За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 356
  • 749
# 195
Веднага бих ги метнала с някой и друг картоф във фурната, полети със сметана (това ядохме съвсем наскоро, и съответно това ми хрумва) Simple Smile
Виж целия пост
# 196
За сметаната, ако не ти се прави дзадзики, мързелив и вкусен сладкиш без печене. Разбъркваш сметаната със захар на вкус. В чаша слагаш топната бисквита в кафе, отгоре сметана. Правиш 2-3 пласта, слагаш орехи, някакво сладко и оставяш за 1 нощ в хладилника
Виж целия пост
# 197
Скрит текст:
В какъв сладкиш мога да употреба 800гр заквасена сметана?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/06/blog-post_20.html
Виж целия пост
# 198
Някъде продават ли се такива силиконови платна, но гланц - т.е. противоплъзгащ ефект търся, 1 или 2мм дебелина, форматът няма значение.
silicon kitchen  pad 2mm
Икеа. Търси при кухненските неща, че не ми се зарежда сайта им и не мога да дам линк. 7-8лв струваше.
Виж целия пост
# 199
Имам пилешки бутчета и гъби и никаква идея в какво да ги вложа, ако имате идеи ще съм благодарна!

https://www.mycookingcreations.com/2022/06/pollo-in-salse-di-senape-e-panna.html

https://www.mycookingcreations.com/2020/03/blog-post_23.html

https://www.mycookingcreations.com/2021/01/pollo-alla-birra.html

https://www.mycookingcreations.com/2009/04/pollo-alla-cacciatora.html

На всички може да добавиш гъби, само ще станат по-вкусни.
Виж целия пост
# 200
Здравейте, някой правил ли е Крокембуш? Да споделите тънкости. Мен ме интересува този карамел, с който се залепят, после трудно ли се взима самата хапка?
Виж целия пост
# 201
Здравейте група
Искам да направя чийзкейк с орео. Има различни рецепти и пише различно. Мисля да сложа около 300 гр бисквити орео и 50 грама масло. Пакетите  бисквити са слепени с крем и искам да попитам маха ли се крема при смилане на бисквитите или се разделят и крема се прибавя към сметаната. Маслото в една рецепта е 50 гр., а в друга  е повече.
Виж целия пост
# 202
Ами то зависи и от бисквитите... колко ще поемат маслото, та сложи 50 г масло, разбъркай и прецени - трябва да може да се оформи блат, маслото слепва бисквитите, но и да не е повече, защото ще е неприятно като се яде да е твърда основата, на фона на крема отгоре.
Виж целия пост
# 203
Здравейте група
Искам да направя чийзкейк с орео. Има различни рецепти и пише различно. Мисля да сложа около 300 гр бисквити орео и 50 грама масло. Пакетите  бисквити са слепени с крем и искам да попитам маха ли се крема при смилане на бисквитите или се разделят и крема се прибавя към сметаната. Маслото в една рецепта е 50 гр., а в друга  е повече.
На 175 г вид сухи бисквити слагам 100 г разтопено масло. Не мисля, че на 300 г бисквити можеш да разбъркаш с 50 г разтопено масло и да, сваля се пълнежа и той се включва в съответен крем.
Виж целия пост
# 204
Скрит текст:
Здравейте група
Искам да направя чийзкейк с орео. Има различни рецепти и пише различно. Мисля да сложа около 300 гр бисквити орео и 50 грама масло. Пакетите  бисквити са слепени с крем и искам да попитам маха ли се крема при смилане на бисквитите или се разделят и крема се прибавя към сметаната. Маслото в една рецепта е 50 гр., а в друга  е повече.

Здравей!
На 300 г чаени бисквити, слагам 80 г краве масло. Колкото повече е маслото, толкова по твърд става бисквитения блат след като престои на студено. Той трябва да е леко ронлив. Крема за предпочитане е да отделиш от бисквитите Орео.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_2.html
Виж целия пост
# 205
Здравейте група
Искам да направя чийзкейк с орео. Има различни рецепти и пише различно. Мисля да сложа около 300 гр бисквити орео и 50 грама масло. Пакетите  бисквити са слепени с крем и искам да попитам маха ли се крема при смилане на бисквитите или се разделят и крема се прибавя към сметаната. Маслото в една рецепта е 50 гр., а в друга  е повече.

Орео чийзкейк
Виж целия пост
# 206
Здравейте!

Имам останало 500g брашно от лимец, освен един хляб какво друго вкусно нещо може да се приготви за човек, който не се занимава често с месене и печива Grinning за начинаещи в печенето да кажем Laughing
Виж целия пост
# 207
Здравейте!

Имам останало 500g брашно от лимец, освен един хляб какво друго вкусно нещо може да се приготви за човек, който не се занимава често с месене и печива Grinning за начинаещи в печенето да кажем Laughing
Бисквити някакви например (бидейки безглутенов лимецът),  харесай си някоя рецепта и просто ползвай лимеца, дори тя да не е с него. И в палачинки/гофрети  + пшенично брашно може да го ползваш.
Виж целия пост
# 208
Здравейте!

Имам останало 500g брашно от лимец, освен един хляб какво друго вкусно нещо може да се приготви за човек, който не се занимава често с месене и печива Grinning за начинаещи в печенето да кажем Laughing
Бисквити някакви например (бидейки безглутенов лимецът),  харесай си някоя рецепта и просто ползвай лимеца, дори тя да не е с него. И в палачинки/гофрети  + пшенично брашно може да го ползваш.

Благодаря! Ще пробвам да видим какво ще измисля Blush
Виж целия пост
# 209
Свинско бьо строганов с кисели краставички...... Но не намирам рецепта в нета със сметана... Малко помощ
Искам също да сложа гъби
Месото ми е вратно пържоли ако това има значение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия