Снимки – спомени от близко и далечно минало - 2

  • 345 571
  • 7 493
# 765
Аз го помня. Това беше по-дамски модел.
Никаква носталгия нямам по липсите и недоимъка на стоки. Не мисля, че щастието и мечтите са свързани с това. Предпочитам да мечтая за яхта, отколкото за обикновено колело или банан.
Виж целия пост
# 766
Това с дългата седалка беше много гадно, щото на седалката трудно можеха да ес качат 2 човека и правеше почти невъзможно някой да се вози. Иначе аз съм се возила и седнала и права на багажника отзад, на нашето /модела, беше като от последната снимка /надписа Балкан е такъв, но седалката си беше обикновена/. Освен това такова с дълга седалка съм виждала с багажник отпред - пак такъв с метална скоба и пружина, като задния.
Поправка, то и това на снимката си има багажник отпред. Сега го видях.
Виж целия пост
# 767
Ние  също имахме балканче, от първите, бяло. На всички приятели бяха сини или червени, само нашето - бяло. Беше на двама ни с брат ми. Много се карахме за него, кой кога решил и се уговорил с приятели да скита...Ама така е, като няма възможност да се купи за всяко дете. Преди около 20 години майка ни го подари на някой.
Виж целия пост
# 768
Днешните деца имат доста големи претенции и са много разглезени. Да не азвам, че не могат и да оценят нещо, което наистина е скъпо. Колежка ми разказва, как детето и искало за Нова Година колело, но от 2000 лева ( май и повече, което е доста над заплатата и ) - аз се изумих ! 

Децата не са виновни. Просто родителите не отделят време да ги ограмотят финансово. Като обясних на моето дете колко плащаме за ток, вода, парно, колко е пенсията на баба му, колко е моята заплата, стана му ясно от първия път. А беше в началното училище.
Виж целия пост
# 769
Точно по времето на Балканчето децата на някои по-така хора с валута караха едни колела с такава дълга седалка с облегалка. Но не само това, онези Чопери имаха три скорости (със скоростен лост на рамата, а не на кормилото) и колелата не бяха еднакви - задното беше доста голямо, а предното малко. Та това на снимката по-горе е някакъв опит да се изимитират тези Чопър колела.

Нещо подобно бяха колелата на гъзарчетата:

Виж целия пост
# 770
Чопъра беше култово колело. Обаче тогава и други фирми започнаха да копират този дизаин в Некерман ми изтичаха очите по подобни. А в махалата имаше едно дете дето леля му се беше омъжила за конгоанец и му бяха подарили Чопър, та съм правил някое и друго кръгче. Доста по-леко от балканчето вървеше.
А за какви мъжки рамки говорите при балканчетата? По мои спомени всички балканчета си бяха с такава рамка.
Виж целия пост
# 771
Балканчето с облегалката май беше 111лв, а заплатата на майка ми около 120. Сега има доста колелета, които не са една заплата!
Виж целия пост
# 772
А помните ли бозата в тези стъклени бутилки , отгоре с алуминиево фолио или пластмасова капачка
егати вкусната боза беше..сега май, най-до вкуса ми се доближава, Гушанската боза не се обзалагам обаче
Виж целия пост
# 773
До вкуса на бозата от детството ми се доближава бозата, която майката на мой приятел правеше преди години у дома им. Резлива, леко сладка ... но от  няколко години вече не прави. А това което е на пазара не е истинска боза - някакво подобие е.
Да не говорим колко трудно е да се намерят хубави банички, милинки, сиренки, гевреци и т.н. Но с това качество на продуктите, високия стандарт, ментетата продукти ... разбираемо е. Хората оцеляват. 
Виж целия пост
# 774
Като видях това зелено,стъклено шише и се сетих за старите бутилки олио -големи,зелени,стъклени.
Дядо беше варил някаква страхотна ракия,която беше налял в такива шишета. По пет броя за мен и за брат ми,за сватбите ни. Беше запечатал шишетата с восък. Тази ракия,моите шишета,бяха отлежали поне едно 25 години най-малко.
Аз отворих първото шише,когато се роди големият ми син,после и за малкия.
Страхотна ракия!
Страхотен дядо имах !
Виж целия пост
# 775
Балканчето с облегалката май беше 111лв, а заплатата на майка ми около 120. Сега има доста колелета, които не са една заплата!
Моето от най-първата снимка, през 85-86 година струваше 105 лева. Помня, защото макар и в пети или шести клас, наистина не помня точно, сама си изработих всяка стотинка за него. Не, че родителите ми не са имали възможност, но това беше начинът на възпитание на баща ми. И не си мислете, че е било от сурвакане, рожденни дни и т.н.
Виж целия пост
# 776
аз помня каква мъка беше да изчистиш етикетите  на бутилките - с тях не ги приемаха за обменен амбалаж...
не помня кой от чичовците се ядосваше "ех, защо не лепят тапетите с лепилото, с което лепят етикетите..."

не знам колко по-добри са били чопърите, но знам, че с едно колело се отглеждаха всички деца, че и за съседските оставаше живот в него. превърнали сме се в консуматори и хвърляме, хвърляме... Sad
Виж целия пост
# 777
Тапетите не се ли лепяха с Ц200🤪
Виж целия пост
# 778
Тапетите не се ли лепяха с Ц200🤪

Не, после няма сваляне.
Виж целия пост
# 779
О, явно е било шега, която аз съм запомнила дословно 😄
"Тези тапети с Ц200 ли са лепени?"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия