Сполучливи имитации на маркови парфюми - 46

  • 52 489
  • 737
# 630
Скромен Монтал? Няма такова животно.
Оригиналът е нахален, траен и излъчващ. Пробвай на Мартинез.
Мартинез е топ. Точно като оригинала.
Така ли? На Мартинез варианта ми харесва повече! На Заг не ми допадна изобщо.
Обаче ,че чакам да стане топло и да си го взема.
Аз мисля, че е зимен аромат!
Определено е зимен. Доста тежък и наситен аромат е, лятото изобщо не е за него.
Виж целия пост
# 631
Някой знае ли какво имитира Zara Fashionably London ?
Виж целия пост
# 632
..... Или парфюм пръснат на различно място на тялото мирише различно, или просто човек не може да избяга от вкуса и предпочитанията си. А аз си мисля как преоткривам себе си и нови страсти и аромати. Weary
О, не си само ти.
Вършим нещо с една позната...4-5 часа седим една до друга и много ми хареса с какво се беше парфюмирала. Някакъв парфюм на Avon. После се оказа имитация на мой любим парфюм, който на всичкото отгоре имах и в оригинал. 🤪  
Без да се водим от имена....носа май си решава 🙂
Виж целия пост
# 633
340  INTENSE CAFE /MONTALE - Мартинез
За този аромат става въпрос нали?
Да не бъркам аз нещо?
Ако е за същия на Мартинез го пробвах на блотер и ароматът е ориенталски с прекрасни ароматни рози. Прекрасен.
Пудрен ,леко флорален ,кафето се усеща но не натрапчиво ,само напомня за себе си и рози. Много ароматни ,прекрасни рози.
Изобщо не ми се видя тежък и дори съм си отбелязала да си го взема на пролет за топлите месеци.

Знаете ли дали има имитация на този аромат?
Rumeur 2 rose /Lanvin
Още един разкошен аромат с рози с невероятен шлейф.
Ако няма имитация ,нещо подобно на този?
Виж целия пост
# 634
Аз в Интенз кафе на Заг изобщо не усещам рози. Ако превъзмогна бирената му нотка, може и да го поразнося.
Виж целия пост
# 635
Да дам отзив от първото носене на LeParfum - Bal d'Afrique.
Значи, не издържах и реших да го пробвам днес.
Като интензитет много ми допадна, даже мъжът ми го усети. Не му хареса като аромат, но това е друга тема. Grinning
Като трайност, майче очаквах малко повече, или поне така ми се стори при пробата. Интересното е, че го усещах доста силно може би към 2-3 часа и след това просто изведнъж изчезна. Или моят нос спря да го отразява или се е изпарил.
Някой спомена, че не му е сега сезона, но аз не си го представям някак си в топлото време.
Ще го разнося пак тези дни, да видим как ще е на 2ро четене. Засега, честно казано, съм доволна, защото ми допадна като усещане и топлина. Simple Smile

Гледам, че напоследък доста често се говори за Мартинез в темата, а аз като се замисля, не съм пробвала нищо тяхно. Какво есенно/зимно трайно чудо ще ми препоръчате от тях? Simple Smile
Виж целия пост
# 636
Аз също ще дам мнение за Bal d’Afrique, но то се отнася за имитацията му от Martin Lion.
Поразносих го няколко дни и е просто прекрасен, развива се всяка част от него. Отчита се африканския портокал, жасминови нотки, преминава в красив кедрово-ветиверен аромат с осезаемо чувство за бели цветя, чистота и елегантност. Според мен е изключителен парфюм, подходящ както за дами, така и за джентълмени.
Бихте ли споделили мнение за Mukhallat в изпълнение на Мартинез? Познавам оригинала отблизо, но тези дни ми се експериментира с нещо по-екстравагантно, точно като аромат на пластмасова кукла, какъвто е и той.
Виж целия пост
# 637
Аз в Интенз кафе на Заг изобщо не усещам рози. Ако превъзмогна бирената му нотка, може и да го поразнося.
Точно бирена нотка и то доста натрапчива усещам на Заг имитацията на Интенз кафе.
Но на Мартинез аромата е коренно различен. Прекрасен е както съм го описала по-горе.
Например на Рефан аромата Ноа на Кашарел е прекрасен крем ,пудрен и мирише невероятно.
На Заг същия няма нищо общо и изобщо не ми хареса.
Миришеше на застояло и никаква пудрена нотка или свежест.
Понякога разликите в различните фирми имитации са огромни.
Виж целия пост
# 638
И аз смятам да поръчам интенза от Мартинез. Препоръчайте някой зимен техен, нещо с карамелено.
Вчера в Дъглас реших да пробвам облака на Гранде, пръснах на хартията и докато изляза от магазина нямаше никой. Иначе не се усеща така миризмата на бинт като при Мартин Лион аналога на бакарат, по захарния памук избива при Грандето, но са сходни.
Виж целия пост
# 639
Имам Mukhallat от Мартинез, но не мога да разпознавам аромати в композиция стандартно. Или ако усетя нещо, то задължително не фигурира вътре 🙃 Та не е от помощ да кажа, че ми мирише на кайсиев ликьор 🙃
Сега му идва сезона, не е за топло време. Сега стои силен, тежък, нахален както някой се изрази по-горе. За мен, за моя вкус е много сполучлива покупка, но първоначално мнението ми не беше такова - именно защото го купих в прекалено топло за него време.
Аз и на 40 градуса мога да нося тежки, наслоени аромати, но точно този не.
Интенз кафе от Мартинез познавам само на блотер - според мен не е за сляпа поръчка и отношението към него ще е крайно - или ще те омае, или ще те отблъсне. Хора коментират, че бил летен. Според мен не е.
Виж целия пост
# 640
От утре на divainperfumes.com ще има големи намаления. Излизат ми доста парфюми намалени от 50 на по 13-14 лв за 50мл. Аз имам 4 парфюма от там и като трайност и излъчване се представят много добре
Виж целия пост
# 641
Някой знае ли какво имитира Zara Fashionably London ?
Градовете не имитират нищо. Те са създадени от Jo Malone в колаборация със Зара. За някои дават, че приличат на нещо, но не са имитация
Виж целия пост
# 642
Ясно, благодаря !
Някой знае ли какво имитира Zara Fashionably London ?
Градовете не имитират нищо. Те са създадени от Jo Malone колаборация със Зара. За някои дават, че приличат на нещо, но не са имитация
Виж целия пост
# 643
Аз толкова исках да усетя аромата на "кукла Барби" в Мукхалат, затова си взех и оригинална отливка, но нищо такова не намерих. За мен е цветен аромат, ретро даже, не ми допадна никак. Къде ли не я търсих тази кукла Барби.
Виж целия пост
# 644
От утре на divainperfumes.com ще има големи намаления. Излизат ми доста парфюми намалени от 50 на по 13-14 лв за 50мл. Аз имам 4 парфюма от там и като трайност и излъчване се представят много добре
Не виждам изобщо да продават по 50 мл. Или съм гледала друг сайт?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия