Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 42

  • 36 869
  • 763
# 375
Надигнати или напукани плочки, например.
Виж целия пост
# 376
Слага се заради температурни разширения. Ако не се сложи може нищо да не стане, но може и да ти се напукат плочките.

Някой да е редил павета в софийско или пернишко и да е доволен естествено. Трябват ми майстори за павета.
Виж целия пост
# 377
Здравейте, предстои ни купуване на неурегулиран парцел с построена къща, която не е довършена изцяло. Има прекаран ток, но водата ще е от собствен водоизточник. В самия парцел също така има (селска) чешма, която тече слабо, според вас дали може да използва от нея водата? И какво бихте ме посъветвали относно строеж на неурегулиран парцел, тъй като не сме наясно с доста неща. Благодаря.
Виж целия пост
# 378
Аз лично Ви съветвам изобщо да не се захващате, особено пък със започнат строеж в парцела. Мой приятел строи преди години така в Банкя, в чудо се видя, докато узакони вече звършената къща. То не беше даряване на трафопост, не бяха мълниезащити и сертифицирани вътрешни парапети - всичк му проследиха възможно най-обстойно.
Виж целия пост
# 379
Здравейте, предстои ни купуване на неурегулиран парцел с построена къща, която не е довършена изцяло. Има прекаран ток, но водата ще е от собствен водоизточник. В самия парцел също така има (селска) чешма, която тече слабо, според вас дали може да използва от нея водата? И какво бихте ме посъветвали относно строеж на неурегулиран парцел, тъй като не сме наясно с доста неща. Благодаря.
Ако ще го купувате ще трябва много обстойно да се проверят документите, трябва да се консултирате с надзор и архитект. В неурегулиран парцел вече не може да се строи, поне до колкото аз знам.
Това с водата, дали може да се ползва, трябва да и се направи анализ.
Виж целия пост
# 380
Здравейте, предстои ни купуване на неурегулиран парцел с построена къща, която не е довършена изцяло. Има прекаран ток, но водата ще е от собствен водоизточник. В самия парцел също така има (селска) чешма, която тече слабо, според вас дали може да използва от нея водата? И какво бихте ме посъветвали относно строеж на неурегулиран парцел, тъй като не сме наясно с доста неща. Благодаря.
Ако ще го купувате ще трябва много обстойно да се проверят документите, трябва да се консултирате с надзор и архитект. В неурегулиран парцел вече не може да се строи, поне до колкото аз знам.
Това с водата, дали може да се ползва, трябва да и се направи анализ.


Ами доколкото видяхме някакви документи пише, че има разрешително за строеж до 200кв., но изчакваме да получим и нотариален акт за да говорим вече с адвокат.
Виж целия пост
# 381
Внимавайте много - Виза за проектиране е едно, Разрешение за строеж е друго; а за строеж в неурегулиран парцел не знам какви документи са се издавали или се издават в момента (Gerundiq вероятно е права и значи изобщо не се разрешава).
Разрешение за строеж (РС) е документ касаещ самият строеж, тоест къщата. Ако има такъв и не е с изтекъл срок, то вие можете да достроите само и единствено къщата, предвидена по проекта, който общината е одобрила. Освен ако не внесете промени по проекта и да ви ги одобрят. РС няма как да казва просто "къща до 200 м2" - то се издава само като одобрение за конкретен проект, предоставен на общината (описана квадратура, разпределение, вид строителство, вид покрив, водоснабдяване, канализация, електрическа инсталация и всичко, всичко, всичко друго - до големина на прозорците и вид дограма). Това "къща до 200 квадрата" може би значи, че имат Виза за проектиране и в заделеното петно би се събрала до 200 м2 къща. Но пак, ако е някоя стара Виза и са сменили закона, като нищо от общината да ви кажат, че тази Виза е невалидна и няма как да строите, докато не вкарате имота в регулация. Внимавайте, консултирайте се с адвокат или поне отидете да се срещнете с Главен архитект на общината в приемното му време - това е човекът, който заверява Визата за пректиране и после РС (за РС може и кемтът да беше, но все едно - ГлА ще свърши работа да ви ориентира дали и какво бихте могли да строите).
Виж целия пост
# 382
Внимавайте много - Виза за проектиране е едно, Разрешение за строеж е друго; а за строеж в неурегулиран парцел не знам какви документи са се издавали или се издават в момента (Gerundiq вероятно е права и значи изобщо не се разрешава).
Разрешение за строеж (РС) е документ касаещ самият строеж, тоест къщата. Ако има такъв и не е с изтекъл срок, то вие можете да достроите само и единствено къщата, предвидена по проекта, който общината е одобрила. Освен ако не внесете промени по проекта и да ви ги одобрят. РС няма как да казва просто "къща до 200 м2" - то се издава само като одобрение за конкретен проект, предоставен на общината (описана квадратура, разпределение, вид строителство, вид покрив, водоснабдяване, канализация, електрическа инсталация и всичко, всичко, всичко друго - до големина на прозорците и вид дограма). Това "къща до 200 квадрата" може би значи, че имат Виза за проектиране и в заделеното петно би се събрала до 200 м2 къща. Но пак, ако е някоя стара Виза и са сменили закона, като нищо от общината да ви кажат, че тази Виза е невалидна и няма как да строите, докато не вкарате имота в регулация. Внимавайте, консултирайте се с адвокат или поне отидете да се срещнете с Главен архитект на общината в приемното му време - това е човекът, който заверява Визата за пректиране и после РС (за РС може и кемтът да беше, но все едно - ГлА ще свърши работа да ви ориентира дали и какво бихте могли да строите).


Ами благодаря много. Да ще се консултираме със сигурност с адвокат.
Виж целия пост
# 383
Да не ставам досадна, ама внимавайте и с какъв адвокат точно - нека е имотен адвокат. Ние се консултирахме с един от имотните на ДСК (познат на ММ е) и пак имаше разногласия с един друг имотен адвокат - ставаше дума за сметки по регулация; а хем купихме парцела с готова Виза за проектиране. Накрая отидохме при ГлА в общината, казахме, че адвокатите ни си противоречат и жената ни обясни, че "щом съм издала Виза без забележка, за вас няма проблем да строите" (до днес помня точните й думи).
Виж целия пост
# 384
Само да допълня, че няма как имотът да е неурегулиран и да има Виза за проектиране. Нещо нещата са доста оплетени и аз бих избягала с 200 км от такава сделка. Със сигурност продавача гледа да се отърве от този парцел и да Ви преметне.
Виж целия пост
# 385
Само да допълня, че няма как имотът да е неурегулиран и да има Виза за проектиране. Нещо нещата са доста оплетени и аз бих избягала с 200 км от такава сделка. Със сигурност продавача гледа да се отърве от този парцел и да Ви преметне.


Ами уж продавача е познат и се надяваме да не ни излъжат, но все пак си имаме едно наум. А не би ли трябвало да има позволение за селскостопанска постройка или нещо подобно и затова да се води че е уж законна?
Виж целия пост
# 386
В нерегулиран имот може да се строи с план за застрояване, стига според устройствената зона да е допустимо строителство. Доста вилни зони не са в регулация, но може да се строи.
Виж целия пост
# 387
Хора, забих на тема външни подпрозоречни первази.
Мислех, че се слагат след мазилката, но сега майсторите ме изненадаха, че трябвало преди това, защото се подмазвали.
Исках сив камък, като по-скоро  мрамор си представям. Днес са ми донесли мостра на гранитен перваз. Не съм сигурна дали ми харесва

Споделете вие какви первази сложихте? Трябва да ги измисля по-експедитивно. И на снимков материал ще се радвам
Виж целия пост
# 388
Нашите още не са сложени, но са с цвета на дограмата - златен дъб.
Виж целия пост
# 389
Исках тъмносив към черно аз, гранит адски трудно харесвам, но все пак избрахме, нямам снимка е момента, утре мога да щракна.
А чакай, ето всъщност парченце
с извинение за зеленчука
Ако не можете да отидете при каменар поиска просто снимков материал на повече плочи да си изберете от коя да ви нареждат, кажи като цвят какво си представяш и да снимат няколко, няма да е съвсем точно, но все пак...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия