АПРИЛСКИ БЕБЧЕТА 2023

  • 62 213
  • 622
# 240
Мамчета има ли някоя от вас която,постоянно и се лежи като ходи малко повече пр. 15мин и да получава като топли вълни и задух ? Първи триместър 3 месец почти Sad
Аз съм постоянно в леглото. Спа ужасно дълбоко и все не ми стига. В първия месец нямах сила да се вдигна изобщо, 5мин навън и търсех пейка. Сега вече съм почти 9г.с. и се чувствам малко по-добре, но съня колкото повече, толкова ми е по-добре.

Аз пък съм с друга драма. Имам вечер често болки в корема. Понякога силни, остри и спират. Чудя се от храната ли страдат червата или нещо друго? Редовно е последвано от газове когато отмине болката. В понеделник съм при АГ, да видим какво ще каже.
Виж целия пост
# 241
Момичета някоя от вас има ли все още на моменти менструални болки,но в по-лека форма?10г.с+3 дни и от днес вечерта имам такива тъпи болки,но доста неприятни,АГ ми каза по телефона да започвам Нош-Па 3х1 и болка в кръста също така…вие имате ли от тези симптоми?
Виж целия пост
# 242
Мамчета има ли някоя от вас която,постоянно и се лежи като ходи малко повече пр. 15мин и да получава като топли вълни и задух ? Първи триместър 3 месец почти Sad
Аз съм постоянно в леглото. Спа ужасно дълбоко и все не ми стига. В първия месец нямах сила да се вдигна изобщо, 5мин навън и търсех пейка. Сега вече съм почти 9г.с. и се чувствам малко по-добре, но съня колкото повече, толкова ми е по-добре.

Аз пък съм с друга драма. Имам вечер често болки в корема. Понякога силни, остри и спират. Чудя се от храната ли страдат червата или нещо друго? Редовно е последвано от газове когато отмине болката. В понеделник съм при АГ, да видим какво ще каже.

Със спането съм по същия начин… един час будна, докато хапна и пак много ми се спи… постоянно ми се спи :Д
Къде точно те боли корема? Мен стомаха горе много ме боли и сутрин и вечер, през деня също гастрит ли развих не знам… като хапна минава, но много бързо после пак се появава, а въобще не ми се яде. Също и къркорения, пукане в червата…иначе корема ниско долу имам като пробождания, но това нали е нормално от матката, че де уголемява. АГ ми каза да пия но шпа при болка. След третия месец ако не мине мисля да отида на гастроентеролог. Ще се радвам да споделиш какво ти е казал лекарят на теб и въобще как върви, надявам се да ни мине по-бързо!
Виж целия пост
# 243
Здравейте ,момичета! На вас вземаха ли ви цитонамазка  ? Вчера се записах за женска консултация и честно казано не очаквах този вид изследване.
Виж целия пост
# 244
Сред задължителните е. Както и неща тип Васерман, кръвна група и тн. Много се надявам да си ги спестя аз по някакъв начин, защото моя Васерман е на 2 седмици, а цитонамазката от юли.
Виж целия пост
# 245
Мамчета има ли някоя от вас която,постоянно и се лежи като ходи малко повече пр. 15мин и да получава като топли вълни и задух ? Първи триместър 3 месец почти Sad
Аз съм постоянно в леглото. Спа ужасно дълбоко и все не ми стига. В първия месец нямах сила да се вдигна изобщо, 5мин навън и търсех пейка. Сега вече съм почти 9г.с. и се чувствам малко по-добре, но съня колкото повече, толкова ми е по-добре.

Аз пък съм с друга драма. Имам вечер често болки в корема. Понякога силни, остри и спират. Чудя се от храната ли страдат червата или нещо друго? Редовно е последвано от газове когато отмине болката. В понеделник съм при АГ, да видим какво ще каже.

Със спането съм по същия начин… един час будна, докато хапна и пак много ми се спи… постоянно ми се спи :Д
Къде точно те боли корема? Мен стомаха горе много ме боли и сутрин и вечер, през деня също гастрит ли развих не знам… като хапна минава, но много бързо после пак се появава, а въобще не ми се яде. Също и къркорения, пукане в червата…иначе корема ниско долу имам като пробождания, но това нали е нормално от матката, че де уголемява. АГ ми каза да пия но шпа при болка. След третия месец ако не мине мисля да отида на гастроентеролог. Ще се радвам да споделиш какво ти е казал лекарят на теб и въобще как върви, надявам се да ни мине по-бързо!
И аз не мога да определя къде точно. Сякаш централно в корема около пъпа. Подозирам, че е от храна понякога или като седя ми се сплесква корема. Междудругото доста ми личи корема. Или пък е постоянно подут. Преди няколко месеца имах проблем с червата и се лекувах, може просто да не е минало съвсем. Но тенденцията определено е да ме боли вечер.
Виж целия пост
# 246
Здравейте и от мен Simple Smile
И при мен е така , вечер ми става лошо,през деня съм активна ,но остана ли вкъщи... млга да спя постоянно Joy Също ме боли или по-точно ми е гадно на стомаха и имам леки болки около пъпа и обождания ниско долу,мисля че е нормално организма ни свиква с промените Heart Eyes
Виж целия пост
# 247
Здравейте🙂
На 33 години съм, 3та бременност,
имам 3 годишно момче.
Първата бременност беше прекрасна, без нито един ден неразположение. Бързо и лесно естествено раждане, с много късмет, тъй като се оказа, че детето е оцеляло по чудо, понеже е било с истински възел на пъпната връв.
Втората бременност приключи спонтанно в края на 2 месец.
 Третата се надявам да е успешна 🙂
Сега обаче, за разлика от първата ме съпътстват умора, гадене от време на време и постоянно желание за сън.
Вече съм 10 г.с. и мога да се похваля, че гаденето почти изпезна.  Термин на 23 Април.
Пожелавам ви здрава и щастлива бременност❤
Виж целия пост
# 248
Здравейте🙂
На 33 години съм, 3та бременност,
имам 3 годишно момче.
Първата бременност беше прекрасна, без нито един ден неразположение. Бързо и лесно естествено раждане, с много късмет, тъй като се оказа, че детето е оцеляло по чудо, понеже е било с истински възел на пъпната връв.
Втората бременност приключи спонтанно в края на 2 месец.
 Третата се надявам да е успешна 🙂
Сега обаче, за разлика от първата ме съпътстват умора, гадене от време на време и постоянно желание за сън.
Вече съм 10 г.с. и мога да се похваля, че гаденето почти изпезна.  Термин на 23 Април.
Пожелавам ви здрава и щастлива бременност❤
Щастливото 3 Simple Smile много хубаво. Дано е успешно
Виж целия пост
# 249
Здравейте, мами! Утре ми е следващия преглед, но тъй като до сега се следях в родния ми град, но лекаря не е съгласен да направи секцио, въпреки диоптъра ми и желанието ми за такова, съм на преглед в Плевен при д-р Бързашка, час имаше най-рано за сега при нея, като звъннах още в началото на септември. Почти 12-та седмица съм, та, въпроса ми е, дали ще може да ме запише вече? И само лекарят, който сте избрали да следи бременността ли може да издава болничен или може и личната ми лекарка да ми издава болничен? Все още не са ми пускани само кръвни изследвания, всичко друго необходимо да. А, и цитонамазка не съм правила, и мисля да откажа ако лекарите настояват за такава, тъй като последната ми е от около преди 3 месеца? Също така, за да мога да си шофирам спокойно без колан, документа кой го издава? Питам тук, понеже въпросите са ми доста и поне по някои ако може да ме ориентирате, ще съм много благодарна ☺ Извинявам се предварително за въпросите, но ми е първа бременност, лекарят, при който се следих до момента едва ли не ми казаха, че не обръщал толкова внимание, понеже било и доста рано, и след като вече официално влезеш в третия месец обръщал повече внимание, което за мен е неприемливо, та това е другата причина да не искам повече да ходя при него..
Виж целия пост
# 250
Защо искате да шофирате без колан? По-опасно е без отколкото със, просто трябва да е разположен правилно. Аз при предната бременност до последно си шофирах с колана и не съм имала проблем.
Относно секциото и диоптър - не знам какъв ви е случая, но аз родих естествено с диоптри -5.25, като предварително ходих да ми гледат очните дъна, така че диоптъра не е абсолютна предпоставка за секцио.
Успех!

Здравейте, мами! Утре ми е следващия преглед, но тъй като до сега се следях в родния ми град, но лекаря не е съгласен да направи секцио, въпреки диоптъра ми и желанието ми за такова, съм на преглед в Плевен при д-р Бързашка, час имаше най-рано за сега при нея, като звъннах още в началото на септември. Почти 12-та седмица съм, та, въпроса ми е, дали ще може да ме запише вече? И само лекарят, който сте избрали да следи бременността ли може да издава болничен или може и личната ми лекарка да ми издава болничен? Все още не са ми пускани само кръвни изследвания, всичко друго необходимо да. А, и цитонамазка не съм правила, и мисля да откажа ако лекарите настояват за такава, тъй като последната ми е от около преди 3 месеца? Също така, за да мога да си шофирам спокойно без колан, документа кой го издава? Питам тук, понеже въпросите са ми доста и поне по някои ако може да ме ориентирате, ще съм много благодарна ☺ Извинявам се предварително за въпросите, но ми е първа бременност, лекарят, при който се следих до момента едва ли не ми казаха, че не обръщал толкова внимание, понеже било и доста рано, и след като вече официално влезеш в третия месец обръщал повече внимание, което за мен е неприемливо, та това е другата причина да не искам повече да ходя при него..
Виж целия пост
# 251
Защо искате да шофирате без колан? По-опасно е без отколкото със, просто трябва да е разположен правилно. Аз при предната бременност до последно си шофирах с колана и не съм имала проблем.
Относно секциото и диоптър - не знам какъв ви е случая, но аз родих естествено с диоптри -5.25, като предварително ходих да ми гледат очните дъна, така че диоптъра не е абсолютна предпоставка за секцио.
Успех!

Много ми е некомфортно на корема с този колан. Даже го държа закопчан и като влизам в колата премятам само горната част. А колкото до секциото, просто това е моят личен избор ☺
Виж целия пост
# 252
Според мен продължи да си го премяташ колана, аз също всеки път разширявам вече долната част, ама трябва да почетем по темата, не знам кое е по-сейф по принцип? Аз не смятам, че трябва да има обяснения защо си решила секцио, стига това да не носи риск за теб или бебето, не съм чула жената да няма избор, или се лъжа?
[/b]quote author=posh95 link=topic=1468871.msg45344259#msg45344259 date=1664116242]
Защо искате да шофирате без колан? По-опасно е без отколкото със, просто трябва да е разположен правилно. Аз при предната бременност до последно си шофирах с колана и не съм имала проблем.
Относно секциото и диоптър - не знам какъв ви е случая, но аз родих естествено с диоптри -5.25, като предварително ходих да ми гледат очните дъна, така че диоптъра не е абсолютна предпоставка за секцио.
Успех!

Много ми е некомфортно на корема с този колан. Даже го държа закопчан и като влизам в колата премятам само горната част. А колкото до секциото, просто това е моят личен избор ☺
Виж целия пост
# 253
Според мен продължи да си го премяташ колана, аз също всеки път разширявам вече долната част, ама трябва да почетем по темата, не знам кое е по-сейф по принцип? Аз не смятам, че трябва да има обяснения защо си решила секцио, стига това да не носи риск за теб или бебето, не съм чула жената да няма избор, или се лъжа?
[/b]quote author=posh95 link=topic=1468871.msg45344259#msg45344259 date=1664116242]
Защо искате да шофирате без колан? По-опасно е без отколкото със, просто трябва да е разположен правилно. Аз при предната бременност до последно си шофирах с колана и не съм имала проблем.
Относно секциото и диоптър - не знам какъв ви е случая, но аз родих естествено с диоптри -5.25, като предварително ходих да ми гледат очните дъна, така че диоптъра не е абсолютна предпоставка за секцио.
Успех!

Много ми е некомфортно на корема с този колан. Даже го държа закопчан и като влизам в колата премятам само горната част. А колкото до секциото, просто това е моят личен избор ☺

Уж е така, но въпросния лекар, при който ходех до сега ми каза: “ще си те израждам нормално”. Ми да ама не. Една приятелка роди преди месец при него, 7 часа я е мъчил, накрая видял, че няма да стане, и чак тогава секцио… И и казал: “ Ми ти може да се каже, че си раждала и по двата начина”… нямам думи
Виж целия пост
# 254
Здравейте И аз плахо се включвам. В 12 г.с. +3 съм след 5 години борба и три нуспешни трансфера в Турция. За сега 4-я опит е успешен.Все още не мога да повярвам,че в мен расте живот и все още не мога да изживея това щастие и емоция ,когато видиш двете чертички.Дано всичко да е нормално с бебка, пък ще се радвам по нататък. Терминът ми е на 11.04.Ще бъда щастлива ако ме добавите към фейсбук групата Там наистина е по-удобно да си комуникираме и обменяме опит.Успех на всички бъдещи мамиии 🙂🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия