Избор на апартамент на последен етаж?

  • 2 547
  • 31
# 30
Факт е, че от тези тераси масово възникват течове.
Рисковете са 2 /обобщавам ги от лични наблюдения/:
1/ пасивно поведение на собственика на горния имот - независимо дали терасата е негова лична собственост или на етажната собственост, само той има достъп до нея. Имала съм случаи, в които собственикът категорично отказва да се занимава - нямал време да седи с майстори, цапали му и т.н. Имала съм и други, в които собственикът първоначално е отзивчив, но едват едни майстори, работят и след тях пак теч. Идват втори и те правят ремонт, но течът не спира. Тогава собственика на горния апартамент казва: “Не мога да се разправям вече, писна ми, оправяйте се както можете”. Това важи и в случаите, в които на майсторите плаща собственика на наводнения апартамент.
2/ не може да се установи точната причина за теча - известни са ми случаи на тераси с абсолютно нова изолация, допълнителни екстри като дренажи, пълнежи и т.н. и пак има теч. Правят се термографски изследвания, които дават само вероятния източник на теча. Понякога теча идва от фасадата на сградата. Тогава ремонта е по-особен.

Аз лично не бих си купила апартамент под покривна тераса, а дори и по някакъв начин придобия такъв /напр. по наследство/, веднага ще гледам да го продам.
Виж целия пост
# 31
Е това с идването на едни, втори, трети майстори и т.н. е проблем с всички общи части, особено с покрива. Винаги се търси най-евтината оферта и в резултат обикновено се наема бригада цигани, които само влошават нещата. На едната ми леля така 3 пъти и обират тавана и покрива пак си тече.
Решението е само да си в собствена къща, с не в блок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия