Разпределение на финанси вкъщи.

  • 12 985
  • 240
# 210
Винаги съм казвала, че в България има хора, които ги обединява само гражданството.
Те няма да се срещнат никога и никъде, освен ако единият не е обслужващ персонал
Но ти вярваш ли, че всеки оплакващ се, всъщност изнемогва с парите? Аз не.
Да ползвам клишето - на един не му стига за хляб, на друг - за яхта.

Да, съгласна съм за това, че много българи няма да се срещнат никъде. И това е нормално, навсякъде по света има бедни и богати. Имах предвид работещите хора, основно тези на заплата, защото те пишат в темата за работа.

Дали всеки оплакващ се изнемогва, не знам. Аз съм от тия, които никога не се оплакват и това ми е чуждо.
Виж целия пост
# 211
По принцип е нормално в различните семейства нещата да са организирани по различен начин. Всеки си има модел, заложен от детството. Важното е съпрузите да ги устройва, пък вече какво казват лелките от квартала/форума не е толкова важно. Неприятното е, когато някой се чувства неоценен/неразбран/прецакан в брака си по финансови или други причини. Финансовият аспект е един от основните в брака и, независимо по какъв начин, там трябва да си има  много конкретни споразумения, които да устройват и двамата. За едни това е разделен бюджет, за други е общ такъв. При нас е общ.
 
Не знам, Шерилин, какво ти пречи, че нечии мъже купуват на  жени си глезотии Simple Smile))
Виж целия пост
# 212
Имах предвид работещите хора, основно тези на заплата, защото те пишат в темата за работа.
Заплати има от 800 до....да кажем 5 000. И всичките тези хора са наемници, не със собствен бизнес. Но ще се съгласиш, че има разлика
Виж целия пост
# 213
Така е, Сиско, наистина.

Мария грам не ми пречи кой какво купува на жена си. Но темата е за да коментираме.
Виж целия пост
# 214
Все някой трябва да изнемогва от работа, в идеалния случай и двамата, щото нали, колкото повече, толкова повече. Аз изнемощял съпруг не ща, обаче..
 Нищо де, така се отглеждат деца. 😂
Виж целия пост
# 215
За да купува и глези един мъж не е задължително да бъхти. И да един мъж трябва да купува и глези по дифолт.
Виж целия пост
# 216
За да купува и глези един мъж не е задължително да бъхти. И да един мъж трябва да купува и глези по дифолт.
Точно така. И да, една жена трябва да готви, чисти, пере и гледа децата по дифолт.
Виж целия пост
# 217
Именно, ако ще е игра на дифолти, те са и за мъжете, и за жените. Не може само за единия.
Виж целия пост
# 218
За да купува и глези един мъж не е задължително да бъхти. И да един мъж трябва да купува и глези по дифолт.
Четеш ли какво съм написала? Не е задължително да бъхти.Ако има мозък в главата си ,разбира се.Пари не се правят с бъхтене.
Виж целия пост
# 219
Аз Мария я разбирам съвсем добре и да ви кажа, така се добре се живее.
И като жена, майка и като партньор.
Аз мога да отговоря не със 100, а със 100 хил, но не го намирам за нужно.
Мъж, за когото грижата за децата и жена му е приоритет, дори и финансов, за мен е мъж на място.
Да бъхтам - знае, че мога. Просто не искам вече.
Виж целия пост
# 220
Аз Мария я разбирам съвсем добре и да ви кажа, така се добре се живее.
И като жена, майка и като партньор.
Аз мога да отговоря не със 100, а със 100 хил, но не го намирам за нужно.
Мъж, за когото грижата за децата и жена му е приоритет, дори и финансов, за мен е мъж на място.
Да бъхтам - знае, че мога. Просто не искам вече.
Мария каза и че мъжът и жената са един отбор.
Дали е добре в един отбор единият бъхти, а другият да каже "не искам вече"?
Виж целия пост
# 221
Ако си е подложил - да направи защитено жилище за колорадски бръмбари, ако ще Wink
Виж целия пост
# 222
за жената разбрахме, че трябва да си приготви 20к преди да роди, а за мъжа колко е?
Виж целия пост
# 223
за жената разбрахме, че трябва да си приготви 20к преди да роди, а за мъжа колко е?
Е как? Той нали още с раждането на детето, от изписването на майката от родилното ще скочи обратно в офиса, защото има и дете вече и трябва да работи за трима (буквално). Няма защо да заделя предварително...
Виж целия пост
# 224
Без кеш в аванс - никоя няма да му роди.
Ако ще остроумничите, правете го с финес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия