Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 84

  • 47 286
  • 740
# 255
Буцигном, спермогенезата, както и овогенезата са около 90 дни, след тях може да се види промяна при показателите на мъжа. При жените, са съжаление, освен с пункция и оплождане, няма друг ясен критерий за качеството на яйцеклетките и дали то е повишено.
Виж целия пост
# 256
А кога Ви беше овулацията? Според мен 17 мм, за този ден от цикъла е супер. Аз съм хиперплазия и направена хистероскопия, като 2 дни преди овулацията, лигавицата варира между 11 и 15мм(12ти ден от МЦ).
Овулацията беше на 10.01.  Започвам да си мисля, че ме отлагат, за да има още изследвания.
Виж целия пост
# 257
Т.е. е трябвало да имате трансфер на бластоцист на 15.01, но не сте го направили? Реално щом овулацията Ви е била на 10.01, всеки момент чакате цикъл и лигавица 17 мм е напълно нормална. Успех пожелавам! 🍀
Виж целия пост
# 258
Здравейте имам въпрос относно асистирения хетчинг.Тъй като ми предстои ЗЕТ,след не успешен СЕТ,при който бях платила за ас.хетчинг на ембрионите.Сега не разбирам,защо на ембрио доклада пише,че замразените ми ембриончета са с АХ(хетчинг) същото време г-жата на регистратура ми казва че отново трябва да се плати за хетчинг.Да разбирам ли,това че платения от мен хетчинг е бил само за ембрионите на свежия трансфер,но в такъв случай защо на доклада на замразените го пише.Объркана съм.Моля кажете имали някой с подобрн случай?
Виж целия пост
# 259
Т.е. е трябвало да имате трансфер на бластоцист на 15.01, но не сте го направили? Реално щом овулацията Ви е била на 10.01, всеки момент чакате цикъл и лигавица 17 мм е напълно нормална. Успех пожелавам! 🍀
За жалост, все още се боря да стигна до стимулацията. Вече 2м намират причина, да остане за следващ. Този месец лигавицата, която как на предходните прегледи “добра” за тях и на последния преглед и с инжекциите в ръце, им ги върнах обратно.
Виж целия пост
# 260
На кой ден от цикъла е 17мм?
На 31 ден от цикъла. Пия хапчетата от 21 ден от цикъла. Заради лигавицата, ми казаха, че ще правят снимка, на чист ден и ако има нещо, съответно операция и след това може да стигнем до стимулацията. Питането ми е породено от констатацията нс лекаря, че може от само себе си, след цикъла да няма нищо. Този месец правих много изследвания с краен резултат няма нищо.
А защо са ти изписали медикамент за забавяне на цикъла?

До кой ден от цикъла си го пила?
Виж целия пост
# 261
Здравейте, дали някой има представа какво ще рече “нормален кариотип с вариант на норма-46,ХХ,16qh?
Виж целия пост
# 262
Здравейте, дали някой има представа какво ще рече “нормален кариотип с вариант на норма-46,ХХ,16qh?

Извинявайте ,това резултат от клиника Селена ли е?
Виж целия пост
# 263
Здравейте, имам останали 5 кутии Утрогестан, годни до януари 2024. Купувани са от Турция за 16 лева (вдигнали са им цените) и ги продавам за толкова. Ако има някоя заинтригувана дама, да ми пише на лично
Скрит текст:

Виж целия пост
# 264
Здравейте, дали някой има представа какво ще рече “нормален кариотип с вариант на норма-46,ХХ,16qh?

Извинявайте ,това резултат от клиника Селена ли е?

Да
Виж целия пост
# 265
На кой ден от цикъла е 17мм?
На 31 ден от цикъла. Пия хапчетата от 21 ден от цикъла. Заради лигавицата, ми казаха, че ще правят снимка, на чист ден и ако има нещо, съответно операция и след това може да стигнем до стимулацията. Питането ми е породено от констатацията нс лекаря, че може от само себе си, след цикъла да няма нищо. Този месец правих много изследвания с краен резултат няма нищо.
А защо са ти изписали медикамент за забавяне на цикъла?

До кой ден от цикъла си го пила?
Изписаха ми го, защото чакахме цяла седмица изследвания. Т.е да не ми дойде цикъла преди резултатите, които бяха добри.Днес са ми последните хапчета. От утре чакам цикъл и…. след него щели да правят “снимка”, за да видели има или не и от какво одебелявсне. Което ми звучи като и Февруари отписан.
Някой правил ли е такава “снимка”? Рентген или нещо друго представлява?
Виж целия пост
# 266
Iv4EnCeTO, ако става въпрос за цветна снимка, тя си е "задължителна" преди процедура.
Виж целия пост
# 267
Ивче, Ако става въпрос за цветна снимка, вкарва се под налягане през шийката на матката една течност, която преставлява оцветител всъщност, при което се прави снимка. Така се виждат състоянието на матката и тръбите.
По добре поискай да е с упойка, понеже ако има запушвания по тръбите, усещането е доста болезнено. Отделно че някоя тръба може да направи спазъм и така да "излъже" че е запушена, а всъщност да не е.

ПП : Стимулацията започва на 2ри ден от цикъла, и предвид снимката която ще се прави, и следващия цикъл ще пропуснете.

На мене ми е чудно, че чак сега са се сетили за цветна снимка. Обикновено тя е от първите неща които се правят за установяване на причината за репродуктивните проблеми.
Виж целия пост
# 268
Това го правихме още лятото. Не знам каква ще е тази “снимка”, че да видят има ли удебеляване. Казаха ми, единствено, че ако има ще ми направят лапароскопска операция, за да го премахнат. Стана ми странно.
Виж целия пост
# 269
Здравейте,

може ли някоя от вас да ми разкаже за биопсиите коя за какво се прави ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия