За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 356
  • 749
# 255
Аз я правя с 4 яйца,около 1/2кофичка кисело мляко,сода,чер пипер,малко вода и брашно,магданоз. Разбивам до хубава смес,по гъстичко.
Много я харесваме така.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, някой може ли да ми каже как да направя хубава, дебела, пухкава заливка за мусака? 😁
Сос бешамел охлаждаш до приятно топло (да не се сварят яйцата) + настъргано някакво топящо се сирене (оставяш малко и за отгоре) и яйца, малко сода.
Виж целия пост
# 257
ForestFairy13, 2 яйца, 1 кофичка кисело мляко (400г) + 2с.л. брашно, щипка сол и малко черен пипер. Това е заливка за тава 30х20см (приблизително).
Виж целия пост
# 258
В духа на по-горните коментари, на какво казвате 'сладкарски крем' ? Стана ми чудно, понеже пишете , че комбинирате с маскарпоне или сметана, а не съм срещала досега в рецепта.
Виж целия пост
# 259
ForestFairy13, може и да се затрудниш с толкова много предложения, но да дам и моето. 😀
Разбивам 2 яйца с 200 гр кисело мляко и добавям 2 супени лъжици брашно (меря с лъжицата на хлебопекарната, 15 мл е). Тавата ми е 20/30см.
Виж целия пост
# 260
В духа на по-горните коментари, на какво казвате 'сладкарски крем' ? ................
Мляко, захар, брашно и яйца - кремът, който е известен и като "бабиният крем", заради домашната торта с крем и орехи, която са правили още нашите баби.
Виж целия пост
# 261
А, ясно, аз му казвам яйчен крем Laughing Благодаря за уточнението.
Виж целия пост
# 262
Имам следния казус, моля кажете ми къде греша.
Правя майонеза в блендер.  Ставаше чудно хубава, но от известно време (от години, може би 4-5) мречната ми се пресича и не става. Правех я по рецепта на Пепчо мисля , 1част прясно мляко и 2части олио, сол, супена лъжица лимонов сок. Ориентирах се към яйчна 1яйце , 150мл. олио, сол и чаена лъжичка лимонов сок. Вече втори път не се сгъстява. Не се пресича, просто става като плътен сос.
Яйцата бяха на стайна температура днес, предния път от хладилника.
Виж целия пост
# 263
Правих крем брюле и ми остана почти половината сметана - какво мога още да направя с нея ? 
Благодаря
Виж целия пост
# 264
Правих крем брюле и ми остана почти половината сметана - какво мога още да направя с нея ? 
Благодаря
Каква(сладка или не) и колко (половината на колко?) сметана?  Разбита към крем или шоколадов ганаш, за десерти в чаша, а течна към кафето, ако не е сладка и за готвене - към крем супа, за сос...
Виж целия пост
# 265
Имам следния казус, моля кажете ми къде греша.
Правя майонеза в блендер.  Ставаше чудно хубава, но от известно време (от години, може би 4-5) мречната ми се пресича и не става. Правех я по рецепта на Пепчо мисля , 1част прясно мляко и 2части олио, сол, супена лъжица лимонов сок. Ориентирах се към яйчна 1яйце , 150мл. олио, сол и чаена лъжичка лимонов сок. Вече втори път не се сгъстява. Не се пресича, просто става като плътен сос.
Яйцата бяха на стайна температура днес, предния път от хладилника.
Днес за втори път в живота си правя млечна майонеза по рецепта на "Дзверски вкусно".
150 мл прясно мляко, сол на вкус (слагам 1/2 ч.л. - ползвам лъжицата на хлебопекарната), до 400 мл олио, 2 суп.лъж. лимонов сок. Ползвам пасатор и висока, тясна купа, на най-ниската степен. В началото задържам пасатора на дъното, после изтеглям бавно нагоре. Притеснявах се да не объркам нещо, че съм чела за провали, но става.
Ако искаш, погледни в блога, който съм посочила, много добри обяснения.
Виж целия пост
# 266
В духа на по-горните коментари, на какво казвате 'сладкарски крем' ? Стана ми чудно, понеже пишете , че комбинирате с маскарпоне или сметана, а не съм срещала досега в рецепта.
Колежките са ти казали, а аз даже и ще ти го покажа на фото и при моята рецепта са малко по различни нещата, но всеки си знае ,как да си го приготвя. Работя само с този вариант.
ОСНОВЕН СЛАДКАРСКИ КРЕМ - PATISSERIE
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/patisserie.html
Скрит текст:
Виж целия пост
# 267
Решила съм, че искам да се опитам да си захвана квас. Разбрах,че ми трябва хубаво и качествено брашно и това ми е питането: какво брашно да купя, коя марка, в Кауфланд ще открия ли ?
По принцип искам пълнозърнест хляб да си направя.
Виж целия пост
# 268
Мили кулинари,  моля дайте предложения за направата на домашна сланина с подправки. Подариха ми няколко парчета и е грях да ги изхвърля като знам, че е страхотно мезе.
Виж целия пост
# 269
https://pep-4o.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html?m=1 ето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия