За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 356
  • 749
# 225
Момичета,аз правя ето този сладкиш.
https://bg-mam.ma/p/1168752/39994653
Тестото е с олио. Едната част,която ще се рендосва,най-отгоре,я доомесвам лекичко с още малко брашно (но съм и забравяла и пак е ставало,просто по трудно се стърже) и я слагам във фризера,докато наредя сладкиша.
Моите много го обичат,аз също.
Даже утре може да забъркам един.
Виж целия пост
# 226
Аз ще поизчакам, че имаме моя медено-ябълков кекс, който правих по повод, а и в четвъртък да взема по-евтини ябълки от Лидл или пък да се метна до Кауфланд...
Виж целия пост
# 227
Аз правя този Сладкиш с извара и ябълки, като вместо маргарин ползвам масло.
Виж целия пост
# 228
Преди години правех един сладкиш, при който също се стърже отгоре част от тестото (доомесва се с брашно). Но при него не се слагат ябълки, а конфитюр и върху него се настъргва тесто. Беше вкусен, ще трябва да го направя пак.
Виж целия пост
# 229
Да, в рецептата на баба ми се води Рошла, но е с мас.
Виж целия пост
# 230
Ще правя утре пататник,но нямам лук.
Ще стане ли с праз?
Аз го правя на пластове,като пека всеки отделно.Първо наст.картофи,после лук,след това слагам сиренето и яйцата..

Коя част от празът е по-крехка?
В момента задушавам горните листа от голяма връзка.
Бяха леко позавехнали,но в студена вода се освежиха.
Жилави ли са?
Може и за баница да ги ползвам 🤔
Виж целия пост
# 231
Мисля, че ще стане Доли. Долната част е по-крехка. Празът не е жилав със сигурност. За мен е с по-нежен вкус от лука.
Виж целия пост
# 232
Ще правя утре пататник,но нямам лук.
Ще стане ли с праз?
Аз го правя на пластове,като пека всеки отделно.Първо наст.картофи,после лук,след това слагам сиренето и яйцата..

Коя част от празът е по-крехка?
В момента задушавам горните листа от голяма връзка.
Бяха леко позавехнали,но в студена вода се освежиха.
Жилави ли са?
Може и за баница да ги ползвам 🤔
За мен абсолютно ще стане, та дори и по добре с праз бих казала. Simple Smile
Бялата част е по-крехка, както и Мики е казала.
Бъркани яйца с праз ако си яла... баница с праз... и двете не са с лук. Simple Smile И картофена салата с праз...
Виж целия пост
# 233
Скрит текст:
Ще правя утре пататник,но нямам лук.
Ще стане ли с праз?
Аз го правя на пластове,като пека всеки отделно.Първо наст.картофи,после лук,след това слагам сиренето и яйцата..

Коя част от празът е по-крехка?
В момента задушавам горните листа от голяма връзка.
Бяха леко позавехнали,но в студена вода се освежиха.
Жилави ли са?
Може и за баница да ги ползвам 🤔

Няма значение коя част от праз лука ще използваш. Трябва само да го задушиш в малко мазнина до омекване.
Бялата част ми е по вкусна лично на мен. Много често изхвърлям листата, защото не издържат дълго.
Виж целия пост
# 234
аз зелените листа веднага ги режа и замразявам в пликче, супер са за супа
Виж целия пост
# 235
Аз ги ползвам за ориз с маслини и праз.
Виж целия пост
# 236
Олеее,Мики, това ме подсети за маслинки с праз и зехтин 😍
Виж целия пост
# 237
Скрит текст:
Олеее,Мики, това ме подсети за маслинки с праз и зехтин 😍

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/12/blog-post.html
Виж целия пост
# 238
Аз ги ползвам за ориз с маслини и праз.
Аха това и постно (с ориз), и с месо е супер. Simple SmileЕй го с месо при мен - https://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,787.msg8426.html#msg8426
Виж целия пост
# 239
Дами,имате ли моя проблем а той е ;
Няколко пъти правя запеканка с малки изменения и всеки път различен вкус .
Също така 2 пъти правих картофи соте първия път бяха идеални но втория не се получиха .
Същото беше и при запеканката казвам си за пръв път правя и ще е в по малко к-во ...
Нооо точно първите ми стават най хубави яденетата .
Но при картофите соте всичко беше както трябва освен ,че бях разсеяна и не включих на правилната програма ..
Сега ви питам за запеканката коя програма избирате ???
Грил,вентилатор или друга ??
Също и с печен ориз с нещо си?
Коя програма избирате ?
Питам ,защото по знаете .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия