МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 58 151
  • 845
# 435
Здравейте, дами. Направихме една спермограма в Щерев февруари, според която, броя, подвижността и морфологията бяха мн зле - 1% по Крюгер. Ходихме при Кацаров, който даде да пием Полукс Форте и Вигон Д и ни прати в Инвитро клиника София т.е на Владимиров. Миналата седмица отново досаждах тук за мнения. Та вчера ходихме в тази клиника и излезе спермограмата. Диагнозата е Normozoospermia и 15% Крюгер. Спермограмата изглежда като написана на Word с доста безвкусен шрифт, но това е лирично отклонение от моя страна. Преди да я направим дойде дамата, която мисля, че провежда броенето на плувците и зададе няколко мн интересни въпроса от сорта на: ТАЗИ СПЕРМОГРАМА КОЯ ВИ Е, ПЪРВА ИЛИ ВТОРА; ТЯ ЗА ФОНДА ЛИ ВИ ТРЯБВА ИЛИ ЗА ВАС; ПЪРВАТА ИМАШЕ ЛИ ОТКЛОНЕНИЯ; ВАС КОЙ ЛЕКАР ВИ НАСОЧИ; ЛЕЧЕНИЕ ПРОВЕДЕНО ЛИ Е ( НА ОТГОВОР ДА, ТЯ ДОРИ И НЕ ПОЖЕЛА С КАКВО Е БИЛО ПРОВЕДЕНО).
Като заключение освен, че се чувствам малко подведена и много ядосана бих искала да попитам. Някой правил ли е спермограма в Афродита? Тъй като явно има нещо гнило в цялата работа, или Полукс форте е решението на безплодието в днешни дни Grinning
Виж целия пост
# 436
Pin_Point, на предната страница коментирах сходен казус. Има някакъв проблем със СГ в момента в едната от клиниките, макар, че се рових в стари теми и през годините е имало и други случаи на смайващи разлики в СГ, даже и при правени през седмица нарочно.

Явно ще ходя на трета, като клоня към Надежда или Малинов.

Това си плаче за журналистическо разследване направо... СГ не са евтини, резултата е фундаментален за репродуктивноте здраве, а резултата е кой каквото му скимне.
Виж целия пост
# 437
Здравейте, дами. Направихме една спермограма в Щерев февруари, според която, броя, подвижността и морфологията бяха мн зле - 1% по Крюгер. Ходихме при Кацаров, който даде да пием Полукс Форте и Вигон Д и ни прати в Инвитро клиника София т.е на Владимиров. Миналата седмица отново досаждах тук за мнения. Та вчера ходихме в тази клиника и излезе спермограмата. Диагнозата е Normozoospermia и 15% Крюгер. Спермограмата изглежда като написана на Word с доста безвкусен шрифт, но това е лирично отклонение от моя страна. Преди да я направим дойде дамата, която мисля, че провежда броенето на плувците и зададе няколко мн интересни въпроса от сорта на: ТАЗИ СПЕРМОГРАМА КОЯ ВИ Е, ПЪРВА ИЛИ ВТОРА; ТЯ ЗА ФОНДА ЛИ ВИ ТРЯБВА ИЛИ ЗА ВАС; ПЪРВАТА ИМАШЕ ЛИ ОТКЛОНЕНИЯ; ВАС КОЙ ЛЕКАР ВИ НАСОЧИ; ЛЕЧЕНИЕ ПРОВЕДЕНО ЛИ Е ( НА ОТГОВОР ДА, ТЯ ДОРИ И НЕ ПОЖЕЛА С КАКВО Е БИЛО ПРОВЕДЕНО).
Като заключение освен, че се чувствам малко подведена и много ядосана бих искала да попитам. Някой правил ли е спермограма в Афродита? Тъй като явно има нещо гнило в цялата работа, или Полукс форте е решението на безплодието в днешни дни Grinning

Здравейте! Защо не опитате и с една консултация в Свети Лазар при д-р Лачев? Малко късно го казвам, но виждам че са имали на 17 май ден за консултации с техните специалисти. https://www.facebook.com/SvetiLazarHospitalBulgaria/posts/pfbid0 … vXdTk8jfrAJrbVFql
Виж целия пост
# 438
Мнение за ембрио лепило , за първи път ще правим инвитро с тератозооспермия сме и 2 нагънати тръби . Колко продължава целия процес , може ли насоки и мнения .
Виж целия пост
# 439
Мнение за ембрио лепило , за първи път ще правим инвитро с тератозооспермия сме и 2 нагънати тръби . Колко продължава целия процес , може ли насоки и мнения .
Тератозооспермия, задължително и днк фрагментация пуснете.
Нагънати тръби, следете за хидросалпингс, има опасност от извънматочна бременност.
Ембриолепило, препоръчително е да сложите когато стигнете до трансфер.
Много и качествени ембриончета ви пожелавам!🍀
Виж целия пост
# 440
Pin_Point, на предната страница коментирах сходен казус. Има някакъв проблем със СГ в момента в едната от клиниките, макар, че се рових в стари теми и през годините е имало и други случаи на смайващи разлики в СГ, даже и при правени през седмица нарочно.

Явно ще ходя на трета, като клоня към Надежда или Малинов.

Това си плаче за журналистическо разследване направо... СГ не са евтини, резултата е фундаментален за репродуктивноте здраве, а резултата е кой каквото му скимне.

Аз лично съм много ядосана. И просто искам да видя 3-тата спермограма и ако наистина Инвитро клиника София дават такива резултати възнамерявам тази разлика и нашата история да я споделя където мога, за да не си дават хората парите на вятъра. Най - очарована бях като в рамките на 2 часа не видях повече нито един мъж да чака за изследване или да взема резултат.
Виж целия пост
# 441
Pin_Point, на предната страница коментирах сходен казус. Има някакъв проблем със СГ в момента в едната от клиниките, макар, че се рових в стари теми и през годините е имало и други случаи на смайващи разлики в СГ, даже и при правени през седмица нарочно.

Явно ще ходя на трета, като клоня към Надежда или Малинов.

Това си плаче за журналистическо разследване направо... СГ не са евтини, резултата е фундаментален за репродуктивноте здраве, а резултата е кой каквото му скимне.

Аз лично съм много ядосана. И просто искам да видя 3-тата спермограма и ако наистина Инвитро клиника София дават такива резултати възнамерявам тази разлика и нашата история да я споделя където мога, за да не си дават хората парите на вятъра. Най - очарована бях като в рамките на 2 часа не видях повече нито един мъж да чака за изследване или да взема резултат.



При мен беше обратното - в едната клиника бях сам, а при ИК София имаше колега в другото помещение Grinning

Кофтито е, че фалшива добра спермограма е по-неприемлива от фалшива лоша. Това може да доведе до непоправими последици.
Наистина не знам какво може да се направи. И двете клиники казаха, че методите им са проверени и доказали се във времето.

Тъпото е, че гледах архивните теми и там има всякакви варианти на припокриване между резултатите на Щерев, София, Надежда и Малинов. Имаше даже случай, в който чак спермограма в Турция е показала истината, а всички български са били грешни.

Не разбрах има ли поне една репродуктивна клиника, чиято лаборатория да е сертифицирана от външен контрол? Или която да си изпраща резултатите на друго място за потвърждение?
Виж целия пост
# 442
Pin_Point, на предната страница коментирах сходен казус. Има някакъв проблем със СГ в момента в едната от клиниките, макар, че се рових в стари теми и през годините е имало и други случаи на смайващи разлики в СГ, даже и при правени през седмица нарочно.

Явно ще ходя на трета, като клоня към Надежда или Малинов.

Това си плаче за журналистическо разследване направо... СГ не са евтини, резултата е фундаментален за репродуктивноте здраве, а резултата е кой каквото му скимне.

Аз лично съм много ядосана. И просто искам да видя 3-тата спермограма и ако наистина Инвитро клиника София дават такива резултати възнамерявам тази разлика и нашата история да я споделя където мога, за да не си дават хората парите на вятъра. Най - очарована бях като в рамките на 2 часа не видях повече нито един мъж да чака за изследване или да взема резултат.



При мен беше обратното - в едната клиника бях сам, а при ИК София имаше колега в другото помещение Grinning

Кофтито е, че фалшива добра спермограма е по-неприемлива от фалшива лоша. Това може да доведе до непоправими последици.
Наистина не знам какво може да се направи. И двете клиники казаха, че методите им са проверени и доказали се във времето.

Тъпото е, че гледах архивните теми и там има всякакви варианти на припокриване между резултатите на Щерев, София, Надежда и Малинов. Имаше даже случай, в който чак спермограма в Турция е показала истината, а всички български са били грешни.

Не разбрах има ли поне една репродуктивна клиника, чиято лаборатория да е сертифицирана от външен контрол? Или която да си изпраща резултатите на друго място за потвърждение?

Съгласна съм, че фалшиво добър резултат е мн по - лош от истински лошия. Ние бяхме готови дори вчера след това велико изследване да ходим при Кацаров с идеята да ни даде препоръка за фонда. А вчера след като моя човек отиде да даде материал дамата, която ни разпита подобно за какво ни е и т.н каза че в спермограмата има включена безплатна консултация с репродуктивен, когато имаме време да идем не били заети.
Виж целия пост
# 443


Съгласна съм, че фалшиво добър резултат е мн по - лош от истински лошия. Ние бяхме готови дори вчера след това велико изследване да ходим при Кацаров с идеята да ни даде препоръка за фонда. А вчера след като моя човек отиде да даде материал дамата, която ни разпита подобно за какво ни е и т.н каза че в спермограмата има включена безплатна консултация с репродуктивен, когато имаме време да идем не били заети.

Мисля, че навсякъде има включена консултация и обсъждане на резултата.
Иначе мен Кацаров ме насочи към ИК София - потърсих го, след като андролога от другата клиника ми препоръча освен добавките да нося шорти и да не си държа мобилния телефон в джоба. Grinning Не се чувствам светило спрямо хора, учили и практикували по няколко десетилетия, но и у нас има общности, в които мъжете носят дънки и боксерки и не се откъсват от мобилния си телефон и имат по 5 деца.

Моля, в момента в който направите трета спермограма, споделете клиниката и резултата тук, за да си направя и аз изводите.
Виж целия пост
# 444
Здравейте, дами. Направихме една спермограма в Щерев февруари, според която, броя, подвижността и морфологията бяха мн зле - 1% по Крюгер. Ходихме при Кацаров, който даде да пием Полукс Форте и Вигон Д и ни прати в Инвитро клиника София т.е на Владимиров. Миналата седмица отново досаждах тук за мнения. Та вчера ходихме в тази клиника и излезе спермограмата. Диагнозата е Normozoospermia и 15% Крюгер. Спермограмата изглежда като написана на Word с доста безвкусен шрифт, но това е лирично отклонение от моя страна. Преди да я направим дойде дамата, която мисля, че провежда броенето на плувците и зададе няколко мн интересни въпроса от сорта на: ТАЗИ СПЕРМОГРАМА КОЯ ВИ Е, ПЪРВА ИЛИ ВТОРА; ТЯ ЗА ФОНДА ЛИ ВИ ТРЯБВА ИЛИ ЗА ВАС; ПЪРВАТА ИМАШЕ ЛИ ОТКЛОНЕНИЯ; ВАС КОЙ ЛЕКАР ВИ НАСОЧИ; ЛЕЧЕНИЕ ПРОВЕДЕНО ЛИ Е ( НА ОТГОВОР ДА, ТЯ ДОРИ И НЕ ПОЖЕЛА С КАКВО Е БИЛО ПРОВЕДЕНО).
Като заключение освен, че се чувствам малко подведена и много ядосана бих искала да попитам. Някой правил ли е спермограма в Афродита? Тъй като явно има нещо гнило в цялата работа, или Полукс форте е решението на безплодието в днешни дни Grinning

Ние имаме 3 хубави спермограми на различни места и в различни години:2020, 2021 и 2022 съответно при специалист от Плевен, в Надежда и в Афродита. Така че би трябвало СГ в Афродита да са ок. Ако не са, вече не бих могла да знам къде в Б-я са...
Виж целия пост
# 445
Спермограмите в Адела се доближиха най-много като параметри до тези които правихме в Турция.
Най-нереално добри бяха в Токуда.
Виж целия пост
# 446
Спермограмите в Адела се доближиха най-много като параметри до тези които правихме в Турция.
Най-нереално добри бяха в Токуда.

Имате ли представа в Адела какъв метод на анализ ползват? И имаха ли горе-долу съвпад с някои от другите български?
Виж целия пост
# 447
Спермограмите в Адела се доближиха най-много като параметри до тези които правихме в Турция.
Най-нереално добри бяха в Токуда.

Имате ли представа в Адела какъв метод на анализ ползват? И имаха ли горе-долу съвпад с някои от другите български?
Не знам дали ръчно или машинно ги правят, но там бяха най зле и съответно в Турция ги потвърдиха.
Афродита, Токуда, Геника и  други в лаборатории  почти еднакви излизаха, но нищо общо с реалността, като все пак в Геника си излезе зле снк фрагментацията.
Виж целия пост
# 448
Спермограмите в Адела се доближиха най-много като параметри до тези които правихме в Турция.
Най-нереално добри бяха в Токуда.

Имате ли представа в Адела какъв метод на анализ ползват? И имаха ли горе-долу съвпад с някои от другите български?
Не помня какъв метод ползваха, ръчен или машинен.
В Афродита, Геника,Токуда и другите лаборатории и на нерепродуктивни клиники включително бяха почти еднакви, но много се разминаваха с реалността.
Като в Геника си излезе висока днк фрагментацията обаче.
Виж целия пост
# 449
Моля за мнения , и кои стойности се гледат за подаване към Цар .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия