Клиники в Истанбул - тема 16

  • 78 109
  • 917
# 525
Здравейте момичета, бременна съм в 4та г.с. + 4 дни, но тази вечер леко прокървих. Не е бистро и е керемидено ма цвят, не е силно, леко е, остава по салфетката и малко по превръзката... Прогестерона ми е висок 107,0 nmol/l. Имам леки придърпвания долу, още след обяд ги усетих и легнах да полежа. Като видях прокървяването пих 1 таблетка вит. Ц и 1 таблетка Но Шпа. Освен всички медикаменти, които приемам съм на Аспирин протект, който пия сутрин и на Оксапар 0.6, който бия вечер. Заради времето в което се случва единствения ми вариант е спешен център, та ако не се усили смятам да не ходя и да отида на преглед утре. Какво бихте ме посъветвали? Доста съм изплашена...
Сигурно е от аспирина  .По скоро спри аспирина .На мен така ми казаха от екипа на доц.Конова  докато не се види сак да бия само инжекциите
Виж целия пост
# 526
Емма нее точно така , инжекциите и аспирина са различен тип разреждащо . Много зависи от тромбофилията. Аз ще започна само с Аспирин но моето Аг тоя пък каза да го пия преди трансфер да го спра за трансфера и да го почна от + тест. Предния път бях на 0.4 клексан и АП ( през ден ) от. преди трансфер и нищо не съм спирала до край
Виж целия пост
# 527
Аз бях получила имплантационно зацапване и спрях аспирина, после от клиниката ми се скараха нищо да не спирам... Та чакам ги да кажат какво да правя, между временно ще отида на доктор.
Виж целия пост
# 528
Да защото има опасност след като се разреждаш, обаче за мен е редно да пуснеш изследвания да видиш кое трябва да намалиш или спреш
Виж целия пост
# 529
Момичета, да кажа какво се случва. Днес нещата се поуспокоиха и по някое време спря да ми цапа и нямям нищо по салфетката. От Турция коментара беше да спра аспирина за няколко дни, да слагам Оксапара и при болки да пия парацетамол и че не се пиело Но Шпа. Аз им орговорих, че в България масово се изписва Но Шпа. Обадих се и на моята докторка тук в БГ, тя каза да си почивам активно, че е прекалено рано за преглед и по- добре да не ходв сега, а да лежа. Да спра аспирина, но да слагам Оксапара, тъй като Аспирина е с натрупване, а Оксапара трае 24 часа и за няколко дни да пия Но Шпа 3х1, за да бъде спокойна матката. Също така каза утре да пусна ЧХГ и в събота пак, за да се види дали всичко е наред и се удвоява. Та смятам да си слушам нея, тъй като и имам доверие, а и тази терапия и Аспирин протект и Оксапар 0,6 ми се струва прекалено силна. Утре имам час за хематолог и ще стане ясно какво да правя със сигурност. Надявям се да нямам повече такива прицапвания и всичко да бъде наред. Благодаря на всички ви, че се включихте със съвети. На всички ни пожелавам скоро съдбата да ни се усмихне и да станем мами 🍀
Виж целия пост
# 530
Силна е терапията наистина. За нош па и аз лично смятам че Турците са по прави понеже в Бг си има масова практика да се пие Ношпа а то нее кой знае от какво действие . Принципно за такива прицапвания алеракт е най доброто нещо ( магнезий и В6  с алфа липоева ли каква беше там забравах киселина ) Почивай си и пиши като имаш яснота. Стискам палци
Виж целия пост
# 531
No-spa се свързва и с опасност от аборт, има изследвания.
Виж целия пост
# 532
Има ли някой опит с клиниките без преводачи и дали те са по-лоши от клиниките с преводачи? В крайна сметка, нямам нужда поне аз да ми превеждат от английски, а почти всички доктори имат научни публикации на английски.

Та, някой има ли опит?
Виж целия пост
# 533
Здравейте момичета, имате ли препоръки за приличен хотел за една нощувка в близост до Мемориал? Може и на лични да не спамим тук. Благодаря ви🌸
Виж целия пост
# 534
Здравейте момичета, имате ли препоръки за приличен хотел за една нощувка в близост до Мемориал? Може и на лични да не спамим тук. Благодаря ви🌸
Хотел Елм, но май доста са му вдигнали цените.
Друг вариант е Темпо, нямам лични впечатления от него.
Виж целия пост
# 535
Ние никога не сме отсядали в хотели близо до мемориал, винаги си търсим хотел някъде близо до таксим и паркинг, за да може да се разхождаме на воля. Вижте в букинг, с колата от таксим до мемориал са няма и 10 Мин
Виж целия пост
# 536
Днес бях на преглед при хематолог, намали дозата на 0,4. Каза една седмица да не приемам АП и след това да го започна през ден, тъй като действието на АП е различно от действието на инжекциите и ако има промяна в Д-димера, тогава ще се замени с НатАспин, но каза, че АП си е лекарството и неговото действие е много по- добро от НатАспин, но пък НатАспин веднага действал на Д-Димера. Относно Но Шпа, аз само вчера пих три, предната вечер 2 и тази сутрин 1 и приключих с него, по- скоро притесненията ми бяха да не контрактира матката, но вече всичко е наред. Пуснах ЧХГ днес, ще пусна и в събота, за да се види какво е положението и така.
Mama2288 ние със съпруга ми останахме с впечатление, че малко хора в Турция говорят английски език, включително и по болниците. Ние сме пациенти  а Ачибадем Маслак и там срещнах само една докторка, която говореше английски, на регистратура не говореха, професор Търаш не говори английски език... При последния ни престой се наложи да посетим Мемориал, защото съпруга ми получи остра болка в дясно и се притеснихме дс не би да е апендицит, там също никой не говореше английски. Чрез Google translate им написахме от Български на Турски да извикат бг преводач. Така че не съм сигурна колко можете да се оправите само с английски език в турските болници...

Силна е терапията наистина. За нош па и аз лично смятам че Турците са по прави понеже в Бг си има масова практика да се пие Ношпа а то нее кой знае от какво действие . Принципно за такива прицапвания алеракт е най доброто нещо ( магнезий и В6  с алфа липоева ли каква беше там забравах киселина ) Почивай си и пиши като имаш яснота. Стискам палци
Виж целия пост
# 537
Добре момичета малко съм напрегната . Значи от как родих и спрях да кърмя ( юли 2022 ) все имам нещо с цикл . Според мег прогестерона ми е нисък ( два пъти го изследвам на 21 ден и все е ниско . Моето АГ ми назначи прог , каза 9 месеца да го слагам но има нучини статии че трябва да слагаш 800 мг поне за да се усвои поне нещо ( говоря за вагинално ) та , коментирах тва с Мемориал . Казаха ми като родя второ и не се оправи де го мислиме . Сега . Днес е 23 ти ( почти 24 ден вече ) от цикл и аз съм в овулация ( по никое време ) подготвям се за трансфер на естествен цикл и малко ие тревожи тва объркване с овулацията и разни работи. Той прогестерона е ясно че ще го слагам и то на инжекции амааа с толкова късна естественна овулация? Не че е гаранция че на идващия цикл ще е така ама много се притеснявам бе. Преди нямаш такива нкща , овулацията страшно рядко ми закъсняваше
Виж целия пост
# 538
Да, проф. Търаш от АДЖЪбадем Маслак е работил в Лондон, и САЩ, както можете да се уверите от биографията му в сайта, а д-р Ийт още ми отговаря в уотсап на английски години по-късно, когато го попитам за съвет, прекрасен просто. Но на рецепция не говорят английски, да речем.
Виж целия пост
# 539
А по какво съдите, че коментираните клиники и доктори тук в темата са най-добрите в Турция? Напоследък ме 'зарибяват' от други: една с преводачка и една друга с дама на английски, след това ми изпрати и имейл на английски. В такъв случай очаквам, че комуникацията ще е на английски. Поне не ми спомена нищо за преводач. Дали са читави тези клиники...? "🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия