Лежащи мами - 49

  • 73 375
  • 1 202
# 735
Здравейте, момичета

Предстои ми серклаж при доктор Христов,но след това търся специалист за проследяване на тази рискова бременност в София, моята е и след инвитро.
Можете ли да ми препоръчате лекар, от който вие сте доволни и следящ във връзка със скъсена шийка и износване,, защото няма смисъл да казвам колко притеснена се чувствам заради извървения път.

Благодаря на отзовалите се!
Щом си от София, най-добрият ти вариант да се следиш, е при някой в Надежда. Попитай Христов кой да избереш, защото той не води ЖК, да колкото знам.
Виж целия пост
# 736
Момичета, знам, че е много относително, но кои са т.нар. безопасни седмици за бебетата?
Преди 3 седмици ми измериха 17 мм шийка след по-високо физическо натоварване и дехидратация. След 2 дни на кормагнезин, дължината вече беше 25 мм. Приемам 3х2 магнезий. Вчера бях на преглед и ми изписаха утрогестан вагинално 300 мг вечер.
Вие по кое време вечер го слагате - преди лягане или по-рано?
Виж целия пост
# 737
Моят доктор, когато го питах каза 32-ра г.с.
Аз утрогестан го слагам вечер преди лягане към 21:30ч, спирам да пия вода час преди това, за да издържа поне час и половина без тоалетна.
Виж целия пост
# 738
Моят доктор, когато го питах каза 32-ра г.с.
Аз утрогестан го слагам вечер преди лягане към 21:30ч, спирам да пия вода час преди това, за да издържа поне час и половина без тоалетна.
Много благодаря.
АГ ми каза да устискам до 34 г.с., преди това казваше до 36.
Реално нямам никакви симптоми освен тази шийка от 25 мм и контракции от време на време, които усещам като стягане и не са болезнени или регулярни.
И изобщо не мога да се ориентирам в цялата ситуация - лошо ли е положението, критично ли или бива.
Виж целия пост
# 739
Във коя седмица си сега?
Виж целия пост
# 740
Във коя седмица си сега?
29 г.с
Виж целия пост
# 741
Момичета, някоя от вас да има останали свещички eva qu? Никъде ги няма по аптеките…
Виж целия пост
# 742
Недоносени се водят родени и в 36гс.
Има деца родени и в 29гс с нормално развитие , има и такива родени в 35гс с проблеми.
Аз въобще не разчитах на това устискай до 32 гс и тн. Стисках до 37 гс и тогава отдъхнах.
Виж целия пост
# 743
Момичета, знам, че е много относително, но кои са т.нар. безопасни седмици за бебетата?
Преди 3 седмици ми измериха 17 мм шийка след по-високо физическо натоварване и дехидратация. След 2 дни на кормагнезин, дължината вече беше 25 мм. Приемам 3х2 магнезий. Вчера бях на преглед и ми изписаха утрогестан вагинално 300 мг вечер.
Вие по кое време вечер го слагате - преди лягане или по-рано?

Здравей!
След 27-28 седмица бебето има добри шансове за оцеляване, които с всеки ден се подобряват. Колко по-късно, толкова по-добре. Знам, че след 34 г.с. е доста по-спокойно, но, разбира се,  най-добре е в 9 месец. Имам син роден в 31 г.с., сега е на 16 г., жив и здрав, но си е голямо премеждие раждането на недоносено бебе и не го препоръчвам 😊
Затова пазене на леглото - трудно е, но се забравя, а и всяка секунда лежане си струва!
Успех и до финал!
Виж целия пост
# 744
Здравейте, момичета. Чета ви от около месец, имах едно такова лошо предчувствие че ще се присъединя и ето.. 18г.с съм с плацента превия диагностицирана вчера и с пореден кръвоизлив, Слава Богу,овладян . Та от вчера съм в болницата,плътно на леглото, предполагам ще ме изпишат до няколко дни и започва голямото лежане и хапване .
Има ли друга мама с ниска плацента?
Виж целия пост
# 745
И аз да се отчета, днес бях на преглед при следващия АГ. Шийката е 21 мм , въпреки поставянето на серклажния песар пак се скъсява. Сега съм 27 г.с. и съм доста притеснена. Нямам контракции , микробиологията е чиста. Препоръките са стриктно лежане .
Успех и кураж на всички мами ❤️
Виж целия пост
# 746
Препоръчват ли ви кортикостероиди , заради риск от преждевременно раждане? На мен ми сложиха в 27 ма седмица, стигнах до 31-ва и пак искат. Иначе от 26- та казаха, че водите могат да изтекат, но ето, че стигнах до 31-ва.
Виж целия пост
# 747
Не са ми слагали кортикостероиди. Също не само казвали за водите , че има опасност да изтекат.
Вчера ми каза , че след 32 седмица шансовете с всеки ден се увеличават
Виж целия пост
# 748
Здравейте!
Някой да е правил серклаж при д-р Любомир Христов в 15 г.с. ?
Моля някой ако има повече информация да сподели - настаняване, престои, цена.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 749
Здравейте. Аз правих при него , но в края на 16гс. Първи ден настаняване и преглед, втори ден серклаж ( в моя случай обикновен) , трети ден изписване. Не помня точно колко заплатих май месец , но ми се върти 700лв ( имах и направление).
Чудесно отношение получих.
Серклажа му издържа до края и имам бебе на 3 седмици вече Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия