Лежащи мами - 49

  • 73 368
  • 1 202
# 690
Аз също сменях страните. За заспиването гледах да съм винаги на ляво, но през деня бях постоянно в различна поза. Често и по гръб, но с уточнението, че нямах никакъв дискомфорт до 7-ми месец края да стоя по гръб полуседнала. После вече предимно на ляво или дясно. Работих до деня преди да родя от вкъщи, изкарах на постелн режим цялата бременност без месец и половина. Simple Smile
Виж целия пост
# 691
Момичета със серклаж Макдоналд, колко време след като шийката ви се държеше затворена само на серклажа родихте?
Виж целия пост
# 692
Момичета със серклаж Макдоналд, колко време след като шийката ви се държеше затворена само на серклажа родихте?
Не знам отговорът, но съм със серклаж и питам за да взема мерки , ако мога.  Колко време след поставяне на серклажа стана? Лежахте ли или не ? Шийката преди това видяха ли да намалява?
Виж целия пост
# 693
Момичета със серклаж Макдоналд, колко време след като шийката ви се държеше затворена само на серклажа родихте?
Не знам отговорът, но съм със серклаж и питам за да взема мерки , ако мога.  Колко време след поставяне на серклажа стана? Лежахте ли или не ? Шийката преди това видяха ли да намалява?

Поставиха ми го в 23 гс, сега съм в 32. Преди да ми го поставят бях с разкритие 2 см, шийката ми беше 25 мм и имаше фуния. Лежа от както ми е сложен, ставам до тоалетна, за преглед и да си взема нещо ако ми се наложи. Сега шийката ми е 13мм, като конеца и лентата са сложени на височина около 10мм. Дано да съм обяснила правилно и да помогна! Simple Smile
Виж целия пост
# 694
Момичета със серклаж Макдоналд, колко време след като шийката ви се държеше затворена само на серклажа родихте?
Не знам отговорът, но съм със серклаж и питам за да взема мерки , ако мога.  Колко време след поставяне на серклажа стана? Лежахте ли или не ? Шийката преди това видяха ли да намалява?

Поставиха ми го в 23 гс, сега съм в 32. Преди да ми го поставят бях с разкритие 2 см, шийката ми беше 25 мм и имаше фуния. Лежа от както ми е сложен, ставам до тоалетна, за преглед и да си взема нещо ако ми се наложи. Сега шийката ми е 13мм, като конеца и лентата са сложени на височина около 10мм. Дано да съм обяснила правилно и да помогна! Simple Smile
Тоест все още не е достигнал серклажа скъсяването . Добре са ви обяснили на колко мл е сложен. Аз нямам тази информация , а само че е по-ниско от предния път и че все още шийката се държи и без самия серклаж.
От днес съм 34гс и просто се моля да не стига скъсяването серклажната лента, че се страхувам от прокървяване… не знам защо така си представям аз ако се стигна е и се държи само на серклажа. Преди 10дена шийката си стоеше 28мм , както беше и при поставянето на серклажа , но като знам как бързо може да се скъси Sad
Виж целия пост
# 695
Момичета със серклаж Макдоналд, колко време след като шийката ви се държеше затворена само на серклажа родихте?
Не знам отговорът, но съм със серклаж и питам за да взема мерки , ако мога.  Колко време след поставяне на серклажа стана? Лежахте ли или не ? Шийката преди това видяха ли да намалява?

Поставиха ми го в 23 гс, сега съм в 32. Преди да ми го поставят бях с разкритие 2 см, шийката ми беше 25 мм и имаше фуния. Лежа от както ми е сложен, ставам до тоалетна, за преглед и да си взема нещо ако ми се наложи. Сега шийката ми е 13мм, като конеца и лентата са сложени на височина около 10мм. Дано да съм обяснила правилно и да помогна! Simple Smile
Тоест все още не е достигнал серклажа скъсяването . Добре са ви обяснили на колко мл е сложен. Аз нямам тази информация , а само че е по-ниско от предния път и че все още шийката се държи и без самия серклаж.
От днес съм 34гс и просто се моля да не стига скъсяването серклажната лента, че се страхувам от прокървяване… не знам защо така си представям аз ако се стигна е и се държи само на серклажа. Преди 10дена шийката си стоеше 28мм , както беше и при поставянето на серклажа , но като знам как бързо може да се скъси Sad
Следящия ми АГ ми обясни, тъй като при мен скъсяването не е спирало. Аз също се притеснявам какво се случва, когато фунията стигне до серклажната лента. АГ-то спомена, че конеца и лентата може да се разхлабят…
Виж целия пост
# 696
Здравейте! Бремена съм в 11г.с и от 6 седмици лежа .. Още в началото прокървих и досега съм била два пъти в болница. От няколко дни имам болка в таза  ( отдясно ) , усещането е като натъртено и само се чудя накъде да се завъртя  - боли ме като легна на въпроса страна и когато седна . Прегледа ми е след седмица, но се чудя дали тази болка е от залежаването ( ставам само за тоалетна и да хапна нещо ) или е нещо притеснително и трябва да се свържа с доктора. Ще съм благодарна и за всякакви съвети за облекчаване на болката
Виж целия пост
# 697
Здравейте!
Включвам се в темата с втора бременност. Бях част от Лежащите мами преди 5 години.
С първата ми бременност късно се откри скъсената шийка и така и не направих серклаж (по съвет на следващият ме АГ). Имам пълно доверие на АГ, но не знам защо с първата бременност каза да не правя серклаж, но му се доверих напълно (явно е имало защо). Лежах от 5 месец, бях на Утрогестан (вагинално) и конски дози Магнерот. Родих живо и здраво дете в 37+5г.с.
След като родих дъщеря ми се разбра, че шийката ми просто е 2.5см, явно по рождение понеже нямам никакви оперативни намеси.
Сега отново съм бременна и се подготвям за серклаж.
Интересува ме всичко свързано с това, но най-вече търся мнения за д-р Любомир Христов в "Надежда" - цена на серклаж, колко дни се остава в болницата, упкойка слага ли се?
Ще съм благодарна да получа мнения от жени, които са го посещавали.
Виж целия пост
# 698
Здравейте!
Включвам се в темата с втора бременност. Бях част от Лежащите мами преди 5 години.
С първата ми бременност късно се откри скъсената шийка и така и не направих серклаж (по съвет на следващият ме АГ). Имам пълно доверие на АГ, но не знам защо с първата бременност каза да не правя серклаж, но му се доверих напълно (явно е имало защо). Лежах от 5 месец, бях на Утрогестан (вагинално) и конски дози Магнерот. Родих живо и здраво дете в 37+5г.с.
След като родих дъщеря ми се разбра, че шийката ми просто е 2.5см, явно по рождение понеже нямам никакви оперативни намеси.
Сега отново съм бременна и се подготвям за серклаж.
Интересува ме всичко свързано с това, но най-вече търся мнения за д-р Любомир Христов в "Надежда" - цена на серклаж, колко дни се остава в болницата, упкойка слага ли се?
Ще съм благодарна да получа мнения от жени, които са го посещавали.
Ако става въпрос за серклаж по Макдоналд, мога да дам след ата информация - цената е 720 лв с престоя от 3 дни. Постъпваш на първия, на втория ти правят серклаж и на третият те изписват ако всичко е наред. Прави се с пълна упойка. Осигурена е храна.
Д-р Христов мина преди процедурата за кратка консултация, както и след процедурата, преди изписването. Също минава анестезиолог за консултация.
Виж целия пост
# 699
Аз съм по същия начин, но и първата бременност ми сложиха серклаж . Просто шийката ми е къса, без интервенции. Първия път със серклаж , лежане и много контракции. + лекарства родих с планово секцио 37+5.
Сега втора бременност вече подготвена с късата шийка отидох в София при д-р Христов и постави обикновен серклаж с лента в края на 16гс. на шийка 28-29мм.
Първи ден постъпване, втори ден серклаж, трети ден изписване. Дискомфорта беше първите 3-4 часа след серклажа.
Шийката ми е бетон от тогава до сега - 34гс+4. И двете АГ-та, които са ме гледали са на мнение, че доктор Христов ги прави тея шийки бетон след серклаж. Тази ми бременност ми е по-лека. Нямам толкова контракции, в движение съм, почивам разбира се повечко, но по никакъв начин не съм на легло както предния път. Бебето ми е отново ниско и с глава на шийката от 24гс.
Цената беше около 700лв, като все пак имах и направление за хоспитализация .
Виж целия пост
# 700
Благодаря за мненията! ❤️
А как се случва цялото постъпване в болница и избора за серклаж при д-р Христов?
Гледах часовете на д-р Христов... С месеци напред са заети или не е изнесен графикът му.
Виж целия пост
# 701
Благодаря за мненията! ❤
А как се случва цялото постъпване в болница и избора за серклаж при д-р Христов?
Гледах часовете на д-р Христов... С месеци напред са заети или не е изнесен графикът му.
Има часове в супердок за 2-3 седмици напред. Аз отидох за консултация и той птепоръча серклаж . Обясни ми защо и тн. Моят проследяващ лекар искаше да се следя само, но аз избрах серклажа. Вече ако се видите с него той ще ви каже за кога и как да се разберете. Първо иска да се пусне микробиология. По-добре да ви вземе още при прегледа при него .
Виж целия пост
# 702
Тъкмо проверих в супердок, но и на двете места, на които преглежда д-р Христов пише, че няма свободни часове. Sad
Виж целия пост
# 703
Обадете се в Надежда, не разчитайте на супердок.
Виж целия пост
# 704
Моето АГ звънна на д-р Христов и той ме извика в София след 4дни. Мина ме през спешен кабинет, за да може директно да ме хоспитализира и да извърши серклажа на другия ден. Малко шоково ми дойде, но всичко минава. Отидох с нагласа за Етко, но той категорично отрече, че имам нужда. Честно казано той даже не беше сигурен и за нормален серклаж, ама вика така и така си тук.. няма на спорим. Нямам предишни загуби или ранни раждания, просто къса шийка , но пък твърда и затворена. Обясни, че Етко е мното травмиращ шийката серклаж и в моя случай въобще не го препоръчва .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия