, почивки и аз съм плащала доста. Да съм благодарна значи, че мъжът до мен не е калкулирал сметкита ни наполовина, че явно е масово явление.
Виж целия пост
# 399
Аз еманципация не искам, дори я смятам за вредна, но се предполага поне едно елементарно съобразяване със ситуацията.
Сериозно ли смятате за еднакво 20-годишен и 50-годишен да поканят жена някъде?
Аз точно на това се чудих, защото имам син в края на гимназията и тези неща му предстоят. Ами не мисля, че покана за море от млад човек, дори и на студентска възраст означава "аз плащам всичко". Що се отнася до поканата, не всеки умее да се изразява добре и точно. Ако един млад човек е решил да предложи почивка или екскурзия на приятелката си, по всякакъв начин може да го каже и този начин не е задължително да означава "аз плащам всичко", а под покана може да се разбира"аз ще го организирам, ще направя резервации, ще поема част или по-голямата част от разходите, всичко може да означава" Аз също не обичам стиснати мъже, но и стиснати хора като цяло. Обаче и в горните постове за морето - да тръгнеш на море и да си шокиран, че в края на месеца ти искат 100 лв, ами не тръгвай никъде. Момчето е поело нощувки те, достатъчно е, според мен Отделна тема е, как е делил сметките, да, не е красиво, ама и да очакваш, че на почивка някой ще ти плаща всичко, (не за конкретния случай, а принципно), пак не ми е о.к.

Фактът, че не умее да се изразява добре, не означава, че е оневинен, тъй като не е успял да изрази какво мисли. Каквото мислиш, го казваш, особено за такива неща. Когато човек Покани на гости вкъщи приятел или да го почерпи навън , да кажем, Ей така, защото е имал дребен повод (изключваме рождения ден, когато е задължително рожденикът да почерпи), дали ще му стане приятно на този приятел накрая човекът Х да му каже: “Дай да разделим сметката”? Когато поканиш някого, означава , че ти си човекът , който е подел инициативата, ти си го искал, твой е бил замисълът, а другият човек не е изразил подобно желание за конкретната дейност. Оттам идва и обстоятелството, че другият действително от добро възпитание може да почерпи за вечеря/обяд, но когато идеята е уж “изненадваща” и ти изцепят такова нещо, резултатът наистина е неприятно изненадващ.
Виж целия пост
# 400
Тва са формалности, кой кой поканил, ако се държи на тях, редно е следващия път другия да покани, резултатът пак е равен. Или ако терена е само у единия, тогава другия не отива с празни ръце всеки път.
Вече ако секса бива смятан като средство за разплащане или получаване на екстри, както вече казах, това поставя нещата на друга плоскост и не води до хубави работи накрая.
Виж целия пост
# 401
Наблюденията ми показват, че секса продължава да си е вид разменна монета. И някой индивиди доста често го ползват като платежно средство. Тъжно, но факт.
Виж целия пост
# 402
Не всички го монетизират, но сексът си е оръжие открай време, сексът е и сила.
Виж целия пост
# 403
...сексът си е оръжие открай време, сексът е и сила.
Както казват сърбите - "И любовта топли, ама дървата са си дърва".
И тук тръгнали на море, секса е сила, но бензина си е бензин.
Виж целия пост
# 404
В конкретния случай е: хем бензина и вечерята наполовина, хем и половин секс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия