Работа, CV-та, HR-и, съвети - 80

  • 30 593
  • 853
# 195
Агнетата и прасетата са бонус към заплатите.Щото ни плащат с прасета, затова изкупихме Оазисите в Пловдив и ги даваме под наем на пловдивчани.
Виж целия пост
# 196
А ние защо да нямаме, щом хасибе има…
Те на Хасибе не са ѝ от държавата. Така че не виждам основание за претенцията. Има кой да финансира неправителствени организации, консултиращи Хасибе. Съответно Хасибе си има консултанти. Защо няма кой да финансира такива за останалите? Защото не е рентабилно. Защото Хасибе си ползва консултантите, но като дойдат избори отива и послушно гласува за този, който го финансира тези консултанти. Та ето защо нямаш. Нищо общо няма държавата тук. Само политически и икономически интереси на недържавни структури.

В интернет има и как да си направиш сам ремонта или как да лекуваш даден здравословен проблем....
Има и как да си подадеш данъчната или имотната декларация и какви са правата ти, като работещ по трудов договор.
Виж целия пост
# 197
Фактът е че се купуват и имоти и скъпи коли. Как? Софиянци, корпоративните служители и прочие хора плащащи си данъците сме нямали право да питаме. Можем само да съчувстваме, че след години далавери в сивия сектор, накрая като се опре до вписаното в документите далверите секвали... Scream колко жестоко!
Значи първо беше, че законите ги нямало достъпни в интернет, после неграмотните не можели да ги прочетат. Сега налагало им се да питат във форумите - ами да питат, без пари е! Между другото половината питащи тук не им е проблем разбирането на КТ, а търсят вратичка за поредната далавера, ако може нещо повече от дължимото да се изсмуче.

И една извънредна новина за всички онеправдани - жителството беше отменено!!! Като не можете да си намерите хубава работа вкъщи на дивана - грабвайте куфарите и тругвайте за София, Пловдив, Бургас, Варна, Германия, Франция, САЩ... Където си решите сре свободни да ходите.
Виж целия пост
# 198
.
Виж целия пост
# 199
Кой е казал тука, че ги няма законите в интернет, няколко пъти писахме точно обратното! Но не е в това въпроса, а в манталитета, както каза светулка, като ти плащат с прасета…
Нищо лично, това го разбирам добре, изказването ми не е претенция, след като за себе си не се считам за ощетено неосведомена от държавата, а изказване за идеална ситуация. Не знам някъде по света дали има такива кампании. Всъщност мисля, че в щатите имаше като част от програми за намаляване на междурасови неравенства. Разбира се, че и там има много лобита зад такива инициативи.
Виж целия пост
# 200
Те в София  и Германия тях чакат с отворени обятия и чували с пари.
Виж целия пост
# 201
И една извънредна новина за всички онеправдани - жителството беше отменено!!! Като не можете да си намерите хубава работа вкъщи на дивана - грабвайте куфарите и тругвайте за София, Пловдив, Бургас, Варна, Германия, Франция, САЩ... Където си решите сре свободни да ходите.

Айде, стига с тез куфари..... Те в София, Пловдив, Бургас, Варна, Германия, Франция, САЩ лук чукат за някой си. Нали това преместване става с пари. Като отиде човек в София, Пловдив, Бургас, Варна, Германия, Франция, САЩ какво точно ще прави. Застава на гарата и чака златната възможност?!?!!

Само за преместването на сам човек без семейство са нужни минимум 2 хил. лв. Даже не съм сигурна, че ще стигнат. Ако е семейство, поне 5.....
Отделно дали и каква работа ще си намери, също и след колко време.
Виж целия пост
# 202
Чакайте сега, нали тезата беше, че в малките населени места гадните чорбаджии принуждавали хубавите, умни и добри хора да нарушават закона и те нямали избор, защото нямало други опции в малките градчета? Нали вината е само и единствено, на 1000000% в работодателите, липсата на избор и липсата на държава? Как така какво ще правят в Германия или Франция, нали там има държава и институции, ще се погрижат хубавите и добри онеправдани хора да са заринати с пари, нали?

П.П. Не 2 хиляди лева, а 2 милиона евро трябват за преместването, толкова излиза 200 квадрата мезонет до Борисовата градина, нова S- класа и таксата за частната детска градина ръководена от нобелов лауреат, пък нали установихме, че без това не се живее.
Виж целия пост
# 203
Ето това е разликата между богатата София и бедната провинция.В София повечето си купуват жилища с кредити, а в провинцията повечето кеш.Този кеш не е събиран с глад.

Обикновено този, който купува в кеш или е местния феодал или е някой обикновен човек, който е продал всички ниви и имоти на село. Някой със 700лв заплата чакай да изкара кеш.
Виж целия пост
# 204
Бойко, ти даваш ли си сметка, че у нас освен корпорациите и някои съвестни собственици на дребен бизнес, 90% е сива икономика
Виж целия пост
# 205
Който не е мързелив и в най-забутаното село ще изкара пари, а който не го бива, не в Германия и Франция, ами и в космоса да отиде, пак ще е същото.
Ама за по-близо да опита София, там парите растат по дърветата.
Виж целия пост
# 206
Бойко, ти даваш ли си сметка, че у нас освен корпорациите и някои съвестни собственици на дребен бизнес, 90% е сива икономика

Май се поувлякохте... Какво имаш предвид под 90%?  Фирмите с 90% от брутния продукт или 90% от фирмите като бройка, където ЕТ бай Пешо и Лукойл все се броят за един брой фирма? Че има сива икономика, има. Ама чак пък 90%...
Виж целия пост
# 207
Стигнахме до любимата ми част:
- В провинцията няма работа / заплатите са ниски / не осигуряват на реалноя доход.
- Ами защо не се преместите някъде с повече възможности за по-висок доход, София, извън България?
- Как не! Те там само нас чакат.

Те щото са някакви извънземни хората, които намират прилична работа в София или чужбина. Е, сигурно са излезли от зоната си на комфорт… два… три пъти…

@bubolina73, последният ти пост е толкова противоречив, че няма на къде.
Виж целия пост
# 208
Какво значение има от гледна точка на търсещия работа, чс? В случая тези уточнения разводняват въпроса, как можело хора да се съгласяват на пари на ръка…
Виж целия пост
# 209
Не знам колко процента е сивата икономика. Но например всички сервизи за коли които сме посещавали, освен официалните представителства, не издават фактури. Ако си поискаме фактура цената става с 20%  повече.
До нас има малък търговски център с магазинчета под наем. Никой не издава касова бележка. В центъра на Бургас половината магазини за дрехи не издават касови бележки.
Мога да изброявам още много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия