Априлски мами 2022 - тема 2

  • 24 249
  • 758
# 210
Имам един въпрос? Мисля да сменям АМ с 2, защото на 25ти ставаме на 6 месеца. Предполагам дори да е същата марка, трябва да стане постепенно. Примерно 4 лъжици единица, 1 лъжица двойка и така докато не обърнем само на двойка. Дали правилно разсъждавам?
Виж целия пост
# 211
Имам един въпрос? Мисля да сменям АМ с 2, защото на 25ти ставаме на 6 месеца. Предполагам дори да е същата марка, трябва да стане постепенно. Примерно 4 лъжици единица, 1 лъжица двойка и така докато не обърнем само на двойка. Дали правилно разсъждавам?
Няма такова правило. Свършваш кутията с АМ 1-ца и започваш с 2-ка, без да ги мешаш. Разликите в състава и вкуса не са големи, да не кажа минимални. 2-ката би следвало да е малко по-калорична, може да е обогатена с желязо, казеинът да е малко повече, но нищо кардинално различно.
Виж целия пост
# 212
Мами от днес въвеждам морков и съм дала около 3 лъжички, от утре трябва да започнем да въвеждаме и жълтъка. Да продължа ли въвеждането и утре на моркова наравно с новия жълтък или да прекъсна моркова според вас?
Виж целия пост
# 213
Аз бих изчакала няколко дни преди да вкарам нова храна. Ако не искаш да чакаш, по-скоро съм “за” да се спре с моркова докато се вкара жълтък. Ако прояви реакция няма да знаеш от какво е, а и да не се натоварва храносмилателната система. Въпреки че някои препоръки, също и звб методът казват друго
Виж целия пост
# 214
Защо да трябва точно утре да се въведе жълтъка? Според мен поне два дни трябват на морков, след това друго ново да се въведе. Макар че морковът го водят много много слаб алерген, все пак е оранжев зеленчук, пък за оранжевите се знае, че са проблемни понякога.
Виж целия пост
# 215
Не че е проблем да изчакаме, имаме домашно прясно яйце от вчера в хладилника и се чудих дали да й го давам или да изчаквам. Днес й дадох втори път морков всъщност, но предния път имах съмнение за реакция към него, но е било друг външен фактор. Затова от днес започнах пак.
За сега ние ядем само сладък картоф и тиква 😬 Всичко друго, което пробваме не иска да го яде.
Виж целия пост
# 216
Мами от днес въвеждам морков и съм дала около 3 лъжички, от утре трябва да започнем да въвеждаме и жълтъка. Да продължа ли въвеждането и утре на моркова наравно с новия жълтък или да прекъсна моркова според вас?
На колко месеца е бебето?
Жълтък се въвежда при навършени 6 месеца.
Виж целия пост
# 217
При нас мина кихането и запушения нос, за 2 дни, само с физиологичен разтвор, не беше сериозно запушването, та се замислих дали не беше алергична реакция 🤔

Бахар относно ЗВБ - аз давам много зрели банани, които буквално стават на пюре при леко стискане, днес дадох круша, като я минах през пара да омекне съвсем. Мисля че с повечето неща  така се процедира.

При нас всичко се харесва, пу пу. След банан дадох тиква, хапна си я без проблем. Та ще ги смеся плодове и зеленчуци. Сега сме на круша, после ще дам сладък картоф и мисля да въведа каша. Като навършим 6 месеца мисля изцяло да минем на ЗВБ, колкото повече чета, толкова повече ми харесва. Свалих си дори едно приложение кои храни как се въвеждат, в каква форма, както и рецепти.
Виж целия пост
# 218
YanevaM, не избързвай с яйцето в такъв случай. Педиатърът за баткото ме беше посъветвал ако давам домашни яйца, то да са престояли около 2 седмици преди да се сварят, за да може ако има бактерии да умрат 🤷🏼♀ въведи си моркова спокойно
Виж целия пост
# 219
Слушам педиатъра ни и щом ни е казал го изпълнявам. След около 20 дена прави 6 месеца.

BMR, благодаря, че го написа, не го знаех. Ще се съветвам по телефона утре 😊 Впрочем като са твърдо сварени яйцата не умират ли бактериите?

Мами от днес въвеждам морков и съм дала около 3 лъжички, от утре трябва да започнем да въвеждаме и жълтъка. Да продължа ли въвеждането и утре на моркова наравно с новия жълтък или да прекъсна моркова според вас?
На колко месеца е бебето?
Жълтък се въвежда при навършени 6 месеца.
Виж целия пост
# 220
Аз мажа 2-3 пъти на ден с едно кремче на Биодерма, което е точно за тази цел - ABC Derm Peri-oral. Във фейсбук групата го бяха препоръчали няколко мами. Купих го от аптека Гален, мисля, че още е намалено. Но да ти кажа не прави чудеса. Определено е в пъти по-добре с него, но пак си има зачервяване след обилно плюнчене Grinning

Тъй като всичко си слага в устата: ръце, играчки, крака…съответно много се лигави и зоната около устата е зачервена доста като подсечена стои. И се чудя с какво мога да я намажа🤔
Виж целия пост
# 221
Нямам идея😀 сигурно умират. Педиатъръ ми препоръча така “за всеки случай”. Така или иначе яйцата издържат дълго в хладилник, та не го мисли да бързаш да въвеждаш.

Слушам педиатъра ни и щом ни е казал го изпълнявам. След около 20 дена прави 6 месеца.

BMR, благодаря, че го написа, не го знаех. Ще се съветвам по телефона утре 😊 Впрочем като са твърдо сварени яйцата не умират ли бактериите?

Мами от днес въвеждам морков и съм дала около 3 лъжички, от утре трябва да започнем да въвеждаме и жълтъка. Да продължа ли въвеждането и утре на моркова наравно с новия жълтък или да прекъсна моркова според вас?
На колко месеца е бебето?
Жълтък се въвежда при навършени 6 месеца.
Виж целия пост
# 222
Нас рязко ни почнаха зъбите, голям рев, зачервени бузи, буквално като гръм от ясно небе, както идват коликите. Ще почна с бочко и камилия, ще ги редувам. Дано има ефект. Бузките й са зачервени, но не знам дали е от зъбоникнене или от дерматита. За колко време горе долу избива първия зъб?
Аз пък знам, че до 1 г трябва да се дават само купени яйца без домашни, за да е сигурно, че нямат зараза. Ние имаме кокошки на село и яйца, но няма да й давам от тях. Като направи 6 месеца ще й купя от някъде био с печат.
Виж целия пост
# 223
Чувалче с или без крачета е по-добре?

Преоткрих в това студено време чувалчето, но за зимата ще трябва ново.

И дали да търся такова с ръкави? Все пак ние се завиваме под юргана, ама детето? Дали ще е достатъчно ръкавчето на дълго боди?

И още един въпрос - чувалче за количка или космонавт е по-добре? Няма нито едно от двете и се чудя.
Виж целия пост
# 224
Аз взех чувалпе с крачета и съм много доволна. За количката също взех чувал и маншони.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия