Септември посрещаме с вълнение, в дома ни идва ново попълнение! СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ 2022 ❤ (ТЕМА 6)

  • 47 963
  • 776
# 165
Ние сега се връщаме от Шейново. Аз цял ден не съм усещала бебето и супер паникьосана. Мъжът ми напротив е много спокоен винаги и супер уравновесен. Бебето си се движеше активно, а аз изобщо не го усещам. Супер странно. Само една контракция се отчете и то не особено силна. Акушерката на смяна ми обясни за контракциите, че при раждане се отчитали поне 50. Явно толкова трябва да са за да се счита, че раждането е започнало активно.
Виж целия пост
# 166
Дописвам: днес във фб в 1 наум от 14.00 ще има лекция за ясли и градини и адаптация на дечицата- може да погледне, който му е интересно Simple Smile
Аз нямам против да ме бръкнат, ако това ще предозвика раждането, вече съм в седмица, кпято си е ок. Но ще реша на място като отида. Ще попитам задължително ли е- това няюа никакво значение за водите- налаляли или не, нъркането е само за разкритие.
Моят приятел не е от разговоршивите,но ужасно се вълнува, защото му е първо дете, не го показва, но знам. Оставил ме е аз да подготвя всичко,може би защото съм контролираща и имам опит и така се и изказвам, но има желание да се научи да поставя столчето,да сглобява количката и тн., което е супер,защото аз бях най-,слаба в това и така и никога не успях с близначките. И той е хоумофис, но мен това винаги ме е изнервяло,не само сега. Говорили сме,че когато се роди бебето, ще имаме нужда той да работи понякога от другаде, иначе ще откачим и двамата. За щастие е съгласен.интересно ми е как ще се държи като започна да раждам. Аз съм мн хладнокръвна в стресови моменти,но винаги съм била сама и е трябвало просто да бъда такава, и се чудя той как ще е. Ще е фън. Нямам търпение!😆
Виж целия пост
# 167
И моят е хоум офис, но аз се радвам. Обичам да прекарваме време заедно и ако беше в офиса щях да откача сама вкъщи 😁 Иначе обичайно той е по спокоен и уравновесен, но сега и на него му е напрегнато. Онази нощ не спал добре изобщо и на сутринта се оплаква . И аз му викам: защо не си спал, а той: готвя се за раждане 🤣 Умрях от смях, викам ти ли ще раждаш. Ама така е при първо дете. Иначе всеки път като получа контракция, че аз имам доста, ме пита какво, какво. Защото аз спирам да говоря и почвам да дишам, за да мине стягането. Викам му, не свикна ли вече, контракция имам, ще мине😁
И аз нямам търпение иначе, сутрин се вълнувам, вечер се страхувам и така до края
Виж целия пост
# 168
И моят е хоум офис Grinning И си свикнах вече 6м да сме си заедно и ми е много добре. После с бебето също ще ми е много удобно. Иначе е доста спокоен и същевременно развълнуван, само се притеснява да не тръгне бебето само, а да си изчака датата. Особено предвид, че сега уикенда няма да го има.
Аз реших понеделник/вторник да ходя за това направление. Според вас би ли било проблем ако бебето тръгне и отида да раждам без направлението за хоспитализация?
Виж целия пост
# 169
Относно мъжете - преди да родя и моя беше много спокоен за всичко. Ама той си е такъв характер.
От вчера сме си вкъщи с бебето и той много помага. Снощи имахме период на не спане от 1 до 3 часа и той стоически си го приспиваше и ме остави малко да си почина. Не бях спала от дни....Днес пак е залепен за бебето. Помага. Само дето не може да кърми Stuck Out Tongue Winking Eye , иначе щеше да ме отмени нацяло.
Айде, момичета,остана ви малко, скоро ще се радвате и вие на едно мрънкащо бебе Joy . Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 170
Здравейте , предстои ми секцио (понеже бебко е седалищно) доста съм притеснена , защото ми е първа бременност и до последно мислих ,че ще успея да родя нормално . Та въпроса ми е има ли някой опериран по метода Щарк ? Говорих с лекаря ,но държа и на вашето мнение . Наистина ли е по-безболезнено , белега по - невидим ,изправят те на крака същия ден и шанса за нормално последващо раждане е по-висок ? Държа на отложено клампиране и водят метода на Щарк с по-малко рискове и следователно възможността да се отложи клампирането за по-дълго би трябвало да е по-голяма ?
Извинявам се за дългия пост , наистина съм притеснена от операцията .
Благодаря !
Виж целия пост
# 171
Момичета, днес се роди Светлозара! В 38 седмица, нормално раждане, 3400гр и 47см.

Родих за два часа и половина. Имах леки болки сутринта и едно по-голямо "мокро" петно на бельото, което помислих, че водите ми започват да изтичат. Заведохме детето на градина, изкъпах се, оправих се, даже мъжът ми ми направи последна бременна снимка 😀 и тръгнахме към Майчин дом. Прегледаха ме и се оказах с 4,5см разкритие. Подготвиха ме, сложиха ми упойка и система окситоцин и започнах да чакам. От упойката не усещах никакви болки, беше много приятно, направо си почивах. Но накрая вече като започнаха напъните упойката ме отпусна и усетих всичко... Болеше си, няма да си кривя душата, но някак си бързо мина. Може би с 5-6 напъна 

Късмет на всички предстоящи майки ❤️
Виж целия пост
# 172
Момичета, днес се роди Светлозара! В 38 седмица, нормално раждане, 3400гр и 47см.

Родих за два часа и половина. Имах леки болки сутринта и едно по-голямо "мокро" петно на бельото, което помислих, че водите ми започват да изтичат. Заведохме детето на градина, изкъпах се, оправих се, даже мъжът ми ми направи последна бременна снимка 😀 и тръгнахме към Майчин дом. Прегледаха ме и се оказах с 4,5см разкритие. Подготвиха ме, сложиха ми упойка и система окситоцин и започнах да чакам. От упойката не усещах никакви болки, беше много приятно, направо си почивах. Но накрая вече като започнаха напъните упойката ме отпусна и усетих всичко... Болеше си, няма да си кривя душата, но някак си бързо мина. Може би с 5-6 напъна 

Късмет на всички предстоящи майки ❤️
Честито бебче!
Виж целия пост
# 173
Честита да е Светозара! Да расте здрава, умна и любопитна! Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Хора, моля ви кажете нещо позитивно и успокояващо за раждането, защото в сряда ми предстои предизвикано раждане и много ме е страх 😬. Преди малко гледах една лекция за методи за обезболяване по време на раждане, но вместо да ме успокои само ме стресира още повече😫.
Виж целия пост
# 175
Честитоо! Дано всички така бързо минем Wink
Виж целия пост
# 176
Софийска мама, честита дъщеричка! Да ти е жива и здрава! 💐
Виж целия пост
# 177
[video][/video]
Здравейте , предстои ми секцио (понеже бебко е седалищно) доста съм притеснена , защото ми е първа бременност и до последно мислих ,че ще успея да родя нормално . Та въпроса ми е има ли някой опериран по метода Щарк ? Говорих с лекаря ,но държа и на вашето мнение . Наистина ли е по-безболезнено , белега по - невидим ,изправят те на крака същия ден и шанса за нормално последващо раждане е по-висок ? Държа на отложено клампиране и водят метода на Щарк с по-малко рискове и следователно възможността да се отложи клампирането за по-дълго би трябвало да е по-голяма ?
Извинявам се за дългия пост , наистина съм притеснена от операцията .
Благодаря !

Здравейте, преди 10 дни родих със спешно секцио по стандартният метод. За мен секциото е нищо в сравнение със нормалното раждане ( при мен започна нормално ) . Аз лично съм много щастлива , че родих по този начин и пак бих предпочела така да се стечат обстоятелствата. Възстановяването ми беше точно за 1 днен , а в същият ден първи вече се грижех за детето си самостоятелно. А от ден 2 хвърчат по коридорите. Не е приятно , но не е нищо особенно лично мен месечният ми цикъл ме боли повече. Моят съвет е да сте спокойна, да мислите за срещата с бебчето и да срещата лекарите си. Другото което е настоявайте за по-скорошно раздвижване. Мен ме вдигнаха на 8 час , а във времето пред което чаках раздвижване се движих в леглото ( много добре подготвя тялото ). Всичко ще бъде наред . Бъдете спокойно. Леко раждане ви желая.


Софийска мама ,да ти е честита Светлозара, нека бъде здрава, щастлива и благословена.
Виж целия пост
# 178
Честита да е Светлозара! Много здрава и щастлива!
Момичета, днес се роди Светлозара! В 38 седмица, нормално раждане, 3400гр и 47см.

Родих за два часа и половина. Имах леки болки сутринта и едно по-голямо "мокро" петно на бельото, което помислих, че водите ми започват да изтичат. Заведохме детето на градина, изкъпах се, оправих се, даже мъжът ми ми направи последна бременна снимка 😀 и тръгнахме към Майчин дом. Прегледаха ме и се оказах с 4,5см разкритие. Подготвиха ме, сложиха ми упойка и система окситоцин и започнах да чакам. От упойката не усещах никакви болки, беше много приятно, направо си почивах. Но накрая вече като започнаха напъните упойката ме отпусна и усетих всичко... Болеше си, няма да си кривя душата, но някак си бързо мина. Може би с 5-6 напъна  

Късмет на всички предстоящи майки ❤️


Аз днес станах леля и чувството е страхотно! Направо нямам търпение и аз да родя вече!
Виж целия пост
# 179
Честито бебче! Да е жива и здрава !
Момичета, днес се роди Светлозара! В 38 седмица, нормално раждане, 3400гр и 47см.

Родих за два часа и половина. Имах леки болки сутринта и едно по-голямо "мокро" петно на бельото, което помислих, че водите ми започват да изтичат. Заведохме детето на градина, изкъпах се, оправих се, даже мъжът ми ми направи последна бременна снимка 😀 и тръгнахме към Майчин дом. Прегледаха ме и се оказах с 4,5см разкритие. Подготвиха ме, сложиха ми упойка и система окситоцин и започнах да чакам. От упойката не усещах никакви болки, беше много приятно, направо си почивах. Но накрая вече като започнаха напъните упойката ме отпусна и усетих всичко... Болеше си, няма да си кривя душата, но някак си бързо мина. Може би с 5-6 напъна 

Късмет на всички предстоящи майки ❤️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия